Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  109 глас(а)
  54,5%
 2. 36-40

  53 глас(а)
  26,5%
 3. 41-49

  33 глас(а)
  16,5%
 4. 50+

  5 глас(а)
  2,5%
 1. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.514
  Пол:
  Женски
  Муж јаде што ќе стигне јас ко мечка си се глеам. Ама жечка, не мечка фустанот на @Ordinary би го носела на свадбата на брат ми на пример. Ако некад реши да се жени, нормално :devil:
  Јас овој од Маго го бендисав ама дур се наканам да одам до центар ќе го нема гарант
  Screenshot_20200527-171438_Facebook.jpg
   
  На lunicka, mal.ecka, Ordinary и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Igle

  Igle Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  11.701
  Пол:
  Женски
  Заспав дете. Дека се пофалив со килограмите па влегов во фрижидер...
  Дали сум нормална што си намачкав путер од кикирики на парче мортадела и го изедов??
  Па си ставив урда од Кам и на неа уште лажичка путер?
  Само мене ми е поубав во солени комбинавии ова путеров а?:drunk:
  Утре се спремам палачинки да правам со крем и путер:rofl:
  Отиде до понеделник 62 агеин хаха
   
  На mal.ecka, WildMk, duffi и 17 други им се допаѓа ова.
 3. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  16.715
  Пол:
  Женски
  @Espadrila и јас се трудам да и ја "наметнам" на мојава љубовта кон книгите, ама засега тешко некако.
  И купувам, ме гледа читам, ја интересира за што се зборува но јас да и раскажам. А таа ќе почне страна, две и се откажува.
  Се надевам во иднина ќе се заинтересира повеќе, ако не се случи тоа да е жива и здрава, со сила убавина не бидува.
   
  На duffi, Sexybaby86, ph.orhideja и 17 други им се допаѓа ова.
 4. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  69.657
  Пол:
  Женски
  Искрено да ви кажам во состојба сум вратчето девет пати на една особа да и го свиткам:devil:,нај лошото во мене го разбуди,а не еднаш ме навредил,понижил,но на се има крај.Да не бев досега девет педи под земја ќе беше веќе неколку пати,шо фајде,нит знае да почитува нити ништо.За извини во негов речник нема,па уште знае до срж да навреди.Сум рекла на Бога оставам нека си се пресмета со него и пак душа сум му дала-е толку ќе да е,и моево е премногу:@:devil:
   
  На mal.ecka, WildMk, duffi и 23 други им се допаѓа ова.
 5. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.535
  Допаѓања:
  73.801
  Пол:
  Женски
  @Espadrila јас ќе одам до Охрид да го земам утре. :inlove:
  Едвај чекам :l:
   
  На duffi, simonka93, Sexybaby86 и 18 други им се допаѓа ова.
 6. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  @CameliaMiller фала ти за потписот, и екипата ми одговара, и се' и јас тебе многу те сакам.
  Од :l:ова го кажувам, не сум лигава моментално:hug: :hug:

  Внука ми ви ја немам спомнато одамна.
  Многу ми фали, порасна душата:inlove:
  Вика Тете и покажува на мобилниот, зошто детето се научи дека тетка и живее во мобилен, ретко ја видела во живо.
  Вика и дада, зошто ќе биде дада :D дешавки, мнооогу ми фали.;(
   
  На simonka93, WildMk, bittersweet и 25 други им се допаѓа ова.
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  @CameliaMiller ти благодарам:inlove:
  10години сум на фемина од кои последниве 2активна повеќе на др тема но откако си дојдов тука сум ко *дома*
  Баш како на табло да се барав (или потпис од позади на групна фотографија од средно :hai: али убаво чуство):hug::hug::hug:

  се најадов блашко сеа шеќер може до плафон ама ми дојде срце на место... поздрав кланско друштво :hug:
  Пс. @Alishan30 сменета сликичка си реков нашата ли е ... ама нема друга :D
  Те гушкам знам како ти е ама ајде ќе се издржи се...јас ко повторно да се родив кога ми го донесоа внучко Нема да те заборави напротив кога ќе те види ќе се израдува...:hug::hug::hug:
   
  На simonka93, WildMk, duffi и 20 други им се допаѓа ова.
 8. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  87.390
  Пол:
  Машки
  Мене ме седнаа заедно со Рефка :D
   
  На simonka93, mal.ecka, WildMk и 21 други им се допаѓа ова.
 9. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24.239
  Пол:
  Женски
  Сите се овде освен јас;(
  Нема врска, сигурно не сум оставила доволно впечаток за да ме луѓето запаметат..
  Добра ви вечер на сите:)
   
  На lunicka, WildMk, Mantub и 14 други им се допаѓа ова.
 10. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.514
  Пол:
  Женски
  Јас сега ќе идам да се проверам пак (fingers)
  Со @marama седам :l:
   
  На simonka93, mal.ecka, WildMk и 14 други им се допаѓа ова.
 11. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  @princess5 да, ја сменив хирургот, доста и беше.:)
  Најголем страв моментално ми е, да не ме заборави Бисерче8-|случајно.
  Се надевам нема да памти дека само во мобилен живеам и на камера:rofl:

  :*
   
  На simonka93, Viktorijaaa5, WildMk и 19 други им се допаѓа ова.
 12. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  8.402
  Пол:
  Женски
  Нема шанси Тетка да се заборави... и јас мислев ко тебе бидејки 2месеци и нешто го немав видено али ист глас иста "слика" па кога ќе ти се насмее :Dи сама забораваш дека поминало толку време ...:inlove:
   
  На simonka93, WildMk, bittersweet и 17 други им се допаѓа ова.
 13. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  131.726
  Пол:
  Женски
  Едвај ви ја сватив поентава со седењево...8)#плавуша#
  А јас ко така у центар. Нормално кога Камето ми е сограѓанка по свеки:)
  Туку од потписот гледам колку луѓе фалат.
  @SV1911 ,@malerozna кај сте бе друшки?
   
  На SV1911, simonka93, mal.ecka и 21 други им се допаѓа ова.
 14. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24.239
  Пол:
  Женски
  Мареане,Нека е среќен роденденот на керќичката, само убавини да ја следат..
  Се извинувам знам оти многу каснам со честитките но верувај дека се од срце
   
  На WildMk, Sexybaby86, Annath и 10 други им се допаѓа ова.
 15. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  131.726
  Пол:
  Женски
  Фала многу знам дека е од срце..:inlove:
   
  На Mantub, Sexybaby86, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24.239
  Пол:
  Женски
  :inlove::*
   
  На LejlaD и mareane им се допаѓа ова.
 17. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.678
  Допаѓања:
  79.376
  Пол:
  Женски
  Абеее :hug::inlove:, една позади друга не седнала да можеш да ме буцкаш на час :D
  Што прајте? Што се муабет свртевте? Прслуци се уште тема, да ние цицлестите немаме многу избор, јас ги открив yeni inci пред некоја годона и само од нив си купувам, со 800ден проаѓам, а квалитетни се, ми одговараат, не се замарам да барам други. Е сакам да си најдам модел со Х прерамки за да можам рамбовка да носам, мада можат и овие да се прекрстат позади ама не се баш удобни така. Море како би шетала без прслук да бев рамна :doh:,, пуста желба. Е купаќи ми се ноќна мора, од лиска еднаш долниот дел едвај една сезона ми издржа, не знам зошто така брзо се излитеа.
  За готвење не сум експерт ама готвам, преку недела фала богу со женава што ми ги чува децава се договоривме и да ни готви, не знам како ќе беше да мораше навечер да готвиме, за викенд се менуваме, почесто мм ама во последно време некако зачестив и јас. Ако случајно не сум на работа, готвам обавезно. Во последно време дури некако почнав да уживам во готвење.
  Бај д веј браќа Дромци, чувте дека сме на листа на општини што може да влезат во опција за карантин 8-|, абе ионака освен за работа од комунава не сум мрднала уште тоа ни фали, да си купам уште бекој пар сиви тренерки не ќе е лошо :D
   
  На simonka93, lunicka, Sesil и 26 други им се допаѓа ова.
 18. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  72.486
  Пол:
  Женски
  ^за дромци муабетов, сестра ми се таму и ги зафркавам досега не се видовме, ако ве стават во карантин здравје за нова година ќе ги видам дури:lol: :lol:
  Внука ми случајно излезе да има многу тренерки на број, и се ги зафркавам дека оти дромка па се ја облекуваат во тренерчиња:inlove:
   
  На simonka93, mal.ecka, Sesil и 21 други им се допаѓа ова.
 19. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.646
  Фала потпис Каме. Не очекував да се прочитам...:l:

  Ве читам, се жалите од комшии.
  Епа да ви кажам од моите ние синоќа не спиевме ич.
  Друштво млади деца, се собраа кај полноќ...музика, алкохол, дерење, дерење на цел глас колку ги држи. Се разотидоа кога почна да се разденува. Заспав од 5ипол до 7ипол. Денеска и јас бев мамурна, исто ко да бев со нив.
  Ми се плачеше од буката, ептен над прозор ми беше. Си викам добро бе другите соседи никој ништо не му смета?
  Патем, за друг пат да знам, може да се пријави анонимно во полиција?
   
  На simonka93, Viktorijaaa5, Sesil и 17 други им се допаѓа ова.
 20. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.387
  Допаѓања:
  70.608
  Пол:
  Женски
  Поинаку и ќе беше чудно :D Еден од вас претседател, друг заменик претседател на класот 8-|

  Прекрасно :worried: Тие сме тие: Сарај, Чаир, Топанско и Аеродром :muscle: (facepalm)
   
  На simonka93, WildMk, EuHenIa и 18 други им се допаѓа ова.