1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не чуствувам ништо во текот на односот

Дискусија во 'Секс' започната од swangirl91, 4 ноември 2013.

 1. swangirl91

  swangirl91 Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки , нова сум се регистрирав специјално за мојов проблем , па ако може некој нека ми помогне ! Значи вака имам проблеми во текот на сексуалниот однос , т.е. не осекам никакво дразнење ! Се е ок во текот на предиграта желбата е тука , ама кога имам однос не осеќам воопшто ништо , никаква дразба ! А да свршам ми е поим ! Не поднесувам ни партнерот да ми продира со прсти во мене , некако неубаво ми е ! Имам 22 години и овој партнер не ми е прв , имам и предходно сексуално искуство , и скоро со бившиот партнер така ми беше. Што би бил проблемот ? Со кого можам да се консултирам да најдам решение ? Ви благодарам однапред !
   
  На makedon81 и violett им се допаѓа ова.
 2. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Може ќе ти звучи чудно, ама јас мислам дека кога сакаш некого и те привлекува физички нема да размислуваш дали ќе му дозволиш одредени работи...едноставно тие ќе се случат спонтано...Може и до тебе да е...да не се опушташ доволно, да се преокупираш со некои други работи и да не се препушташ на моментот...ти најдобро се познаваш себе си, направи некој експеримент. Инаку првин си помислив дека типот е навистина лош во кревет, ама после прочитав дека и со бившиот така ти било.
   
 3. huntelaar

  huntelaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
  Обиди се да поднесуваш партнерот да продира со прсти во тебе. За тоа има гомила техники кои брзо се учат, а знаат да те доведат во трансцендентална состојба. Ништо не е болно, напротив, ќе сакаш пак и пак, и пак....
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.015
  Пол:
  Женски
  Штом и со бившиот било така, значи е до тебе. Не сакам да звучам смешно, меѓутоа игра улога широчината на вагината и дебелината на пенисот во тоа колкава дразба чувствуваш. Баш никакво задоволство не добиваш од сексот? Не знам каков совет/решение да ти дадам бидејќи не сум се соочила со вакво нешто, можеби е најдобро да се консултираш со соодветно лице за тоа.
   
 5. natalijja

  natalijja Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Ми се има ова случено но тоа беше на почетокот кога почнав да имав односи. Но сето тоа ми беше од страв да не ми се случи нешто, и не бев доволно опуштена.меѓутоа сето тоа се смени со текот на времето. Мислам дека треба да се опуштиш да немислиш на ништо едноставно пробај да УЖИВАШ. Се согласувам со Lovely93 Де бе баш ништо не чуствуваш за време на сексот :?:
   
 6. swangirl91

  swangirl91 Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Минимални дразби понекогаш на почетокот на односот , а некакогаш и буквално ништо ама баш ништо. Кога има пенетрација со прсти повеќе чуствувам болка , него ли задоволство .Со последните два партнери ми е вака , со другиот не беше се си беше нормално и ок , и јас помислив за должината и ширината на половиот орган на партнерот да не игра некоја улога , ама пак со двајца иста ситуација ?Сме експериментирале како во кола , надвор , и сл. и пак и пак исто :(
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.013
  Допаѓања:
  6.121
  Пол:
  Женски
  Jас мислам дека е психичка блокада сето ова што ти се случува или не се трудиш доволно или не го сакаш партнерот.A болка може да почувствуваш и од недоволна навлажнетост.Oпушти се колку што можеш ,ако не посети психолог може ќе ти помогне да најдеш решение.Oва ти го кажувам зашто и јас со бившиот некогаш чувствував само болка никакво задоволство а знам дека проблемот беше во мене.
   
  На tessie и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 8. huntelaar

  huntelaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  50
  Каков психолог, какви бакрачи, уште повеќе збрка ќе ти направи. Проблемот е од природен аспект. Исто ми се случувало и мене, како машко. Кога од некоја причина не ми се свиѓа некоја девојка, може да биде добра до утре сабајле. Не ти се свиѓа и недоволно те привлекува физички. Обидете се пред односот да дегустирате по некоја чашка лесно бело вино. Да ви ги отпушти нервните завршетоци. Тоа би можело да ти биде појдовна точка. Црвено вино знае да „лизга„ некоректно, па тогаш може и да правиш нешта што никогаш не си ги правела. :) Топол поздрав.
   
 9. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.436
  Пол:
  Женски
  Ова може да е сериозен проблем кој може да има посериозни и по комплексни последици. Прво можно е да има некои оштетување, на нервните завршетоци во вагната, па затоа не ја чувствува дразбата, а сходно на тоа и има одбивност кон пенетрирање со било што во вагината. Можно е дека фсушност не ја возбудуваат машки, и затоа чувствува само одредено задоолство при клитерално дразнење. И како последно би го ставила она што некој од вас го рече психолошката блокада. Но доколку постои психолошка блокада таа ќе постои и при орално дразнење на клиторисот. Многу е битно дали таа чувствува задоволство кога сама си пенетрира? И фторо што е уште побитно. Дали кога се самозадоволува нејзина муза се мажите, или нешто спротивно од тоа. Бидејки може да се работи за латентен хомосексуалец(лезбејка) која несака сама на себе да си признае дека само залудно се мачи со мажите.
   
 10. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Zdravo na site, se izvinuvam sto ne kiristam kirilica
  Imam eden mn golem problem sto za vreme na seksot so partnerot ne custvuvam nisto? Imam i bolka vo vaginanata na pocetokot... ginikologot mi rece deka seto toa e zatoa sto ne sum zaljubena vo partnerot, i moze da e toa , no jas sum vekje mazena i mn sum zbuneta, prv seksualen partner mi e ne bi mozela da sporedam....Mn sum zbuneta nz sto da pravam
   
 11. butterfly_mk

  butterfly_mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2017
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски

  Дали гинекологот ти е сериозен? Имаш раѓано деца?
   
  На Stressed Out, sj *O* и Anon им се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.775
  Допаѓања:
  10.888
  Пол:
  Женски
  Можно е да не чувствуваш ако си мн стегната или ако цело време сакаш да почувствуваш нешто.Треба да се опуштиш и да пробаш разни пози.Дали екпрементирате во сексот?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.388
  Допаѓања:
  269.668
  Кај ти е умот додека имаш секс?
   
 14. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Ne, nemam ragjano

  Pa ne eksperimentirame,
  Mozebi i da ne sum skoncentrirana, ke probam da se opushtam , no mn brzo se zamoruvam i ne sakam povekje nisto... ne svrsuvam samo se zamoruvam
   
  Последна измена од модератор: 8 декември 2019
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.388
  Допаѓања:
  269.668
  Да не си тешка? Извини на прашање...
   
 16. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Ne, imam normalna kilaza
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.224
  Допаѓања:
  142.799
  Пол:
  Женски
  Како стоите со предигра?
  Дали користите кондоми?
  Мене ова ми се имаше случено од одредени кондоми кои не ми одговараа и пак кога мислев дека сум напалена а уствари не бев доволно и ми требаше подолга предигра.

  @Paula1.-P
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  34.388
  Допаѓања:
  269.668
  Тогаш единствено е проблем, што паметот не ти е во сексот.
  Не си опуштена.
  Нешто може те мачи.. може да е нешто за кое не си ни свесна.

  Ако се пролонгира проблмов, не е лошо да посетиш психолог.
  Заради муабет...
   
 19. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  Fala vi devojki, da ke posetam psiholog mislam deka e najdobro za da bidam sigurn

  Jratka predigra, toxno i jas mislam deka sum.napalena no sepak na jraj ne sum dovolno navlazneta a ako prodolzime so podolga presigra jas se umoruvam ne sakam povekjeda me dopira ne mi e ubavo
   
  Последна измена од модератор: 8 декември 2019
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.275
  Пол:
  Женски
  Заљубеноста нема врска со уживањето во сексот, но ако е случај да партнерот и е одбивен, да не може да го поднесе или да не ја привлекува воопшто, тогаш многу е веројатно да е тоа причината што не ужива. Можеби тоа сакал гинекологот да го каже??? :?:
   
  На elenaxbbg и joy1 им се допаѓа ова.