1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Непријатно засрамена (Awkward)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MysteriousG, 24 декември 2011.

 1. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Незнам дали некој ја гледа серијава но многу е интересна има сега за сега само една сезона епизодите траат по 22 минути и е доста релаксирачка онака лежерна ... Станува збор за 15 годишна девојка која случајно запага во редица непријатни ситуации кој ја водат до голема популарност помеѓу врсниците од нејзиното училиште.

  Приказна: Џена Хамилтон е млада девојка која често се чувствува невидливо во училиштето. Иако мудра за своите години, таа често делува како да не припаѓа во кругот на своето семејство и помеѓу нејзините врсници, но сè што сака е да се вклопи и да води нормален тинејџерски живот.Дејството станува интересно откако добива едно анонимно злобно писмо кое е составено од неколку пораки кои го напаѓаат начинот на кој таа го живее животот, но истовремено на некој начин и ù помагаат да ги совладува секојдневните предизвици. Нејзиниот обид да одговори на писмото проследен со случаен пад, води до општата слика која изгледа како обид за самоубиство. Џена воопшто не е таков тип човек, но изгледа дека таа е единствената која верува во тоа. Како и да е, оваа лажна несреќа го насочува вниманието на целото училиште кон неа, па набрзо многуте вперени погледи во знак на сожалување стануваат мерка за нејзината голема популарност.Напоредно со нејзината животна драма, таа води тајна врска со Мети Меккибен, кој е ултрапопуларен згоден дечко за кој никој не би поверувал дека има врска со девојка како Џена. Но, на Мети му се допаѓа Џена, само што не е сигурен дека сака јавноста тоа да го знае.Мајка ù на Џена немала време да ги проживее своите младешки години онака како што е нормално бидејќи останала бремена како многу млада, па со својата лудост изгледа како да го живее тинејџерскиот живот наместо нејзината ќерка. За среќа, нејзиниот татко е малку поразумен, па постои некој хармоничен баланс во семејството.Глумата е одлична, сцените се ведри, а хуморот дозиран, онаков од кој нема да ви доаѓа премногу.
  Така да ви ја препорачувам ... :) :) :)

  [​IMG]
   
  На mileystar и d.Darla им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
  Еј, топ е сериичкава. Баш онака да те разведри и да те врати во тинејџерските времиња.
  [​IMG]
  Прекрасна ми е, има таква харизма...
  Баш и прилега улогата. :)
   
 3. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  179
  на која програма се емитува серијава?
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
 5. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  179
  фала за линкот ама мене не ми дозволува да ја гледам кога го отварам видеото пишува дека не е за нашата земја
   
 6. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  ^A не се емитуваше на MTV серијава??
  Мислам дека имав неколку пати начекано реклами на MTV за неа :?:

  Едит
  Сега проверив на страната на MTV и се емитува, или се емитуваше во среда 23:10 и репризно во петок 16:50, вторник 21:30 и недела 09:20.
   
 7. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Серијата е супер! Има една сезона досега мислам и не знам кога продолжува. Ако знае некој, нека сподели :) Не е тупа серија , има свежи дијалози и баш е кул :)
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
  2012 ќе продолжи, летото негде ваљда.
  Гледај на putlocker или на sockshare, најбрзо се полни видеото и можеш колку сакаш да гледаш. :)
  Првите линкови се само за Америка, оди малку подоле.
   
 9. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Да да ја даваа на MTV a мислам дека сеуште ја даваат инаку и мене ми е многу мила и симпатична главната актерка ептен е срцка ... :) :) се надевам дека ке има и 2 ра сезона
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  Супер сериичка, ја изгледав целата сезона во еден ден, пријатно изненадена, главната актерка е многу симпатична и харизматична, има убаво гласче, единствено нејзината црвенокоса другарка ми е утка, многу е нападна и досадна, |( ама затоа другото пријателче Минг ми е закон.
  [​IMG]

  И јас навивав за Мети. :)
  Згреши човекот, ама ја свиѓа искрено Џена.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Јас ја гледма на MTV кога ќе ја фатам :D Ако знае некој кога точно ја дават нека каже :)
  Инаку многу ми е интересна...Понекогаш се пронаоѓам во нејзината улога.Нејзината мајка страшно ме нервира |(
  Само незнам кога гледам кога не и сега се ми е испревртано во главата :lol:
   
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  WOOOOOW вчера вечер буквално во еден здив ги изгледав сите ЕП
  ,,,Мисламм дека не дишев додека гледав, сакамммм УШТЕ...
  До кога ке се чека ?
  значи дефинитивно Девојкава ми е супер - а и семејствово е само доказ
  зош е таа таква каква што е ... хех ехехе Лудооо и доста паметно !!!
  Кинескињата(Минг) мнн мнн ми е одлична и особено ко дојде мајка и
  да ја собере од забавата ..се ставив на пауза за да се смејам ...
  Мет ми е типично машко кое пати од слава- фала му на бога последните
  3 еп си ја покажа добрата страна... заљубената :inlove:

  Сејди(Дебелата) ми е повеке иритирачка од Т(Тамара) БЕсти на Џена
  ...офффф колку многу ми иде да ја плесна некаде и да ја зачутам ! :swear:

  И кајно ВАЛЕРИ- хехехехех како може да има таков социолог во таква
  установа ???? ХЕХЕХЕХ ма искрено нејзе и треба некојд а ја лечи хехе
  хехе ехе Хеловин е закон ситуација
  моментор со процес на незборење кога ке ги допрее- камо да може мајка ми така да им прави на децата во училиштето помалку ке ја боли глава :lol:

  Мала негатива имам за тоа дека децава се сите 15-16 годишни а имаат доста „искуство“ или секако „забава“ во сексуалните нешта...но како и да е идеологијата ми е забавна од комична и презирна страна која ја имам ... во тоа „здраво УСА општество
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  177
  Ќе има ли 2ра сезона :( Дали некој има инфо?
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Серијава ја изгледав во еден здив интересна е и незнам зашто мене ми е екстра.
  Да нема некоја си тешка тематика, не ја открив Америка по милионити пат, ама како ја загледав уште од прва ме навлече и сабајле од 9 до 2 ја изгледав цела сезона.
  8 на имдб и јас се согласуам, чудно но се согласувам, бре ептен ми симпа 8)
  Ах Мети :inlove: :$
  [​IMG] :makeup:
  Јас се топев цело сабајле :$
  И другиов не е лош, се го заборавам русиов, ама и он ми е срце
  [​IMG]
  Плакнам очи 8) :makeup: :mm:
  И Џена ми е преслатка, Минг ми е смешки, Тамара мене ми е досадна, ептен!
  Уф сакам 2 сезона ОДМА!
  P.s има прави фиги малку и мене ми беше глупо 15-16 години се сексаат на велико.
  Ама тоа е вистината, Америка |(
  А и кај нас како што слушам генерацииве како идат не се поарни, ич.
  Ама Мети, уф каков е, тамн една година е постар од мене 8)
  [​IMG]
   
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  LELE Дужам еден :* за ова дека иде СООН хихих
  и мене ми фали Џена и Мети...ајде нека почнат побрзоо !!!
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  ^figgiMK не е баш соон, летоска пак ќе ја гледаме, ама како некоја тинејџерка сум се попалила по овој Мети па и по серијава |(
  Не ми е лесно, ама интересна ми е :D
  [​IMG]
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
  Премиерата на втората сезона е на 28 јуни. :)
  [​IMG]
   
  На Trendafilka, figgiMK и Hipster им се допаѓа ова.
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.342
  Допаѓања:
  26.969
  Пол:
  Женски
  И така вчера седнав и ја изгледав цела прва сезона, и сега си ја чекам втора.Искрено не очекував да биде добра серијава, ама напротив ми се допадна.Е сеа делот со тоа што имаат 16 год и имаат прилично големо искуство, ми е малце што знам чудничко, али американска нација.Џена ми е многу интересна, како и Минг.Тамара што знам ме нервира на моменти.Мајка и и татко и на Џена ми се многу интересантни.И да оној Мет е многу убав :rofl:
   
 19. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  И јас вчера цела сезона ја изгледав :)
  Не ми се свиѓа карактерот на Џена и тоа како се облекува. :worried:
  Мајка и е закон :up:


  [​IMG]
  НАЈЈАКА ЖЕНА :)

  Серијава носи многу лоша порака. Џена има 15 години а веќе е сексуално активна нешто слично ко Friends with Benefits.. тоа не ми се допадна воопшто другото ок :)


  едит- [​IMG] делов ми беше најсмешен хахахахаха :rofl:

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 20. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.151
  Допаѓања:
  261.989
  И мене ме навлековте :devil:
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.