1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сака да ја прифати разделбата

Дискусија во 'Разделби' започната од Minnie 1, 13 јануари 2015.

  1. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Ve molam za sovet kako da postapam ! Bivsiot seuste ne saka da ja prifati razdelbata I blago receno psihicki me voznemiruva so poraki I so toa deka nema da se otkaze I deka e spremen na se pa duri I se zakanuva..navistina ne znam kako da se spravam I kako da postapam..ako pobaram pomos od semejtvoto ne sakam da gi vovlecam vo problem po koja vina.ve molam za sovet
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Игнорирај. Ако до толку ти додева, смени го бројот, ама и не мораш. Можеш да го блокираш неговиот број.
    Со тек на време ќе олади и ќе се повлечи.
     
    На crazylady, angelche16 и tessie им се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Игнорирај, иако мислам дека ти годи неговото вознемирување. Ова не е проблем се додека не премине во физичко вознемирување. Не ти е бивши маж со кој што имаш деца па мораш да го сослушаш, а и тогаш не мораш. Ти немаш проблем од него туку имаш проблем во главата.
    Зошто се соочуваш со него или одговараш на негови повици А!
    Сама си виновна за својата состојба.
     
    На anina, mirandaa, angelche16 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Искрено ако тој несака или неможе да ја прифати разделбата негов проблем. Претпоставувам дека ти си му раскинала, па спрема тоа игнорирај го. Смени си го бројот, блокирај го на фб, избегнувај секаков контакт со него. Можеби не веднаш ама по некое време јас верувам дека ќе се навикне и ќе го прифати тоа дека сте раскинале. Во врска со заканите една работа ќе кажам, кучето што лае не каса. Што може да ти направи? И да, не верувам дека ова е којзнае колкав голем проблем, немора да ги вознемируваш и твоите дома за ова.
     
  5. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Sekako deka go ignorirav I ne voopsto ne mi godat tie poraki vo koi se zakanuva. Brojot mozam da go smenam no toj gi ima broevite od moeto semejtvo I ako jas ne mu odgovaram niv ke go voznemiruva. Se obidov na fin nacin da mu kazam deka ne sakam poveke nisto so nego no nikako da svati. Navistina mi se doaga da go prijavam
     
    На FentyBitch му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Neznam za kakva razdelba se raboti i kolku dolgo traela vasata vrska nitu poradi koja pricina ste se razdelile.
    Sepak veke ste sekoj na svoj pat,sega ubavo fino kazimu da si stoi nastrana od tebe i da ne voznemiruva drugi(tvoeto semejstvo).
    Smeni broj,blokiraj broj ic da ne ti e gajle dali ke se javi kaj tvoite,ako se javi kaziim neka go prijavat deka ve voznemieuva i tebe i niv.
    Nemoj da mu se plasis pa taka on poveke sila ima,slobodno brisi boj od tel i ako se javi na tvoite prijavetego.
    Kaziim na tvoite ako se javi deka te voznemiruva i zakanuva pa oni ke postapat kako sto treba.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Смирено,фино и културно кажи му дека ако продолжи да те вознемирува ќе го пријавиш во полиција и прекини секаков контакт. Дури и твоите негативни зборови му ја хранат потребата за драма во животот и ќе продолжи со глупостите. Значи целосно прекини секаков контакт. Кажи и на твоите за да можат да те заштитат.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Vi blagodaram mnogu devojki, me ohrabrivte !
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Obicno vakvi raboti se slucvat ako od drugata strana se dava i edna ronka nadez,znaci ignoriraj go totalno i imas sekade opcija fala bogu vo denesno vreme da go blokiras sekade apsolutno duri togas ke vidi navistina kolku si seriozna,a ako veke do tolku covekot prodolzi za masira toa veke e problem nekoj psihicki i bi mu rekla deka ako ne prestani ke bidi istiot den prijaven vo policija to e to ...
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски

    Смени го бројот и кажи дома дека не одиш со него веќе, во случај да дојде дома да те бара. И миме како што кажа веќе ако е некој љубоморно посесивен ќе мора и така да го заплашиш. :)
     
  11. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.256
    Пол:
    Женски
    Верувај дека смирено фино и културно ако му кажеш нема да те разбере, затоа што досега сигурно веќе си го направила тоа.
    Добро знам што значи такво малтретирање и како влијае
    Сама нема да можеш да се справиш верувај. Што побргу разговарај со некој твој близок кој ќе му даде до знаење дека не си сама,да се заплаши на некој начин и да престане да те малтретира психички.
    Ако си блиска со твоите дома и можеш да разговараш отворено кажи им додека не ти направил поголеми проблеми.Родителите се оние кои секогаш се тука и знаат да ни помогнат во секоја ситуација.
     
    На crazylady, A2223, SV1911 и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    И јас ке ти речам игнорирај го и фати си нов дечко така ке свати дека нема надеж веке за него ич. Е после ако продолжи пак тогаш нека превземе нешто дечкото или крајно кажи и на твоите па пријавете го.
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    На crazylady, okcenzi, ancebanance и 6 други им се допаѓа ова.
  14. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Bidi vnimatelna so takov tip, ako e opsednat so tebe i neprifakanje na razdelba moze da e spremen i na drugo, razgovaraj so tvoite i ne se dvizi izvesno vreme sama.....ne sakam da te plasam no podobro da bides vnimatelna ne potrebno otkolku da dojde do polosho kako nekoi slucai sto gi znam....sega veke za se e kasno kaj niv.....
     
    На crazylady, toogood, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    @mime87 vremenskiot period nema vrska, koj vek sme sega nekoj nekogo da prisiluva na vrska I da ne te ostava na mira. Da ima ljubov sekako deka bi traelo seuste, a toa sto toj ne go prifaka toa bi trebalo da e negov problem a ne jas da se zamaram so toa. Osven toa, imase milion pricini za kraj!
     
  16. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    само ИГНОРИРАЈ !!!! самиот ќе се откаже....
    и јас имав многу тешка ситуација со закани и ЗАКАНИ !!! само игнорирав и....самиот си исчезна...биди упорна и со среќа ;)
     
    На angelche16 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Ништо, само ИГНОРИРАЈ го и немој да се вознемируваш, не подлегнувај на закани, па ако толку те вознемирува смени го бројот, ако имаш facebook блокирај го на facebook, а ако пак не престанува да те вознемирува па веќе пријави го.
    Јас така ќе направев па види ти според начинот кој ќе продолжи да прави, и види така.
    Поздрав до тебе :*
     
    На tessie и Minnie 1 им се допаѓа ова.
  18. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Ova ne e mal problem. I te kako moze nesto da i napravi. Netreba da se zanemaruva.
    Vo druga zemja da e moze da go prijavi za voznemiruvanje. Toa vo dosje ke mu vleze i koga ke bara rabota ke mu bide na rabotodavecot kazano koj e toj.
    Nesakam da te plasam, ama se treba seriozno da se gleda. Sala nema.Nikoj neznae dokade nekoj moze da odi.
    Citam vesnici mk. sesto se desava.
     
  19. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.803
    Пол:
    Женски
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    toogood аман не и влегол човекот со автоматска пушка дома. Може сеуште ја сака и неможе да прифати дека се разделиле ама времето лечи се. Можеби мисли дека на тој начин ќе ја врати, иако е сосема погрешно. И како што кажав кучето што лае не каса. Тој ако мисли нешто да и направи до сега ќе и направел нема само да и се заканува. И на крај краишта што може да и направи? Ќе и досадува на телефон, фб ваму таму некое време, на крај ќе си најде некоја друга и готово. Не е должна таа да остане со него само затоа што демек се плаши од него. Свашта.