1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Необично хоби

Дискусија во 'Слободно време' започната од maja8, 22 јануари 2013.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.154
    Слушнав на телевизија дека некоја девојка (од кај нас, македонка), е колекционерка на книгата „Малиот принц“, и дека се обидува да собере што е можно повеќе изданија од истата, на било кој јазик.

    Дали можеби и вие имате некое вакво необично хоби, или можеби познавате некој колекционер на необични нешта?
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  2. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Стари пари и монети :)
     
  3. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Јас сум колекционер на новогодишни честитки :angel:
     
    На Twinkles и luna589 им се допаѓа ова.
  4. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    208
    Порано најголема страст ми беше собирање на салфетки. Кутии, кутии, кутии дома, полни, преполни. Имаше с е к а к в и, ама баш секакви. Но сега за жал немам појм дали воопшто се дома, а не па точно каде се :x

    Инаку познавам луѓе кои собираат и старо оружјем, носии, кутии од парфемим, ливчиња од спортска :lol:
     
    На Zimone, LittlePinky, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. luna589

    luna589 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Јас собирав новогодишни честитки и свадбени бонбони :)
     
  6. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    собирав салфетки а сега хоби ми е телекинеза(се обидувам ама не ми оди ) :D :D :D
     
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    54.996
    Пол:
    Женски
    Баш вчера го чистев и средував шкафот со книги, исфрлав непотребни материјали и убаво ги подредував сите ствари, па сфатив дека јас уствари сум била колекционер на налепници :wasntme:
    Уште додека бев во основно кога ни ја направија собата, на вратничките од шкафчето за книги почнав да си лепам по некои налепници. Сега веќе двете вратнички ми се целосно ислепени со најразлични сликички - пејачи, пејачки, актери, актерки, кучиња, мачиња, цветчиња, Don't you F.Y.R.O.M. me, најразлични реклами како Speak up, Razgovaraj sa mnom, Fruit Explosion, а најголемата налепница ми е со Алберт Ајнштајн :lol: Секогаш кога ќе налетав на некаква налепница, си ја земав и дома ја лепев во шкафчето.
    А дури вчера забележав колку многу налепници досега сум собрала :)
     
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.833
    Допаѓања:
    4.859
    Пол:
    Женски
    Па незнам колку е чудно,но ете како мала собирав салфетки дома имам кутии и јас незнам колку,потоа собирав тетоважи од мастики,и некој си налепници.Исто така собирав и тетратки со различни корици,потоа имам собирано и пенкала...и си ги чував и никогаш не ми се употребени. А сега како поголемка собирам стари пари и поштенски марки.И од овие поштенскиве марки скоро сите ми се стари од времето на прадедо ми :D
     
  9. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Порано собирав солфетки но сега не знам каде ми се.Секој ден си го одбележувам со некоја слика.Зависи од денот.Ако сум тажна, на сликата сум тажна,ме има и кко плачам,како се смеам.Се зависи од денот.После сликите си ги извадам и си ги собирам
     
  10. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Машки
    ептен ми е мерак да собирам постери ги имам преку 1000 од малечка собирам секој ден си ги разгледувам :rofl:
     
  11. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Правење отрови. Но, не ги користам тие отрови. :D
     
    На Zimone и alexa_dimoska им се допаѓа ова.
  12. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    грицкање сончоглед ко луда
    по 500 гр на ден
    билети за во кино си чувам на сите филмови што сум била
     
  13. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.736
    Пол:
    Женски
    Правиш отрови? :^)

    А јас сега немам некое необично хоби.
    Само едно време сакав да ги собирам кесичките од чај или оние пакувањата од житарки.
    Колекционер . :D
     
  14. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Некое необично хоби немам ни јас, ама до пред 2-3 год. собирав стикери и имам 3 албуми полни.
    Салфети, карти од концерти и останати настани и посетувани места, камења, честитки и други работи уште собирам. Сакам нешто во спомен да ми остане од детството кога ќе пораснам. :)
     
  15. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    9.693
    Пол:
    Женски
    Пишување постови на фемина. :D
     
  16. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.587
    Допаѓања:
    31.248
    Пол:
    Женски
    Како мала порано собирав салфети. Кутии и кутии. Детска радост
    Сега може да се каже дека собирам карти од концерти каде што сум била.
    На секој DJ каде што сум присуствувала, картата си ја чувам :D
     
  17. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.551
    Допаѓања:
    51.178
    Пол:
    Женски
    Е па како мала имам збирано салфети и стикериии, а сега занимација ми е да плетам белегзиии!!! ;)
     
  18. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.341
    Пол:
    Женски
    собирам автограми :)
     
  19. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.551
    Допаѓања:
    51.178
    Пол:
    Женски
    Пишувам есеи :) и играм Need for speed World! :rofl:
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  20. papagal4e

    papagal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    135
    Собирам карти од утакмици :)