1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не го разбирам!

Дискусија во 'Разделби' започната од Monaaaa, 18 декември 2009.

  1. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    So eden decko sme mnogu bliski, sekoj den se gledame i sme zaedno... se zafrkavame zboruvame za se i sesto... toj postojano dava nekoi znaci koi kolku i da se obiduvam nemozam da gi sfatam... vo nekoi momenti se odnesuva kako da e navistina zatreskan vo mene... a drug pat pravi nekoi raboti sto me vadat od takt... postojano e opkruzen so zenski (i toa najcesto go pravi pred mene)... tokmu poradi toa sto toj so site se odnesuva taka, jas nemozam da go sfatam seriozno... dali navistina cuvstvuva nesto kon mene.... a so mene se odnesuma prekrasno, celo vreme mi zboriva, koga ne sme zaedno mi pisuva... me cuva, pazi... no mislam deka so site se odnesuva taka i nemozam da go sfatam toa seriozno... a sto e najloso ima devojka... a sepak koga jas ke bidam so nekoj drug vednas mi prefrla... ve molam pomagajte.. sto znaci ova?? dali me gleda samo kako drugarka ili mozebi kako nesto poveke?? :worried:
     
  2. Soncko

    Soncko Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    i jas sum bila vo slicna situacija, so tipot se super, imase devojka i i raskina i togas pocnavme da se gledame i sami da izlelguvame i se bese super i na kraj tipot nekako so snema i se smiri so bivsata, taka da ne znam kako da go razberis, ti posakuvam sreka:)
     
  3. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Tuka ima uste eden golem problem... toj so devojkata ide 8 meseci i site mi vikaat toa e seriozna vrska, a od druga starana mi vikaat ne ja saka nea... no ako e so nea neznam zasto mene mi pravi sceni koga ke bidam so nekoj drug... :?
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    ako si ti 15 godini da pretpostavime deka i toj ti e vrsnik ili nesto pogolem! znaci na vasa vozrast mi e sosema normalno da se odnesuva kon site devojki kako da saka da ima nesto poveke so niv! ednostavno ne moze da se odluci so koja potecno saka da bide, koja od koja e poubava, ili pak gi saka site naednas :( ! vo tovojot slucaj smetam deka ne e ramnodusen kon tebe! ako ednostavno vo tebe gleda samo drugarka nema da ti praka signali od tipot ,,zosto imas drug decko?,, Sakam da kazam ako si mu samo drugarka za koja se grizi i ja cuva od drugite nema da se zamra so toa dali ti imas decko ili nemas! a stom te prasuva i ti prefrla na toa sto se gledas so nekoj....znaci... sepak :) ima nesto sto moze da ti dava nades! e sega, problem e toa sto ima devojka! jas licno se somnevam vo serioznosta na tinejdzerskite vrski no ne poreknuvam deka znaete da ljubite mnogu silno! ako ima devojka, togas najprvo doznaj nesto poveke za nivnata vrska i za negovite cuvstva kon nea! e duri togas SAMA ke procenis dali ti dava zeleno svetlo ili za zal crveno! so sreka malecka i sakam da ni pises sto se slucilo!
    @ upsss..sega procitav deka idel so devojka mu 8 meseci! ne e malku vreme no vremeto ne e sekogas merilo za serioznosta na vrskata! velis drugar ti e,epa togas probaj da go potprasas sto konkretno cuvstvuva za nea! znaes kako neli, ke go fatis od okolu i ako odbegnuva da zbori ke mu kazes deka si ocekuvala da bide malce pootvoren kon tebe!
    no ako se izjasni deka ja saka togas povlecise i pocekaj sam da te pobara! jas taka bi postapila a ti kako ke postapis se nadevam deka ke ne izvestis!
     
  5. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    da... potpolno se soglasuvam so tebe... fala i obavezno ke pisam sto i kako... :)
     
  6. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    ve molam za mislenje... mnogu mi e vazno :(

    luge vo mojov slucaj se e mnogu komplicirano i nejasno... so nego sme mnogu bliski, no taa bliskost i tie razgovori negokas izgledaat poveke od onie na drugarka baza... i se bese taka sovrseno srcinja baknezi takvi raboti dodeka ne doznav deka toj vsusnost kazal deka veke dolgo vreme saka druga ama mnogu e cudno bidejki toa voopsto ne izgledase taka, tie veke pola godina nemaa kontakt :(.... no kako sto slusam toj zaradi nea raskinal so devojkata... a od druga strana mene mi pisuva i zbori kako nisto da ne bilo... ve molam za mislenje... dali moze nekoj da mi objasni t.e da mi dade svoe mislenje za toa sto toj vsusnost mozebu cuvstvuva za mene? ve molam.... :(
     
  7. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    ve molam za ogdovor... :(

    Najprvo zdravo na site... ajde sega da si pocnam so mojata prikazna haha.... pa vaka so eden decko bevme mnogu bliski sekoj den si pisuvavme poraki zborevme na msn i takvi raboti a i da kazam deka zaedno ucime... no po nekoe vreme seto toa prekina i toj si fati zenska i idea edno 7 meseci... no celoto toa vreme toj kon mene se odnesuvase mnogu blizok i kako voopsto da ne e vrzan kon nekoja mi pisuvase srcinja baknezi i takni raboti... po nekoe vreme razbrav deka raskinal so devojkata i deka sega imal nekoja nova koja ja svigal veke podolgo vreme no ne kazuval ( iako toa voopsto na nikogo ne mu izgledase taka)... duri se zboriva deka moze da se fatat :(... no i jas sega imam eden decko so kogo pocnav da izleguvam pa ke vidime dali ke se sluci nesto, bidejki jas ne go sakam tolku, jas go sakam ovoj drugiot za kogo zboruvam :).... i koga jas pred nekoj den zborev deka treba da iskocam so nego toj me gledase da kazam malce "na levo" kako da ne mu e se bas seedno i koga se otvori taa tema koga drugite pocnaa da me zafrkavaat aaa nov decko, toj samo se svrte na strana i ne zboruvase nisto... koga si otidov ( bidejki toa se slucuvase dodeka bevme izlezeni) toj ne se ni svrte da mi kaze cao... navistina neznam zasto taka se odnesuva koga drugite velat deka ja ska taa drugata i deka planiral da se fati so nea i... navistina neznam sto da mislam veke... ve molam za mislenje, sto mislite vie, zasto se odnesuva taka kon mene? :( dali mislite deka spored ova negovo odnesuvanje mozebi sepak custvuva nesto kon mene?? :(.................... a inaku zaboraviv da napisam i deka dodeka sedevme mnogu pati go primetiv kako me poglednuva i isto taka mnogu cesto pred mene ja spomnuva taa devojkata..... ve molam za mislenje... fala odnapred :)
     
  8. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    kako se najde ova tuka??? izgleda imame slicen problem... :lol: se nadevam nekoj ke ni pomogne :)
     
  9. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Иако сите велат дека жените се многу комприцирани, мажите воопшто не изостануваат во тој поглед (барем ако ме прашувате мене ) :)
    Нив многу им е потешко да покажат што чувствуваат за да не испадне дека се „меки“ души и најчесто колку и да сакаат да направат нешто кријат. Мислам дека тоа е и во твојот случај.

    Тоа што сте биле другари и што сте комуницирале често е дополнителна причина тој да не може да се отвори пред тебе, затоа што се плаши да не биде одбиен и потоа да не се разделите дури и како другари.

    Сепак, не треба ти да бидеш таа што треба да запнуваш. Остави го сам да реши затоа што ако е заинтересиран доволно еден ден ќе собере храброст и ќе ти каже се. (Ова е едната варијанта)

    Другата варијанта е дека тој е еден од оние типови кои што сакаат да флертуваат и да го заведуваат секое женско, па така испаднало и со тебе и сака да си игра ладно-топло.

    Твое да решиш затоа што на крајот на криштата ти најдобро треба да го познаваш.

    ;) ;)
     
  10. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    pa da, jas go poznavam veke 2 godini i navistina vazi za golem zenkar :? no sepak toj ne se odnesuva so site kako sto se odnesuva so mene... toj kon drugite samo znae da se zafrkava cisto kako drugar, a so mene i koga zboriva e na drug nacin... no sepak sum svesna deka toj moze mnogu da me povredi i deka treba da go zaboravam... i toa sto pobrzo... :( sepak fala na odgovorot :)