1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не знам што да правам :/

Дискусија во 'Канта' започната од deskarada, 29 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  Девојки здраво, јас со нова во форумов, позз до сите :D Вака пред 3 месеци се запоснав со едно машко, он ме свиќаше цело лето, ептен беше очигледно, дури и ми пиша од кај другар му дека сака да му бидам девојка бла бла.........една вечер дојде да се запознаееме (и рече на една моја другарка со која се познава) се запознавме се, му кажав како сум на фб да ме побара, ама ми побара бр од моб не му кажав бидејќи јас не го знаев кизне колку за тој мој бр да има. Потоа ми пиша на фб така пишевме. И нз некако ми стана и мене мил.........ќе се видевме в кафич ќе зборневме ама само онака нз некако ко здрвен беше, една вечер убаво си праќавме погледи и јас му давав знаци дека го свиѓам, но тој почна да се занесува неш демек не ме гледа повеќе да излези работава дека само јас него го гледам. Помина тоа потоа јас почнав како него да реагирам и пред некое време ме избриша од фб а појма немав зошто. Го сретнав и го прашав, беше мн изненаден кога го прашав и ми рече дека бришел пријатели и мене дека ме избришал бидејќи не сум му пишувала на фб, и да сум го адднела ќе ме прифател. Идиот, мн ме изнрвира и секако дека не го адд. Помина тоа се, и сега кога ќе го видам ме погледнува, знам дека уште ме свиѓа се познава и минатиот викенд само се вртеше околу мене а јас скрос го игнорирав. Девојки нз што да правам како да реагирам ваше мислење ве молам......позз :*
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.295
  Допаѓања:
  144.702
  Може те избришал заради граматиката и правописот. Не те разбирал што му зборуваш бе девојче.
   
  На LittleDevil, sanjaeva, anneyy и 10 други им се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ако навистина имаш 18 години, тогаш нема да ти дадам совет на ваков проблем... :wasntme:
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
 5. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  18 имам, зш да не ми дадеш тогасх совет :o
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  18?! :o

  Пау пау ин д хед.
  Зш, тогасх?!

  18?!?!?!?!!? Абееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :x


  [​IMG]
   
  На lolita97 и drugarka им се допаѓа ова.
 7. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  хехе го менувам фондов дека на македонски наместо Ш, сх пишав бидејќи togash вака го пишувам :)
  dobro, ostaj toa, moze nesh da mi kazete vo vrska so ona shto go napishav :)
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Всушност... не ,не можеме.
   
  На butterfly.fly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Па ако те избришал нека те аддне тој, или нека се потруди повеќе да те добие. Продолжи си со игнорирањето, нека се помачи малку. :)
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Radiance

  Radiance Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  170
  Може.

  Ти се свиѓа?
  Добар е со тебе?
  Знае да те насмее?
  Знае да те цени?
  Знае да те почитува?
  Вреден е за внимание?

  Клучни прашања се тоа, откако ќе ги знаеш одговорите ќе знаеш што треба да правиш.
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 11. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  Девојче ако тој навистина сака да биде со тебе и ако му значиш нешто тој ке биде упорен во врска со тебе. Абе машки се занесуваат, сега ти си почнала да му даваш знаци дека ти се свиѓа и он се прави фраер, ти го завртел грбот и те избричал од фб, епа сега ти сврти му го грбот и ако тој навистина те сака повторно ќе почне да се замара со тебе, ако не чао пријатно најди си др симпатија и не се замарај не е единствениот на светот.
  ова ти е совет од мене немој да ме сфатиш погрешно само давам мое мислење. позз
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cinderelka

  cinderelka Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  14
  имаш доволн години бе девојченце за да знаеш како да постапиш за вакви банални работи,да не речам ситници,ама ке речам :D
   
  На WildCherry му/ѝ се допаѓа ова.
 13. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  абе, кога ќе ти значи некој нешто и слично ќе видам дали ти за ситници како што ги нарекуваш по твое ќе пишеш или не :)
   
 14. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.984
  Пол:
  Женски
  Сакаш искрен совет?

  Ако си матуран(т)ка годинава, не се запишувај на факултет, џабе ќе им арчиш пари на родителите.
   
  На kate21, Lilit, bal0n43 и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  мој совет-аддддни гo и побарај му асл мсн и остали тракатанци :rofl:
  btw болдираниве не ми изгледаат баш како грешки од промена на латиничен и кириличен фонт, прости ми ако грешам :lol: "ако грешам нека изгорааам"
   
 16. cinderelka

  cinderelka Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  14
  големата работа лелеее ејј сигурно |( |( |( |( сигуно се работи за живот или смрт или некоја голема животна одлука,како демек еден и еднинствен е тој,а ти кутра имаш 48години лелее пропаст голема ако не си со него. ако сакал ке те побарал,ке ти пишел, ке бидел малце од малце упорен дечкото и немало да те избрише од фацебукот
   
 17. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Колку што разбрав на почетокот глумел лудило и недостапност, најверојатно сакал да се помачиш додека го добиеш. Ноо си ја прифатила играта - за жал не ги сфатила правилата, па кога не го добил очекуваното - те избришал од фб пријатели. Најверојатно мислел дека работава ќе е поедоставна ама се изреволтирал изгледа (типично тинејџерски случај) Секако откако си му зборнала нашол оправдување за фесбук "збрката" па сега сте во какво-такво комунике.
  Како и да е ако прашуваш што понатаму - одговори си што всушност сакаш. Ако и после се ти е типот ок, и сакаш нешто повеќе - мој совет е како што си имала посредничка за запознавање, нека среди истата и за понатаму.
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Хммм...
  18години ... со ваков “проблем |( “ и правопис ???

  Хееееел ноу

  Извини вака за дрскоста моја ама имаш др форуми таму барај совет за вакви “проблеми“

  Малку ми е несвојствено овде на твои години вакви ствари да правиш и прашуваш .

  Поздрав

  и совет ... Адд го де, нит прва нит последна ке си му .
   
 19. deskarada

  deskarada Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  31.119
  вака, правописот, правописот бла бла, секој прави грешки кога пишува, а тоа јас колку години имам мои си се, значи секој можи да пиши што сака и да го види мислењето на другите............јас сум нова во форумов и одма ме нападнавте со навредливост..........не знаев дека и преку форум ќе сретнам личности кои само злоба сакаат да жират.............на другите фала мн за искрените одговори.
   
  На srcekrsacka и Lilit им се допаѓа ова.
 20. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Добро, зошто се однесувате толку грубо? Девојката побара совет, не побара да и кажете дали е добар нејзиниот правопис и дали да се запише на факултет. :^) Овој форум е за барање и за давање совети, без разлика какви се. Не мора да имаш голем проблем, за да побараш совет овде.
   
  На srcekrsacka и deskarada им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.