1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Несебар (Бугарија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од jovana19, 13 јули 2012.

 1. jovana19

  jovana19 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки
  Ме интересира несто повеке за оваа место, како се движат цените, задоволни\незадоволни,и далие плажата е ок :)
   
  На Elena1412 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Нај задоволни.. не е многу скапо, убава е плажата ама нема многу туристи.. повеќето се во Сончев Брег (2-3 км оддалечен од несебар) и таму е многу убаво јас скоро секоја година одам..
  Ама во несебар нема многу ноќен живот.. :D (Сега зависи од тоа дали Нов Несебар или Стар Несебар, бидејќи тоа се два различни града.. позз и ако одиш убаво да си поминеш :) )
   
 3. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Едно прашање доволни се 150 евра за 10 дена во Несебар ? :D Смештајот и автобусот не ги рачунам се разбира :D
   
 4. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  Па незнам јас мислам дека ако сакаш да си купиш нешто (облека,чевли,сувенири и сл.)-нема да ти бидат доволни.. без 200евра... :?:
   
 5. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Памтам дека во Несебар многу ни се јадеше тост со сестра ми.Јас имав 7 години,а сестра ми 11. Па најдовме една сендвичара и порачавме тостој, мислејќи дека тостот е нешто приближно како кај нас :^) По 5 минути ни иди келнерката со 2 големи векни леб, засечени на половината, изрендан кашкавал, саламче и кечап :D И се чудевме каков тост ќе беше тој. А јас ко шо не јадев многу, одвај третинка каснав од "тостот" и му го дадов на татко ми :)
  На ова ми текна, кога прочитав Несебар :D
   
 6. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.451
  Ние лани бевме во Несебар, одлично место. Бевме сместени во Вила Ламбови скоро во самиот центар и плаќавме 16 евра за соба. Собата ехтра, со сопствено купатило, клима, фризидер, и огромна тераса.
  Бевме на почетокот на Јули. Многу беше евтино, за 200-250 евра 10 дена можеш доста солидно да ги поминеш.
  Има многу кафичи, ресторани, таверни, има кујни да си земеш што сакаш за јадење и многу е ефтино.
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Убаво место за прошетка...и многу евтино, ако сакате шопинг дефинитивно таму :D
   
 8. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
  Ке можеш нешто линк да ми пратиш од вилата,оти и јас лани бев во несебар но плаќав 20евр од вечер.
  Па оваа година ке одам пак.
   
 9. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.451
  Ние сами најдовме смештај, преку агенција истата вила за 3-4 евра по лице е поскапа.
  Оваа вила е баш е на центар,и на 10 мин од плажа

  http://lambovi.com/
   
 10. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  Истово и мене ми се случи лани во Албена. :D
  Еве како изгледа фамозниот бугарски тост.
  [​IMG]
   
 11. loveme...loveme

  loveme...loveme Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ики дали можеш да ми кажеш каде точно се наоѓа вилата, дали е далеку од плажите? Во стариот дел од градот е?
   
 12. Wild-girl1234

  Wild-girl1234 Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Бугарија скапо е. Едни роднини отидоа оваа година. 10 евра од човек плакале. Требаше и јас и моето семејство да отидеме со нив но подобро што не отидовме :D :)
   
 13. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Како бе скапо? Баш Несебар е евтино. Две другарки беа, едната плаќала 5 евра, другата 6 евра од вечер. Не беа заедно инаку.
   
  На Sannelaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Wild-girl1234

  Wild-girl1234 Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  рекоа многу скапо си поминале
   
 15. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Не бе скапо :D јас сум несебар и плајќам 6 е од ден , можи плајќале 10 е од ден ама има и поефтино, ко ке слезиш од автобус и одма ти идат лујѓе и ти понудуват , во сончев брег е малку поскапо ама е сето хотели одприлика од 8 до 10 е од ден, на самата плажа хотелите се поскапи .......
  Ние сме 2 мин од плажа ама во Несебар.
   
 16. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Јас имам едно прашање. Слушнав дека имало многу медузи, вистина е? Живот си немам од нив бе луѓе, како ќе влезам во вода :x
   
 17. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.615
  Допаѓања:
  134.997
  ^^Ние бевме минатата година во јули- средината и искрено не видов ни една медуза, и онака водата е ептен не чиста и немаше многу пливање.
  Како и да е, сигурно да имаше ќе сме виделе. Може во август се по изразени, незнам...
   
  На Monika.J му/ѝ се допаѓа ова.
 18. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Видов само 2 медузи, ама ништо не прават тие нема од што да се плашиш ]:) , а водата беше малце валкана кога дуваше ветар и имаше бранови, значи во овие 10 дена 2 дена имаше мали бранови, и немора да значи дека сегде е валкана на некој места беше чиста...
   
  На Nati.P му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monika.J

  Monika.J Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24
  Во август ги има највеќе :!: :)
   
  На crazylady, duffi и Nati.P им се допаѓа ова.
 20. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Малечки беа? Или од оние големите со пипки? Во плиткото ги имаше?