1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нешто се случува...

Дискусија во 'Канта' започната од redwine.a, 24 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Девојки, ве молам за совет.. Во сексуалниот однос сум веќе еден до два месеци активна.. Секогаш користиме заштита никогаш до сега не сме имале без заштита односно кондом.. Веќе неколку дена имам проблем, а тоа е кога ке се измочам да имам бледа крв на хартијата, и тоа ми се случи една вечер после сексуалниот однос и еве сега е секојдневно, бев на гинеколог дента пред да ми се случи ова и ми кажаа дека немам ништо.. Ве молам за совет, или пак некоја ако има слично искуство да ме смири малце,дека ептен ми е страв дали ова е на некој начин поврзано :)
   
 2. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42

  Дали треба да добиеш менструација?
   
 3. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  не рано ми е.. имам фора уште 17 дена.. тоа заборавив да го спомнам :/
   
 4. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42

  Мене тоа еднаш ми се има случено и многу бев заплашена мислев дека нешто ми е ќе умрев од страв можи така пола месец и појќе и после од ко ми дојде се беше нормално а иначе тоа ми се случва често пред менструација неколку дена а тогаш за прв пат така и ќе умрев од страв ама како што ти кажав од ко ми дојде после се беше во ред така да нема потреба да се секираш чекај да ти дојде па ќе видиш дали после пак ќе продолжи ако продолжи ти препорачувам да појдиш на гинеколог а до тогаш без грижи! :!: :$ :*
   
 5. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  сега сум во период на овулација, дали може и тоа да е поврзано на некој начин ?
   
 6. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  4.688
  Пол:
  Женски
  Дали те пече/боли додека уринираш?
   
 7. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
 8. Nade-sunrise

  Nade-sunrise Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  4.688
  Пол:
  Женски
  Тогаш немам идеја што би можело да биде. Најубаво би било да се јавиш кај твојот гинеколог да го прашаш. :)
   
 9. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Ви благодарам :)
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.100
  Допаѓања:
  5.671
  сношти поточно утрово имавме односи со дечко ми и повторно имаше крв.... но кога отидов дома имав (сеуште имам) откинат дел -кој виси нешто што "поврзува" вагина со делот кај мочните каналчиња...еве сега имам гној како кесенце на делот што ми виси ... лекарката ми каа да отидам во петок само тогаш било слободно...некоја помош.некој со сличен проблем? :(
   
 11. redwine.a

  redwine.a Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  штом имаш гној немој да чекаш сепак тоа е интимен дел и многу е нежен, така да подхитно на лекар, мора да те прими докторката
   
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  се извинувам ако прашањето ми е на погрешно место но не можев да најдам соодветна тема-
  што во превод значи СПРУЈА
  барав и на нет но не можам да најдам
  ке ми објасни ли некој? имам инаку проблеми со цревата ми правеа гастроскопија колонаскопија, пасажа на цревата уште ова остана па да видиме што понатаму :worried:
   
 13. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Дали ти поставија некаква дијагноза, што е тоа спруја?
   
 14. expert

  expert Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  265
  Ова
  http://en.wikipedia.org/wiki/Coeliac_disease
  http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0% ... 1%81%D1%82
   
 15. jasBia

  jasBia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  321
  За имево Спруја немам слушнато, ама веројатно е од "sprue" од "celiac sprue", а тоа е нетолеранција на глутен:
  http://mk.wikipedia.org/wiki/Целијакија
   
 16. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.534
  Ne e seriozno iako taka izgleda mene mi se ima sluceno istoto od prehlada e mene mi pomogna voda od tikva ke ja svaris tikvata i od vodata vo sadot sto ostanva ke ispies edna solja i ke pomine mozes i dve
   
 17. n1k0la

  n1k0la Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  83
  Спруја се однесува на нетолеранција на глутен. Автоимуна болест.
  Погоре мислам дека има некои линкови, ако те интересира нешто околу ова, слободно прашај, ќе ти објаснам.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.