1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нерамномерен тен на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од ванилала, 25 декември 2017.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.234
  Пол:
  Женски
  На многу девојки им се случува да забележат дека некои делови на лицето им се посветли, а некои потемни (на пример делот околу устата е пожолт од образите и сл.). Обично се јавува кај оние што имаат жолт подтон на кожата.
  Дали сте се запрашале која е причината за таквата последица? Дали можеби треба да се промени нешто во исхраната? Дали е резултат на употребата на некои козметички средства?
  Што би можело да се превземе да се спречи коренот на овој проблем наместо да се нанесува пудра?
  Подолу слика од нерамномерен тен превземена од интернет: b5ebe97c751b613c6f183210b8e0bf5e-2.jpg