1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешта кои треба да ги знае секоја жена. :)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Steff.Unique, 29 февруари 2012.

 1. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Некои ситници во однесувањето на девојките им изгледа симпатично на момците, но заради некои ситници би посакале да се наоѓаат илјадници километри подалеку од нив. Еве некои нешта што секоја жена треба да ги знае.. Кои се вашите размислувања за истите, или пак можеби ќе надополните со други нешта кои што се испуштени во наведнеиот текст. :P :)

  [​IMG]

  Ако ви се јавува, не значи дека ви се додворува.
  Повеќето жени со денови се прашуваат зошто им се јавило некое момче, претпоставувајќи дека им се додворува. Дали некогаш ви паѓа на памет дека момците можеби сакаат само да се дружат?
  Многу сте поубави без шминка.
  Малку пудра и маскара е сосема во ред. Немојта да се криете зад слоеви шминка, мажите тоа ги одбива.
  Женското кикотење е непријатно.
  Женското кикотење и праќање тајни сигнали помеѓу себе, додека се наоѓаат во друштво каде што има и момци, може да биде навистина непријатно. Таквото однесување во очите на момците изгледа многу детинесто.
  Ако озборувате, изгледате површни.
  Кога ги озборувате авантурите и случувањата на вашите колеги или пријатели, изгледате површно во очите на соговорникот или на оние кои може случајно да слушнат што зборувате.

  [​IMG]

  И момците се грижат за својот изглед.
  Секоја жена бара коментар од мажот за својот изглед или новата фризура, а заборава да возврати со иста мера.
  ПМС-от не е оправдување да бидете лоши.
  Мажите веќе знаат дека жените повремено се нервозни поради хормоналната нерамнотежа, но сметаат дека не треба да им биде оправдување секогаш кога сакаат да се однесуваат лошо кон нив.
  Вашите килограми не ги интересира никого.
  Општо е познато дека сите мажи ги нервира женското „кукање“ за бројот на килограми и ветувањата дека нема веќе да јадат.
  Во вулгарна облека изгледате несигурно.
  Без оглед на тоа дали сте во топ форма, не значи дека секогаш треба да да ги изнесувате сите атрибути одеднаш. Мажите никогаш нема да ги сфатат таквите жени сериозно.
  Повеќето момци ја бараат „вистинската“ девојка.
  Не го чекаат само жените „вистинскиот“. И момците се во потрага со „вистинската“ девојка со која најубаво ќе се согласуваат.
   
  На Anabelle.Amorette, angelche16, Lovely93 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Супер факти. :) Интересни се и доста точни !
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Хехе доста интересно :)
   
 4. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Aу, интересно ... :)
   
 5. Emma.24

  Emma.24 Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Bas taka :D
   
 6. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  26.294
  Пол:
  Женски
  Интересантно :D
   
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  9.218
  Пол:
  Женски
  Да да интересно
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.698
  Пол:
  Женски
  Да, многу интересно.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.