Неможам да забременам ...

Дискусија во 'Канта' започната од mdb, 19 април 2013.

 1. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  267
  Здраво.
  Во брак сум година дена. Со сопругот се обидуваме да забременам, меѓутоа не успеваме.
  Во почетокот мислевме дека не ги погодуваме плодните денови, но подоцна сфатив дека не е така. И во деновите кога имам јајаст исцедок тој ејакулира во мене, но незнам зошто повторно добивам менструација. Има периоди кога интимно толку многу се одалечуваме, што не се допираме воопшто, а на тој начин си ги намалуваме шансите за принова.
  Млади сме, и сакаме деца!
  Незнам каде грешиме. Има милион парови кои кога се дечко и девојка несакајќи нааправат бебенце и после си го чуваат цел живот, а ние се обидуваме како луди, ама не ни оди.
  Направив и гинеколошки преглед и се е во ред.
  Јас до толку многу се надевав дека овој месец ќе забременам што кога се наближуваа деновите кога требаше да добијам, јас полудував. За се нешто се расправав со маж ми.
  И денеска добив повторно...
  Едвај дочекав да падне ноќ, и да си се исплачам како човек.
  Многу ми е тешко.
  Незнам како да ја опишам празнинава која ја чувствувам во себе.
  Зошто да неможам да забременам, зошто? :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
   
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.620
  На mdb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  267
  Не сум била добро запознаена. Извинете :o