1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не ми обрнува внимание

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од peperutka56, 12 септември 2013.

 1. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  znaci vaka jas imam 17 godini..imam momce so koj odime 2ipol meseci..vrskata ni e super no mene me nervira toa koga toj e so drugarite ne mi obrnuva vnimanie na mene
  sto stava lajkovi na drugi zenski i se dopisuva so drugi i so bivsite ama na drugarski nacin
  iii mi ima kazano deka lajkovite i dopisuvanjata nema da go trgnat od mene i deka nema namera za prevaruvanje i deka saka da e so mene
  vi se obrakjam za pomos iii za eden sovet od vas
   
 2. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  cuden decko

  И да мисли да те превари - нема сигурно да ти каже. Инаку на малку незрел дечко ми изгледа, не би се приврзувала премногу за него. Не дека значи дека штом стави лајк кај некоја дека веднаш ќе тргне по неа, но во тие години е каде што обично момците сакаат да им бидат отворени сите опции и да истражуваат - да кажам така. А најубаво е и твоите опции да бидат отворени и да се забавуваш со него додека ти е убаво.
   
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.890
  cuden decko

  Тоа не ти е чуден, него да не речам секој петти дечко. И не постои "другарски" начин за комуницирање со бившите. Тие се минато и бивши со причина. А што сега нешто енос ќе се прави другар божем? Мене искрено, врската не ми се чини на вистинска врска. Сепак, имаш 17 години, сеуште тинејџерка, тој си така ноншалантно поминува со тебе, онака кежуал и верувам дека не е ништо сериозно, за тие поминати 2 месеца.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  cuden decko

  Ima 19 godini
  i cestopati se karamae za toe razni negovi gluposti
  noooo mi ima receno deka kako nasata vrska imal uste 2-3 i deka uste na pocetokot gi prekinuval no so mene sakal da smeni nesto i da ostane so mene bidejki me sakal
  a iskreno znaci sekogas koga ke izleze so drugarite go mislam da ne e so druga i taka natamu :D
   
 5. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  cuden decko

  Ima 19 godini
  i cestopati se karamae za toe razni negovi gluposti
  noooo mi ima receno deka kako nasata vrska imal uste 2-3 i deka uste na pocetokot gi prekinuval no so mene sakal da smeni nesto i da ostane so mene bidejki me sakal
  a iskreno znaci sekogas koga ke izleze so drugarite go mislam da ne e so druga i taka natamu :D
   
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.890
  cuden decko

  Епа што сакаш понатаму, не можеш со неговите 19 години ти да очекуваш тој да ти биде дечко во потполна смисла, на тие години него умот му лета, во секоја се затрескува, и секако дека ќе си го поминува времето како што сака, наједноставно кажано си го живее младечкиот живот. За сериозна врска не е тој подготвен. Секако, не дека сите се такви, ама тој очигледно не е во таа категорија.
   
 7. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  cuden decko

  i sto bi pravela jas so nego na primer
  a go sakam :/
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.890
  cuden decko

  Јас разбирам дека го сакаш и си сакш врска со него, ама стави си се себе си на прво место и цени се, забавувај си се и просто уживај во годините, а со него, или разговарај или не вложувај премногу труд, т.е не се многу надевај на премногу.
   
 9. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  cuden decko

  jas probuvam da ne vlozuvam trud i slicno ama nekako ne mi odi pa ke vidime vremeto ke pokaze
  inace blagodaram
   
 10. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  cuden decko

  Гледај да не трчаш по него, да почувствува тој дека си се затрескала во него. Малку од малку држи го на дистанца. На пример, кога ќе те викне да излезете не се согласувај веднаш, излези си со другарки. Ако тој те игнорира кога е во друштво, ти прави си муабет со друг, со некој негов другар или со другарка и ич не го забележувај. Види на кај ќе оди врската, дали ќе остане на ова ниво или ќе почне и тој да вложува (со дела, не со зборови).
   
  На Lovely93 и Keti30 им се допаѓа ова.
 11. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  14.341
  Пол:
  Женски
  cuden decko

  Он изгледа како незрел и сака да "шара", ако ти бараш озбилна врска мислам дека дечково не може биде озбилен. Пробај направи како што ти кажа Camellie, ако не продужи даље, барај некој кој ќе ти одговара. :)
   
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. peperutka56

  peperutka56 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  cuden decko

  i naprimer koga mu se javam toj sekogas me otkacuva za 2-3 sekundi i mi kaze ajde ek se cueme posle i pak go nema i kao se zaboraval au
  iii me interesira kako da doznaam dali ima nekoja avantura so druga ili ne
   
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
  cuden decko


  Се согласувам!
  И би додала да почнеш и ти ноншалантно да се однесуваш,да не му посветуваш многу внимание како до сега.
  Ако на тоа реагира бурно,тогаш сепак има чувства за тебе.
  Во спротивно,знаеш што треба да направиш! ;)
   
 14. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  cuden decko


  Почекај тој да те побара. Ако го бараш многу често може и да го напнеш, а вака нека ти се јави тој. Нека види малце зорт дека ти не го бараш веќе. Ако не се јави барем ќе знаеш на што си. Врска на сила не бива или врска каде што само едниот се труди.
   
 15. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  епа вака ми треба ваше мислење пред неколку дена се запознав со едно дете и искочивме и ме залапа и си праевме муабет се беше ок и мене ми се засвиѓа, една моја другарка го знае заврши со него и ми вика дека е добро дете не е како неговите другари да се понаша сељачки само онака кога е со нив ако ме сфативте... и добро и сакаше да му мести девојче на другар негов и сестра ми ја знае он пошо братучетка негова прва учи со неа ама сестра ми нејке ништо со него ни мои другарки нејкеа и после др ден откако се видовме првиот пат ја му пишав како шо праиш и муабет онака и ме праша за сестра ми дали сака со тој другарот и ја реков сака а сестра ми коа дозна рече дека не иде пошо ни ја незнаев дека тој другар му сака и добро и у петокот ми пиша као ке се договоривме за да искочиме само јас и он и ја му реков ок и нишо не ми пиша и коа се вратив од искачање он ми пиша после као ништо од искачањето се вратил сеа дома и ја реков ок ако сакаш утре ке искочиме дека бела нок и он рече као до 10 бил на работа ке нема време додека отишол таму и ја му реков епа ај ако не тука у наше маало ке искочиме и он ми рече ај кје се договориме утре кје ти казам за сигурно и ја му вратив ок и он смајли големо.. и беше пуштен тој ден не ми ми пиша ништо и не отидов никаде се накурчив малце :/ а мојата другарка отишла со уште една а ме викнаа и мене ама јас не и не сакав и коа ми се јави кај 11 саат он бил на плоштад а мене излеа ме излаза пошо ми рече не бе нема да имал време за да иде до таму кје го фатело 11 ипол додека отишол натака и сеа незнам што да правам, ако ме смувал само онака за еднаш зашо ми пиша два пати и коа се шетав со другарка он седеше у кола завчера на тој паркингот наш и ја не се ѕверев дека сите таму другари негови и другаркава збореше на телефон и глеаше и ми рече дека се наведнал да ме види дека у кола бил и коа вртевме круг помина и ми свирна со колата и сеа пред бела нок му пишав два дена пред да дојде бела нок и го виде и не ми врати и сеа пред некој ден ја да преминам улица пошо ме чекаше другарка од др страна и он помина а ја чекав да поминат коли и он со веспа ја у секунда видов дека е он и другарка ми го видела како целиот се заврте за да ме види и ова се втор пат вака да ме загледува и сеа незнам што да правам сакам да бидам со него пошо со еден што се мотав скоро година ништо не сме имале ни мување ни ништо и ме заебаваше цело време и сеа и овој не сакам да е ист као тој ке мозе некој да ми казе што да правам понатаму ? повеќе не ми обрнува внимание а не е таков да омалазува девојчиња пред другари да заебава ако ме сфаќате... нејкам пак да ме заебат :/
   
 16. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Не разбирам зошто се замараш толку, било еден бакнеж и толку, можеби не сака ништо повеќе, можеби сфатил дека нема хемија и слично. Секако дека е најфер да ти каже отворено да знаеш на што си, но штом се однесува така тогаш зошто и инсистираш на нешто повеќе? Нема зошто да се чувствуваш како да те заебал, ништо тој не изнудил од тебе, ниту пак ти ветил. Главата горе и со самодоверба продолжи си понатаму. А за прошлиов не знам како може една година да нема ни мување ни ништо... очигледно е дека типот ни имал поима дека сакаш нешто повеќе, а веројатно ниту си му се допаѓала, инаку ќе пробал некако. А можеби те гледал другарски, ти требало да го буцнеш малце и можеби ќе се освестел. Не можеш баш се туку така да пуштиш само да се случи. А ако не се случи? :wasntme:
   
  На Princess.A му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Jas go imam istiot problem veke 2 god hehe :D
   
 18. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  заедно сме година и пол и имаше еден ваков период претходно но разговаравме и го решивме , сега пак почнува не како што беше но чувствувам дека пак е заситен од мене , ме сака знам и јас го сакам мн ама еве втор пат е не ми обрнува внимание ако не го побарам не ме бара онака е поладен не е како првиот пат тогаш беше мн но пак како да влегува во таква некоја фаза, незнам како да реагирам дали да го оставам да се издува па да ме побара , дали да почнам муабет шо и самиот е свесен најверојатно што се случува , незнам како да реагирам а јас сум навикната на внимание и кога и на малку го нема ме повредува. се надевам дека барем некој ке ми даде совет , некој што можеби помиинал низ истото или пак само чисто онака мислење , фала ви
   
 19. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  ^
  Јас мислам да му дадеш време и да оставиш тој да те побара тебе, а не ти него. Остави го ќе видиш дека тој ќе те побара тебе кога ќе види дека не го бараш. Машките се такви ако ги бараш на секое се изладуваат се опуштаат, кога не ги бараш се мислат еј зошто не ме бара и ги копка нешто и ќе видиш дека ќе те побара тој прво. Но, мора да имаш трпение. Или пак, разговарај уште еднаш. И јас така си сакав внимание, но со тек на време научив дека морам да имам трпение и да ме побараат тие мене. И така бидна, си се научив така и поубаво ми беше не се замарав многу. Значи олади и ти, остави го нека те побара тој тебе, или пак разговарај. Се надевам за брзо ќе го решиш овој проблем и ќе си бидеш мирна. Поздрав ! :$ :hai:
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. JustLoveHim

  JustLoveHim Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Имам еден проблем и би сакала да побарам совет од вас...Значи идам со дечко ми веќе 8 месеци и се е ок значи се си е супер и тоа се ме сака знам сигурна сум не се сомневам во него дека иде со други женски прилично мирен е никад му неам фатено разговори со други девојки ниту пак на фб има пишено со некоја...И јас исто така сум му врена ...Но имам еден проблем,тоа што тој некако во последно време како да не ми обрнува внимание ...Мислам ми звони за да се видиме идеме кај него дома и се тоа....Но и јас сум женско и јас би сакала појке внимание ,вејке сите знаат дека идеме и нема од што да се криееме ...Не велам дека иде со мене ради досада бидејки и неговите дома знаат дека идеме заедно...Но никад не ми рекол до сеа да искочиме у кафич или нешо сл...НИкиад не му текнало нешо такво а сеа иде и на работа и го разбирам изморен е и се и јас несакам да го малтретирам уште толку и немора да искачаме ко е изморен го разбирам пошо и јас сеа ке кренам на училиште и јас нема да можам секад он ко ке сака да се глеаме али и пред тоа ко беше слободен никад не рекол да идеме негде да излеземе му иам спомнато 2-3пати ама ништо сеа можам да идам у диско него досадно му било таму,сакав на базен досадно му било таму ...Еднаш му реков да идеме негде он ми вели кажи ке идеме кај сакаш епа несакам така јас секад прва да потсеќам...Некако криво ми е и јас сакам малку да биде поромантичен не сум од оние девојки што чекаад од момчето на шопинг па све тој да им плаќа или постојано идење по ресторани на вечери пошо мрзам ресторани |( од тоа далеку али еднаш во неделата или двапати би можело да идеме негде во некој кафич или на прошетка и јас сакам негде да излезам со него... коа тој нема да биде на работа пошто ке работи до крај на август и после е слободен е после ја тргам на училиште и дека во друг град ке идам по ке бидам послободна и кје можееме да искачаме не све дома да седиме ...Не велам дека ми е досадно се кај него дома ноо сакам и јас некој спомен некое друго доживување незнам како да кажам...Би можеле еднаш во неделата да идеме негдека бе...Па и јас сум девојка, во ред сеа ок е иде на работа и неможе да искача секад ама ке чекам реакција кога ке заврши со работата дали ке му текне да рече да идеме негде ...Вејке не му спомннувам јас.Крај.На него нека му текне да ме праша дали иам завршено со часови и дали сакам да идееме таму и таму на кафе ...Пошо секој втор ден е во гфрадот кај шо ке учам иде по работа и сл раб .Несакам тоа да му го кажам бидејки се плашам да не го загубам се плашам да не ми каже дека барам премногу внимание дека нема толку да ми посвети несакам да го загубам тој ми е се ... Незнам како да постапам... :?: :inlove: Ве молам за помош...