1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не тагувај по мене (Сител ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 16 февруари 2015.

  1. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Уште една нова турска серија на Сител. :)



     
    На angelche16, Rama и La Gatita :) им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Рекламата со најавата ветува многу, е сега останува да видеме во кој правец ке оди , се надевам нема да го запустат на крајот , како што всушност прават со многу серии :x
    "Не тагувај по мене" - серија за љубовта и загубата


    Приказната започнува во едно село покрај Црното Море, во кое се случува голема трагедија. Младиот Синан заедно со неговиот татко и богатиот пријател Јилмаз пловат со брод, но одеднаш ги фаќа голема бура. Синан се обидува да го спаси Јилмаз, но во тие мигови неговиот татко се дави во водата. Синан чувствува голема грижа на совест затоа што не можел да го спаси својот татко и решава да го напушти селото, да ги заврши студиите во странство и да се приклучи на армијата.По некое време, тој се враќа во селото и го чека едно изненадување од пријателот Јилмаз. Јилмаз решава да го постави Синан за глава на својата компанија како благодарност за тоа што му го спасил животот во бурата. Тогаш Синан ја запознава сопругата на Јилмаз, Бахар и се случува љубов на прв поглед од двете страни. Бахар и Синан ќе мора да ги притајуваат своите страсти во страв дека Јилмаз еден ден ќе ги открие. Љубовта на прв поглед се претвора во опасна и страстна врска која ќе загрози повеќе животи.
    Од друга страна братот на Бахар, Харун и братот на Синан, Нијази се вљубуваат во иста девојка, работничката Буке која работи во полето и живее заедно со својот татко. Срцето на Буке сепак ќе му припадне на Нијази, но на патот на нивната среќа стои мајката на Нијази и Синан. И покрај тоа, семејството на Нијази решава да ја побара раката на Буке. Но во Буке е вљубен и нејзиниот братучед од селото кој решава истата вечер да го убие свршеникот на братучетка му. Наместо Нијази, тој по грешка го убива Ахмет, братчето на Синан и Нијази. За таа несреќа, мајката на Нијази ја обвинува Буке и решава да и го загорчи животот. За Буке и Нијази, како и за Синан и Бахар следуваат тешки денови во кои мора да се изборат за својата забранета љубов.

    Улоги: Fulya Zenginer, Tansel Öngel, Çağlar Ertuğrul, Öykü Çelik, Ünal Silver, Beyazıt Gülercan, Eren Hacısalihoğlu
     
    На joy1, La Gatita :) и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Типична турска сеирја со плачки и цимолење, забранета љубов и обавезно еден од родителите не ја сака невестата!Не вреди да ја гледам до сега којзнае колку вакви сме ги изгледале :|
     
    На Lella и Kristina... им се допаѓа ова.
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски
    Фрлив поглед и приметив дека има прекрасна природа.
    Патем ме интересира што е тоа зеленото во полето,како грмушки чај се или некој зачин...???
     
    Последна измена: 18 февруари 2015
  5. sasaSasa

    sasaSasa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Премногу тага во турскиве серии.
     
    На Kristina... му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    BJAK.
    Nemojte da gledate vakvi sranja vo zhivotot.
    FUUJ !
    Pushtete si Dr.House ili Criminal Minds podobro. ( mnogu! ) :)
     
    На Kristina... и angelche16 им се допаѓа ова.
  7. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Леле не не не ја гледам тажна серија глупава ми е мислам :):(:(
     
    На Kristina... и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. Kristina...

    Kristina... Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    855
    Пол:
    Женски
    (facepalm) глупости :puke:
     
  9. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.288
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Ако треба да кажам една причина зошто не би ја гледала серијава, најпрво тоа би била музиката. :D
    Моиве уши не можат да го поднесат она мииииииииуууууууууууууууууу... :angel:

    И мислам дека сите нам ни е преку глава од плачки, цимолења, кукања, умирања ништо интересно нема во серијава. А настрана тоа што толку ја преувеличуваат.
    „Најдраматичната епизода во историјата на ТВ сериите...“ - Ма немој, втф? :^)
     
    На cresa-jagoda и lovemme им се допаѓа ова.
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Јас првата епизода ја гледав само 5-10 минути, не ми фати за око и више не ја гледам.
    За тие 5-10 минути, не само што не ме привлече серијава да ја гледам, туку едноставно ми стана дури и одбивна, ако ја гледав цела епизода, па мислам дека ќе пукнев.
    Поглупа серија немам видено. Нема што да те привлече да ја гледаш. Катастрофа е!
    Се прашувам дали некој ја гледа серијава? И ако некој ја гледа, што е тоа што го привлекува да ја гледа?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Ни јас не ја гледам , џабе се отепав од рецензија пишување :D не ми фати око , и нема ни да ја гледам во никој случај 8-|:x:x
     
    На joy1 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Случајно ми беше пуштено на Сител и се загледав некако во серијава, многу досадно делува ич не ги сакам ваквиве да не кажам селски со измачувања, жалења, плачења и ред други работи... Глумицана со плавие очи само им држи вода, сега ќе ја заследам на инстаграм. хаха ×D
     
    На angela19 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. angela19

    angela19 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Се согласувам.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.