1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да сфатам како ме перцепира

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од TarantulaA, 30 јануари 2012.

 1. TarantulaA

  TarantulaA Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  12.431
  Пол:
  Женски
  Се запознав со еден дечко, излеговме на кафе. Беш прилично заинтересиран.
  Еден цуден коментар ми даде, дека физички во устат го подсетувам на мајка му( freaky!). Незнам шо треба да значи тоа, пријателски или флертувачки комплимент???
  Ај ова ми е мање-више важно,него заблудата моја се состои во тоа што од тој состанок поминаа 2недели, единствено во комуникација преку нет, без да ме викне на кафе. Зашто не ме викна на кафе??? Ај ке сфатам за поршлиов викенд, во пон. татко му на операција беше. Ама и овој викенд демек жали?! Пффф...Самата на себе сум си очајна коа го читам ова шо го пишувам бидејќи никад не сум анализирала мажи до толку,ама овој изглеа посебен че да е ;)

  Чекам ваши мислења, дечки и женски, дали типот има намера да ме покани пак на кафе или све ке биде само пријатели.(Да напоменам ништо не се случи на состанокот.)
   
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  Неможам да сфатам како ме перцепира:@

  Можда па и не си му оставила толку добар впечаток на првото одење на кафе и можда не сака да има ништо повеќе со тебе и за тоа не сака зближување.
   
  На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.351
  Допаѓања:
  167.117
  Пол:
  Женски
  Неможам да сфатам како ме перцепира:@

  Како прво, неможам се пишува одделно, „не можам“. А како второ - бегај од дечковци што уште од сам почеток ти велат дека во нешто ги потсетуваш на мајката, обично таквите се многу приврзани за мајките (моето искуство така покажало :tmi: ). Не се добри ни за врска ни за брак :)
   
  На amberr, Nymeria и blond им се допаѓа ова.
 4. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.651
  Неможам да сфатам како ме перцепира:@

  Ќе си земеш учебник по психологија за да сфатиш што значи перцепција, тоа прво. Потоа и физиологија за да го сфатиш како те перцепира, и он и целиот свет, механички. Дај бе научете ги зборовиве или пазете што зборите, смешни сте.

  Во врска со проблемот, кога веќе поминале 2 недели од вашето прво кафе, или не го интересираш повеќе, може си оставила лош впечаток или дечкото си имал други намери, или чека ти да го поканиш, или може тој ќе те покани повторно после некое време со дебело објаснување, а и не мора да се објаснува па ти не си му женска.

  А Анат ти даде најубав совет во врска со дечково.
   
  На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.026
  Неможам да сфатам како ме перцепира:@

  Можеби проблемот е што во ништо друго освен во устата не си го потсетувала на мајка му :D

  Шала на страна,и јас би ти го кажала истото што ти го кажа Анат,подалеку од таквите дечковци што уште на првиот состанок спомнуваат нешто за мајка им или пак не престануваат да зборуваат за нив...иначе ти можеш малце во муабетот да спомнеш нешто за следен состанок (како на пример:одамна те немам видено...) или пак директно да го прашаш кога е слободен за да испаднете...и овој пат ако не знае што да ти одговори очигледно дека не е заинтересиран за тебе и да го заборави го ;)