1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Неочекуван живот (Life unexpected) [2010]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mona.s, 19 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  152
  Серијата е на познатата телевизија сиви,и во неа станува збор за пар кој што работат во радио и каде што имаат прекрасен живот се додека не го сретне таа своето момче од гимназија од кој имала дете и го дала на посвојувње
  Чекам коментар морате да ја гледате
  Улоги:worried:hiri Appleby, Kristoffer Polaha, Brittany Robertson, Kerr Smith.
   

  Прикачени фајлови:

 2. 20062006

  20062006 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Ахх..Да беа сите мажи како Рајан. :)
   
 3. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.792
  Една од поомилените!

  Ја гледав лани кога ја даваа на AXN, но не редовно поради обврски. Сега ја даваат пак, па се надевам дека ќе можам да ја пратам. Подобро ќе ми биде да си ги спуштам епизодите на компјутер, но поубаво ми е кога сум легната пред телевизор и уживам. :D

  Секој лик е посебен на свој начин, а сите се многу добро изведени од актерите. Лукс и Бејз ми се омилените. Таа е многу слатка, паметна но на моменти многу тврдоглава .. на татко и`. А тој е и смешен.

  Ви ја препорачувам серијава, нема да зажалите за одвоеното време за неа. ;)
   
 4. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Ја гледам во моментов.
  Уште од кога дознав дека постои(пред едно 2 недели) почнав да ги симнувам преку торент епизодите и морам да кажам дека е една од најдобрите што ги имам гледано. Најомилени ми се Бејз и Лукс(срциња се што да правам:D).
   
 5. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  164
  2-3 епизоди имам фатено на AXN. И ги изгледав само за да видам Britt Robertson дали ке ја има истата фаца како во „Тајниот Круг“....и то се потврди за ТОЧНО ! Али сепак тука малце поарна е, или то ми се има причинато заради то шо ликот не му е ДЕБИЛEН.

  За серијата: Не е лоша. Колку шо изгледаф, ме бендиса...али не планирам да си трошам време да ја гледам макар шо е со Kerr Smith.
  [​IMG]
   
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.640
  Најдобра серија, според мене.

  Лукс - втора моја верзија. Никогаш не помислив дека има некој таму што е ист како мене, со особини и карактер. Дури и таа е плава. Сите работи кои ги има направено, сите глупости, се - наликува на мене.

  Сета таа атмосфера што е во куќата кај Кејт и кај Бејз, целата ситуација, целата драма, направи да се внесам во серијата како јас да сум главен лик. Постојаните караници на Лукс со Кејт - мајка ми и јас. Многу научив од серијата за човечките односи, за човечките барања, како да бидеш човек. Научив за љубовта и љубомората, за родителите, за тесните ситуации - се од серијава.

  Колку е силна љубовта на Лукс и Баг.
  Колку е тешка ситуацијата за Кејт и Рајан.
  Колку се убави Рајан, Бејз и Баг.
  Колку се сакаат Кејт и Бејз.
  Колку Лукс ги сака Кејт и Рајан.
  Колку Рајан го мрази Бејз.
  Колку јас ја сакам серијава !

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Денес ја почнав серијава, баш интересна ми се виде. Веќе сум на 7 епизода.
  Омилен ми е Бејз, секако и Лукс.
  Да не знае некој колку сезони има и дали сеуште се снима? :)
   
 8. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Две сезони има, по 13 епизоди
   
  На Belieberka666 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.569
  Скоро па омилена.
  Ептен интересна ми беше, за 2-3 дена ги изгледав сите епизоди. Крајот не ми се допадна. Рајан со Џулија, Кејт со Бејз, Лакс со Џонсон, а пак сите заедно.
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Супер си беше серијава, ја изгледав цела не многу одамна и тоа за многу кратко време зашто е доста кратка.
  Ми се допаѓа целокупната замисла, интересена и топла семејна серија.
  Ме зачуди само зашто е толку кратка, CW обично фураат повеќе сезони на сериите, посебно што оваа не е беше така лоша.
  Одличен кастинг за Кејт, преслатка ми е та глумица и мислам дека одлично ја портетираше Кејт.
  И Бејз е интересен, можеби и најсимпатичниот лик во серијава. Му лежат вакви лефтерни улоги, на незаинтересиран несозреан ерген, го има тој шмек на посакуван фраер, но сепак нели правата ќе успее да го скроти само. Типично но сепак шармантно, не секој актер може тоа да го изведе.
  Мене ме нервираше Рајан не знам зашто, сосема антипатичен ми веше уште од првата епизода од првата сцена и без да знаев дека се заедно со Кејт ми беше одвратен. Среќа заврши така како што заврши, ако завршеше поинаку ќе беше голема утка.
  Од авион се гледаше дека меѓу Кејт и Бејз има голема хемија, као беше она кој се бие тај се воли:D
  Лукс ја за знам од тајниот круг, млитавка е без харизма, лошо глуми и секогаш ми е како пос*ана да ми просите на израз. Но океј беше во глобала, ја вадеа мама и тато:lol: Сепак мислам дека можече да најдат подбро дете.
  Слатка кратка серија, за одмарање мозок. Ја препорачувам.
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.