1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Немирно лето (Sen Çal Kapımı)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од CrAzZyYy, 30 август 2020.

 1. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Колку што забележав не најдов тема за оваа серија. Доколку има а не сум приметила се извинувам.

  Се надевам добро го преведов насловот, бидејќи кај нас не се емитува па не знам точно како би бил преведен.

  Интересна летна серија во продукција на Fox. Во главните улоги се Керем Бурсин (Серкан Болан) и Ханде Ерчел (Еда Јилдиз). Двајцата глумат дека се верени со цел Серкан да ја направи љубоморна поранешната девојка и да му се врати, а Еда да ја добие назад стипендијата за факултет која ја има изгубено "ради" Серкан.

  Интересна серија ми се допаѓа бидејќи е нова модерна, убави модни комбинации, прекрасен поглед од различни делови на Турција. Ме нервира тоа што излезени се 7 епизоди и сега ја чекам епизода за епизода, на ТВ кај нас ја нема, ја гледам со превод на ФБ, ја преведува девојка од Србија.

  Се емитува секоја Среда во 20часот
  Со превод во четврток.

  Има ли некој друг што ја гледа?

  [​IMG]
   
  На the.vampire.girl, Brinetka, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.527
  Пол:
  Женски
  Може линк? :)
   
  На Rama и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
 3. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. loreddie

  loreddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  66
  Јас ја гледам,се опседнав :D Ханде и Керем според мене имаат предобра хемија , сите сцени им се 10/10.
  И мене исто ме нервира што треба цела недела да се чека за нова епизода, меѓутоа така функционираат сите серии во Турција кои се нови.
  Исто и Bay Yanlis ја гледам,меѓутоа оваа ми е далеку подобра.
   
  На the.vampire.girl, Brinetka, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 5. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Ее јас не ја гледам Bay Yanlis некако ме иритира глумецот, а преубав ми е хахахахах. Иначе даа се согласувам со тебе баш има хеѓија меѓу Ханде и Керем. Баш ми е мило што има некој што ја гледа, ќе можеме да си коментираме :hai:
   
  На Rama и loreddie им се допаѓа ова.
 6. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  50.211
  Пол:
  Женски
  Повремено ја гледам :). Од толку што ми се допаѓа глумицата и името,и ќерка ми Еда ќе се вика:lol::inlove:
   
  На Rama и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
 7. lola55

  lola55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Ја гледаше некој новата епизода?
  :inlove::inlove::inlove:
   
  На Rama и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
 8. loreddie

  loreddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  66
  Јас уште синоќа, не дочекав целосен превод колку толку разбирам турски :D И трејлеров што излезе :inlove::inlove::inlove::inlove:Едвај чекам наредна среда да дојде...
  Инаку,многу ми се допаѓа како е оформен ликот на Еда.Силна,одлучна,самостојна жена со свое јас,а сепак многу емпатична и емотивна.Пак ќе кажам,паров ми има ПРЕДОБРА хемија,иако искрено Серкан ме изнервира последниве 2 епизоди,претера.Што велат турците ,hem suclu hem guclu (ем шуто ем боде )би дошло хахахаахах :D
   
  На Rama, CrAzZyYy и MeckaCia им се допаѓа ова.
 9. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.833
  Допаѓања:
  49.792
  Пол:
  Женски
  Овој пар цело време ми излава на ТикТок и почнав нивни видеа да гледам на јутјуб.
  Многу убав пар се :inlove:
  Дечкото прав лепотан:inlove:
   
  На Brinetka, Rama и CrAzZyYy им се допаѓа ова.
 10. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Јас гледав три дела, чекам да завршам со работа и да го изгледам четвртиот дел. По најавата едвај чекам нова епизода.
  И јас така ги дознав, почни да ја гледаш нема да се покаеш
   
  На Rama и shz им се допаѓа ова.
 11. andrejko82

  andrejko82 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  3.099
  Допаѓања:
  48.647
  Пол:
  Женски
  Здраво. 8та епизода ви ја отвара за гледање од линкот даден погоре???
   
 12. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  За жал поради авторски права е тргната. Ќе ти пратам во ДМ линк од фб групата, па таму може да гледаш
   
  На Rama и andrejko82 им се допаѓа ова.
 13. andrejko82

  andrejko82 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  3.099
  Допаѓања:
  48.647
  Пол:
  Женски
  Фала ти..
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  Најавите за новата епизодаа... 100 пати ги изгледав, едвај чекам среда

   
  На Rama и loreddie им се допаѓа ова.
 15. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  2.115
  Пол:
  Женски
  На mssuniquee и Rama им се допаѓа ова.
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  54.613
  Пол:
  Женски
  Серијава е врв, а Еда и Серкан пукаат од хемија, ништо чудно и во реалниот живот да има нешто меѓу нив, и двајцата се сингл:D
  Серијата изобилува со комични сцени, исто и актерите сите се добро избрани.
  Мило ми е што конечно дебелка девојка може да е во поглавните улоги во една серија, зборувам за Мело, досега навикнати бевме да гледаме само слаби актерки, Мело е доста харизматична и убавка девојка и заслужува да глуми рамо до рамо со Ханде(fingers)

  @loreddie hem suclu hem guclu- значи ем виновен, ем јак(силен) демек се сили:P
   
  На the.vampire.girl, jov125, Brinetka и 3 други им се допаѓа ова.
 17. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  50.211
  Пол:
  Женски
  Даа гледам и на инста,на секоја слика си коментираат.
  Еда ми е деф најубавата турска глумица ама и Серкан е бонбона :)
   
  На CrAzZyYy и Rama им се допаѓа ова.
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  54.613
  Пол:
  Женски
  Еда беше подебелка, ама и тогаш беше убава, ја имам гледано во друга серија, ама сега ми е уште поубава, ептен зрачи со убавина и нонстоп е насмеана.
  До скоро беше во врска со пејачот Мурат Далкилич, и Серкан е сингл и некако ми се сомнителни, нонстоп си коментираат и се снимаат заедно, има тука нешто или ќе има многу скоро(fingers)
  Серкан порано не го сакав воопшто, без причина ми беше антипатичен, ама само што изгледав една епизода од серијава, сфатив колку грешам, типот е совршенство:inlove:
   
  На CrAzZyYy и mssuniquee им се допаѓа ова.
 19. loreddie

  loreddie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  66
  Да да ,само на наше народски кажано поскладно ми идеше ем шуто ем боде :D
  Инакууу од трејлеров за следнава епизода сум многу разочарана,многу ми е криво за Еда.Исто од сцената со дождот,ваква бев |(Еда многу повеќе ја боли отколку што дава до знаење.Серкан нека си ги среди приоритетите во глава , која и да му е причината што сака Селин да се раздели од Ферит ( Јас мислам дека сака да ги раздели само бидејки Каан му е најдобар “другар“ на Ферит,а Селин има пола од акциите па да не завршат кај него , бидејки ниту еднаш во епизодите не рече сакам да бидам со Селин,ја сакам или нешто такво,само дека сака да ги раздели со Ферит).. АМАА во секој случај Еда не го заслужува ова по кој знае веќе пат што и го прави.Прво се понаша како санта мраз, потоа се труди да ја придобие назад, и дава лажна надеж, и пак исто.Нека ја гледа само после додека спие.Тиквар :D
  П.С. И фустанот розов од новиот трејлер воопшто не ми се допаѓа,некако не ми е стил на Еда.
   
  На CrAzZyYy и Rama им се допаѓа ова.
 20. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  54.613
  Пол:
  Женски
  Не ја гледав новата епизода и трејлерот за наредната, ама Серкан не знае ни сам што сака, ете бил во врска со Селин и ја испуштил од што ја игнорирал, па после кукаше кога се вери таа со Ферит|(
  Не знае да искаже ништо, и со право го викаат робот:D
  Опседнат е со хигиена, работа и болести, а не знае да си го среди љубовниот живот:@
  Како само ја понижи Еда кога помисли дека таа го украдила тој проектот за лустерите, и не и се ни извини ко што треба кога дозна дека е невина.
  Ќе има тука се и сешто, нема роботот да се опушти толку лесно:worried:
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.