Не тагувај по мене (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 16 февруари 2015.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.551
  Допаѓања:
  30.397
  Пол:
  Женски
  Уште една нова турска серија на Сител. :)   
  На angelche16, Rama и La Gatita :) им се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.690
  Пол:
  Женски
  Рекламата со најавата ветува многу, е сега останува да видеме во кој правец ке оди , се надевам нема да го запустат на крајот , како што всушност прават со многу серии :x
  "Не тагувај по мене" - серија за љубовта и загубата


  Приказната започнува во едно село покрај Црното Море, во кое се случува голема трагедија. Младиот Синан заедно со неговиот татко и богатиот пријател Јилмаз пловат со брод, но одеднаш ги фаќа голема бура. Синан се обидува да го спаси Јилмаз, но во тие мигови неговиот татко се дави во водата. Синан чувствува голема грижа на совест затоа што не можел да го спаси својот татко и решава да го напушти селото, да ги заврши студиите во странство и да се приклучи на армијата.По некое време, тој се враќа во селото и го чека едно изненадување од пријателот Јилмаз. Јилмаз решава да го постави Синан за глава на својата компанија како благодарност за тоа што му го спасил животот во бурата. Тогаш Синан ја запознава сопругата на Јилмаз, Бахар и се случува љубов на прв поглед од двете страни. Бахар и Синан ќе мора да ги притајуваат своите страсти во страв дека Јилмаз еден ден ќе ги открие. Љубовта на прв поглед се претвора во опасна и страстна врска која ќе загрози повеќе животи.
  Од друга страна братот на Бахар, Харун и братот на Синан, Нијази се вљубуваат во иста девојка, работничката Буке која работи во полето и живее заедно со својот татко. Срцето на Буке сепак ќе му припадне на Нијази, но на патот на нивната среќа стои мајката на Нијази и Синан. И покрај тоа, семејството на Нијази решава да ја побара раката на Буке. Но во Буке е вљубен и нејзиниот братучед од селото кој решава истата вечер да го убие свршеникот на братучетка му. Наместо Нијази, тој по грешка го убива Ахмет, братчето на Синан и Нијази. За таа несреќа, мајката на Нијази ја обвинува Буке и решава да и го загорчи животот. За Буке и Нијази, како и за Синан и Бахар следуваат тешки денови во кои мора да се изборат за својата забранета љубов.

  Улоги: Fulya Zenginer, Tansel Öngel, Çağlar Ertuğrul, Öykü Çelik, Ünal Silver, Beyazıt Gülercan, Eren Hacısalihoğlu
   
  На joy1, La Gatita :) и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.295
  Пол:
  Женски
  Типична турска сеирја со плачки и цимолење, забранета љубов и обавезно еден од родителите не ја сака невестата!Не вреди да ја гледам до сега којзнае колку вакви сме ги изгледале :|
   
  На Lella и Kristina... им се допаѓа ова.
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  82.532
  Пол:
  Женски
  Фрлив поглед и приметив дека има прекрасна природа.
  Патем ме интересира што е тоа зеленото во полето,како грмушки чај се или некој зачин...???
   
  Последна измена: 18 февруари 2015
 5. sasaSasa

  sasaSasa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Премногу тага во турскиве серии.
   
  На Kristina... му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.747
  Пол:
  Машки
  BJAK.
  Nemojte da gledate vakvi sranja vo zhivotot.
  FUUJ !
  Pushtete si Dr.House ili Criminal Minds podobro. ( mnogu! ) :)
   
  На Kristina... и angelche16 им се допаѓа ова.
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.878
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Леле не не не ја гледам тажна серија глупава ми е мислам :):(:(
   
  На Kristina... и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Kristina...

  Kristina... Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  854
  Пол:
  Женски
  (facepalm) глупости :puke:
   
 9. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.883
  Допаѓања:
  26.493
  Пол:
  Женски
  Ако треба да кажам една причина зошто не би ја гледала серијава, најпрво тоа би била музиката. :D
  Моиве уши не можат да го поднесат она мииииииииуууууууууууууууууу... :angel:

  И мислам дека сите нам ни е преку глава од плачки, цимолења, кукања, умирања ништо интересно нема во серијава. А настрана тоа што толку ја преувеличуваат.
  „Најдраматичната епизода во историјата на ТВ сериите...“ - Ма немој, втф? :^)
   
  На cresa-jagoda и lovemme им се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.551
  Допаѓања:
  30.397
  Пол:
  Женски
  Јас првата епизода ја гледав само 5-10 минути, не ми фати за око и више не ја гледам.
  За тие 5-10 минути, не само што не ме привлече серијава да ја гледам, туку едноставно ми стана дури и одбивна, ако ја гледав цела епизода, па мислам дека ќе пукнев.
  Поглупа серија немам видено. Нема што да те привлече да ја гледаш. Катастрофа е!
  Се прашувам дали некој ја гледа серијава? И ако некој ја гледа, што е тоа што го привлекува да ја гледа?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.690
  Пол:
  Женски
  Ни јас не ја гледам , џабе се отепав од рецензија пишување :D не ми фати око , и нема ни да ја гледам во никој случај 8-|:x:x
   
  На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.435
  Допаѓања:
  39.100
  Случајно ми беше пуштено на Сител и се загледав некако во серијава, многу досадно делува ич не ги сакам ваквиве да не кажам селски со измачувања, жалења, плачења и ред други работи... Глумицана со плавие очи само им држи вода, сега ќе ја заследам на инстаграм. хаха ×D
   
  На angela19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Се согласувам.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.