Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  118 глас(а)
  53,4%
 2. 36-40

  59 глас(а)
  26,7%
 3. 41-49

  33 глас(а)
  14,9%
 4. 50+

  11 глас(а)
  5,0%
 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.520
  Допаѓања:
  73.626
  Пол:
  Женски
  Подолго време се мислам дали да лупнам ваква тема.Значи целта е овде да се дружат сите мажени/женети,со нивните секојдневни проблеми,да се смееме ,тешиме или едноставно дружиме.Се разбира добредојдени се сите мамички ,тие кои се на пат да станат мајки и домаќинки и тие кои се чувствуваат возрасно.
  Значи темата е секојднево муабетење,без бистрење на силна политика опуштено и без навреди

  Забелешка од модератор: По долго размислување решивме дека е најдобро да се отвори нова тема со свеж почеток. Добивме доста поплаки за чет муабети во старата тема, па решивме во оваа да не се дозволени чет муабети, бидејќи за таа намена постои и чет. Исто така можете да си правите и групни конверзации.
  Ве замолуваме и темава да остане за споделување на секојдневие, а посериозни и политички теми да се одвиваат во соодветните подфоруми.
   
  На marchi-cool, kuc, cresa-jagoda и 23 други им се допаѓа ова.
 2. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.520
  Допаѓања:
  73.626
  Пол:
  Женски
  Значи започнуваме,знам дека ќе има замерки и превртување очи...
  Се надевам дека ќе си останеме активни и на ниво...следејќи ги правилата погоре...
   
  На Nightwish11, princess5, kuc и 26 други им се допаѓа ова.
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.549
  Допаѓања:
  133.702
  Ајде со лесно нека ни е:D
  verrines2423.jpg caravan.jpg 2020-trends-to-watch-in-US-beverage_wrbm_large.jpg


  Денес како сме заглавиле, поарно да не ви кажувам(facepalm) кал кал.. снег... кал.. подмрзнато под снегот. Арно викав ланци да ставиме ама неее, ќе сме излезеле така:D аха8) мажи бре..
  После вика вие жените сте секогаш во право:emo:
   
  На LejlaD, princess5, kuc и 33 други им се допаѓа ова.
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.238
  Допаѓања:
  65.490
  Пол:
  Женски
  Јас сум за, вистина многу теми се испомешаа во 40-ка, а чет муабети дека има, има постојано.

  Fresh new start - велам да :)

  Ај сефте да напраиме. Безалкохолни овојпат, јас сум трудна, а вие сте утре на работа :D

  CF0F91BA-D80C-4E4E-A9D6-AB88734F853E.jpeg
   
  На Alita, sunshine2015, kuc и 34 други им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.512
  Допаѓања:
  272.926
  Домаќинке добра вечер
  Втор пат да се прави сефте, не е мала работа.
  Со среќа ..

  Слушам од среда снегови и дождови.
  Значи, цел ден ми се врти, лошо се осеќам и очекував дека ќе чујам ваква временска прогноза.
  Воздушниот притисок бил висок, од таму и вакви метеопатски симптоми.

  @Sexybaby86 дај бар по едно чаФче зс добар сон
   
  На sunshine2015, kuc, mal.ecka и 31 други им се допаѓа ова.
 6. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.238
  Допаѓања:
  65.490
  Пол:
  Женски
  Еве @referentka , ај да не бидам нефер :)

  007B8D1B-B53C-4448-A4FC-31223A0B8A7E.jpeg
   
  На kuc, mal.ecka, Yowannty и 17 други им се допаѓа ова.
 7. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  72.772
  Пол:
  Женски
  Не превртував со очи туку едноставно прво си реков дека пак ја утнав работата(facepalm).Кој ќе се срами барајќи ја Реин:$:tmi:,тоа е.....Мене ме уби болка во коленово,едвај одам ваљда од промениве временски е,си се тешам.Ќе си се послужам и од кај Прашинка и од кај Секси,не ми дава душа да одбијам.@lunicka :*:hug:
   
  На Strapon, kuc, mal.ecka и 26 други им се допаѓа ова.
 8. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  144.549
  Леле,леле ,сФаќО моја :* :* :*....ај честито ,за многу години нека е темава
  Од мене по едно кафе сабајле имате ... ... а сега би нешто појако ,да ме стресе од пети :mm:...

  Со душа чекам 15март да дојде ...

  Чек ,да ве излајкувам ...ид узбуЏеЊе ,заборавив (facepalm)

  Едит-од болки ,само рамово ...и срЧкава де ...ко гума на точак ми е ,цепено,лепено,крпено ...ама нмв ... (fingers) ...идемо даЉе(fingers)
   
  На kuc, Роберт 7, mal.ecka и 23 други им се допаѓа ова.
 9. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.735
  Допаѓања:
  79.191
  Пол:
  Женски
  vq9qhjlwdtw7ur8l8hrxwetbbozlcpt7s1er3m5ejwqecqtg9qqlsgc0oxqwjjub-.jpg 1_740x.png unnamed.jpg
  Може јас да послужам јадење? Се околу тоа ми се врти. :D

  Убаво ви текна да ви кажам, попаметно е да се "сврти нов лист" :)

  Денот ми помина брзо некако, обично дека не работам понеделник ми лета. (facepalm)
  Затоа од утре до сабота цела вечност ќе ми се гледа. Мн работа, нека има, ама у принцип напнати денови ме чекаат. Зголемив цени да се проретчат клиентки, наместо тоа се зголемува цифрата. Тоа е убаво, но со оглед на мојава ситуација ќе треба да размислам да земам девојче за нокти.

  Чирс на сите, да сме здрави и живи, напред со нови сили! :D
   
  На kuc, Роберт 7, mal.ecka и 25 други им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.512
  Допаѓања:
  272.926
  Па...мораш.
  Полека да го воведеш во работата, да опипаш дали ја бидува, па да осетиш да не те поткраднува и т.н.
  Сепак наредните месеци и сама знаеш...
   
  На Yowannty, Kate Rina 93, emiliana и 12 други им се допаѓа ова.
 11. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  44.657
  Пол:
  Женски
  Ај добро вечер.
  Маж не знаел кај и се здиплени пижамите на малата. Абе ај...
  Којзнае во што ја легнал. Му објаснив до детали ама не ми врати ништо.
  Детено само ќе си ги најде, он нема да ги најде.

  Ме голицка по живците...

  Денов. Емотивен ролеркостер.
  Многу убаво почна, пуштив и некоја солза негде измеѓу и еве за крај добро е.

  Почнува да ми се јаде.

  За „ручек“ се натепав пола кило салата свежа рендана, како зајак се осеќам жими се.

  И така...
  Кога ја видов празна темава, прво си реков којзнае што се десило со ретроградниов Меркур, ама умни сте биле.

  Јас ќе се послужам од се што сте понудиле, а ја наскоро ќе частам, да не се трупаме сите денес.
   
  На Alita, mal.ecka, Skorpija25 и 25 други им се допаѓа ова.
 12. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  54.258
  Пол:
  Женски
  Здраво друштво, како сте? Ја фино, банана, кафе, обврски. :coffee:

  Да ја сефтосам темава, се збунив на секунд. ^_^

  Кој е за кафе?

  [​IMG]
   
  На Alita, andrejko82, eli25 и 25 други им се допаѓа ова.
 13. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.735
  Допаѓања:
  79.191
  Пол:
  Женски
  Леле колку ми е страв од такви работи. Нека краде ако знае искрено, само да не ме пердаши ептен. Се што е умерено се простува. :| :)
  А дека ќе ставам и камера , тоа сигурно,оти знам од клиентките која што бара, утка немаат. Инаку планирам само до 40 дена да не работам. Не можам да ги оставам депилациите.
  Ем ми се најпрофитабилни, ем нема да сакаат клиентките кај друга , сепак е ептен интимен чин,сум ги прашала (facepalm)
  А и баш не ми се предаваат депилациите. Тоа се бар три на ден, три саати работа, ќе се усогласам некако си велам. Ух, којзнае како ќе биде. :(
   
  На Love 83, Yowannty, CameliaMiller и 21 други им се допаѓа ова.
 14. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  135.267
  Пол:
  Женски
  Јас со вишњовача ќе влезам во новава тема.
  За убаво и долго да си се дружиме.
  visnjevaca-homemade-sour-cherry-brandy-sherry-main.jpg
   
  На mal.ecka, Skorpija25, Majuska83 и 29 други им се допаѓа ова.
 15. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.502
  Допаѓања:
  140.492
  Пол:
  Женски
  Не дека имам нешто против, но не ја сфаќам поентата на затворање тема и отварање на иста таква, коа знаеме дека сите некад чат муабети сме пишале...
  Али поарно вака неголи да е "40ка со чат муабети" и "40ка без чат".
  Пре би темава да е во скриено катче ама...
  Нема везе. Од утре мемоари ќе пишуваме, некои од секогаш со мерак сум ги читала(fingers)

  Инкубацијата пројде, температура оди и над 37.5 сега. Надам се лесно ќе го помине ова.
  По лекари не мкнам се дур не осетам дека се пролонгира и мора антибиотик.
  На тренинг топ. Па гушкање куп:inlove: Го сакам бе.. :inlove:
  вие арни?
   
  На Tajnaotrovna, mal.ecka, Annath и 23 други им се допаѓа ова.
 16. Igle

  Igle Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  13.482
  Пол:
  Женски
  Зошто нема под 30год да избереш кај години :?: Веројатно зошто нема смисла, ама па и јас одам накај 40...неважно од колку ќе почнам...секако ќе стигнам да сум токму за темава...^_^
  Многу сум аутсајдер, влетувам онака од никаде непоканета секогаш, ама да си кажам мене не ми се допаѓа што е наново отворена темава, нема поента ниту нешто ќе смени што е нова со ист наслов, а не е онаа старата...
  Не разбирам ни што било, ни зошто било сега и некогаш, скоро и да не сум љубопитна да дознаам....
  Можеби на вас како староседелци убаво ќе ви дојде промената, можеби како сега варосани ѕидови во стар стан :D За убаво нека е...:d::d::d:
  Лежам, чепкам во тел, до мене дете гледа цртани, погрешно до максимум за моите стандарди ама ете...не правам ништо да сменам состојба(n)
  Бидете како и досега:muscle::l:

  Ќе спиеме за кратко...
   
  На Skorpija25, Love 83, CameliaMiller и 21 други им се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.512
  Допаѓања:
  272.926
  Подобро додека нема да си таму плати ја дебело и кажи и отворено дека несакаш поткраднување отколку сама да се труди да ти дрпне нешто.Убаво знаеш колку и од што се троши.
  Впрочем, ти закажувај ги сите третмани и ќе знаеш колку е " пазарот" на крајот од денот зашто точно знаеш колку треба да ти предаде.
   
  На mira.mira, Yowannty, Kate Rina 93 и 14 други им се допаѓа ова.
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.446
  Допаѓања:
  182.159
  Пол:
  Женски
  Знаете дека у живот вишњовача не сум пробала...
  И јас мислам ќе пијам вечера. Дома имам 4кутии антибиотици. Аман. Ко здравствен дом ми е куќава. А баш помислив ќе прескокнеме зимава |(

  #дамеиманапрвастрана 8)
  #мепотсетиЛејдидаседепилирам |(
   
  На Love 83, eli25, Yowannty и 23 други им се допаѓа ова.
 19. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.735
  Допаѓања:
  79.191
  Пол:
  Женски
  Моето омилено ! Леле колку сакам вишњовка !

  @referentka па така нешто мислев и клуч по работа да ми предава, да не ми го користи станот за нејзини потреби... Ме сфаќаш...
  Ич немам доверба леле , дури и си мислев да го издадам делот за нокти како под кирија да си е, да ми плаќа некоја сума и она да си работи. Знам девојчиња и по 25000 што зимале почетно ( што за мене е солидно за почеток на некоја да давам) и пак краделе...
  Не знам која опција е подобра, но ептен сум на мисла и ме мачи ова,а наредна недела ќе влезам во 5ти и ми се крати времето, не знам како да постапам... :(
   
  На Love 83, Yowannty, Kate Rina 93 и 17 други им се допаѓа ова.
 20. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.777
  Допаѓања:
  84.387
  Добра вечер народе...:hai:
  Јас сум ninja35 , тука сум одамна, ве читам редовно и сега некако собрав храброст и отворив профил...(fingers)
  Колку што сфатив, редот е новите да почастат....
  hennessy-very-special-cognac-large_sm.png
   
  На Suhan, mal.ecka, Skorpija25 и 22 други им се допаѓа ова.