Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  109 глас(а)
  54,5%
 2. 36-40

  53 глас(а)
  26,5%
 3. 41-49

  33 глас(а)
  16,5%
 4. 50+

  5 глас(а)
  2,5%
 1. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  140.600
  TnQ sister @CameliaMiller за потписО ... у заден ред -омилено место за сликање ,на сите слики од 1одд па на даље ја позади сум сликана ...дека ,,големо" сум била:rofl:.Некако у навика ми помина па и ден денеска се позади бегам за сликање (fingers)...Хитлер :rofl:...(facepalm)

  Убав денов ,нели? :makeup:
   
  На mal.ecka, WildMk, duffi и 17 други им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.816
  Не сум бе... ама не моев одма да се најдам :$
  Јас сум ќората, не ти :lol:
  Слушнав и се изнервирав.
  То ќе значи, ако одам од Аеродром до Државна, ќе треба триста перипетии да напрам.
  Или цел град нека е под карантин, или ич.

  Ќе му ебам спечало, ќе му ебам.
   
  На Sexybaby86, Annath, LejlaD и 9 други им се допаѓа ова.
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.517
  Пол:
  Женски
  @Alishan30 не се заборава, буцо мој ми се радува секогаш, а со буца се немаме видено 3 месеци ама и на вибер сме си љубов :l:

  Утре ми е последен ден на работа во салон, од понеделник пак работам од дома. На мајка ми и реков да ми забрани да седам цел ден во пижами. :D Само до појадок, после мора да се облечам.
  Ќе мора и да снимам почесто за да не ми се расипат шминките :D

  Ми рекоа дека сум здрава, остана уште алергии да проверам. Дм едвај чека да направам алерго тест, па за зима кученце. :D
   
  На do-re-mi, simonka93, Viktorijaaa5 и 25 други им се допаѓа ова.
 4. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  3.397
  Пол:
  Женски
  На WildMk, M&M, LejlaD и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  31.424
  Ти за класен раководител;) вд.

  Сесре, ако го затворат Аеродром, (иако јас ама баш не гледам физибл решение за затворање општини од таков тип) значи ситуацијата е лошо и не ќе стигнеш до државна. Бар не како редовен пациент. Не знам дали отвориле да работат као нормално, ама ако да, рикверц е можен:doh:. Вака од далеку гледано.
  Ти па, преѓе пиша арни ти биле резултатите, одма трчаш по нови(facepalm). Седи, одмори, прослави малку:)

  Затоа сме седнати јас и ти многу далеку, многу ќе галамиме иначе:D
   
  На M&M, Sexybaby86, LejlaD и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  3.397
  Пол:
  Женски
  Хм....јас сум била на прва клупа:rofl:,нема препишување и ќе гледам само у проФесорица:tmi:.
   
  На WildMk, mareane, EuHenIa и 6 други им се допаѓа ова.
 7. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  @CameliaMiller :l:

  Во Сарај не знам како е, ама дека дромци тераат опуштено, потпишувам со две раце. Со короната проблем е што додека сфатиш дека твојата општина е проблематична, отиде возот.

  До денес се надевав дека роденден ќе славам на море. Денес почнав торти да барам, повеќе од очигледно е дека тука ќе бидам.
   
  На WildMk, M&M, EuHenIa и 15 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.816
  :D Ќе галамиме ами не :worried:


  Баш за то. Ем не работат регуларно, ем нема ни да те пуштат да припариш.
  Луда, луда земја!
   
  На M&M, Sexybaby86, flower30 и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  31.424
  Ама многу претерано реагирате на секакви бројки. Оти пред два дена еуфорија, сега трагедија? Или власта така реагира, а вашите ставови се реакција на очекуваниот правец на одлуки?

  Јас пуштив машина, многу галама праеше и не заспав. Сега да јадам ако не :smirk:
   
  На kuc, LejlaD, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.816
  На власта е умот.
  Кој не прашва нас пак ти.
   
  На Sexybaby86, Annath, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  31.424
  Па ете, @Ariel паѓа со ентузијазмот. А јас и на магаре ја замислив како оди кон својот сон, неубаво е така. Зошто не би оделе некаде, мм денес ми кажа БГ отвориле граница за Мк.
   
  На LejlaD и WildMk им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.816
  Тамам... само уште да не пуштат од Аеродром да излезиме :D

  Абе знајш како е.
  На кондиција не фаќат.
  А ние истрајни.
  Ќе не ебават ко стоки и ќе ракоплескаме.

  Ај да не се тревожам ноќе, оти после ќе треба протестни писма да пишам и никој да не ми одговори :lol:
   
  На M&M, EuHenIa, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  31.424
  Ај, не тревожи се, ој помогни во бракот... ;)(facepalm)
   
  На WildMk, LejlaD и princess5 им се допаѓа ова.
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  Не се шала бројките и како да реагира човек кога ти се одразуваат на животот.

  Не се плашам од затворање општини, мислам дека тоа повеќе беше апел до народот да бидеме умни.

  Ќе ги отворат границите соседните држави, ама јас сакав во Хрватска да одам. А таму не нѐ примаат. Подеднакво далечна ми се гледа, како влезот во ЕУ. Обично не сум аздисана, ама не знам кога последен пат сум посакувала нешто толку силно, како летување во Хрватска.

  Како којзнае што да сакам. Пат до Месечината.

  Едит: Во една паралелна реалност, пензионерите пак имаат бесплатен јавен превоз, невработеноста се качи 3%, а земјата се задолжи за да дели ваучери. Во кафаните се тераат чочеци.

  Си бил еден змеј што живеел во една пештера, зад 7 планини и 7 мориња. Еден ден станал, излегол од пештерата и си рекол: „УПМ, кај тоа живеам јас!".
   
  Последна измена: 30 мај 2020
  На VDT2906, simonka93, Viktorijaaa5 и 32 други им се допаѓа ова.
 15. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  31.424
  Да не се разбравме погрешно?:?:
  Мислам има време и да стигнеш до целта, денес 50 утре 20. Не дека ќе биде некогаш брзо нула, ама нигде не е нула. Политики и игранки се во глобала, а за тебе веројатно постои начин да стигнеш (fingers) За морето зборам, месечина не ми е ресор:)

  Зборот ми беше, не губете надеж. Никогаш, за ништо :muscle:
   
  Последна измена: 30 мај 2020
  На Kate Rina 93, WildMk, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.449
  Не е така, повеќе пропуштив, следен пат ќе се поправам :l: :hug:
   
  На Esmeralda-MD, Kate Rina 93, mareane и 4 други им се допаѓа ова.
 17. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.449
  Ај ти доста, да сакам не можам да те заборавам мУри :D
   
  На Kate Rina 93, M&M, Mantub и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  И на месечината има вода :D
  Напнува неизвесноста.
   
  На Sexybaby86, Annath, LejlaD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.449
  Ја у последна клупа... за утеха и себе се заборавив, у задња минута ми текна (facepalm)
   
  На Kate Rina 93, M&M, Sexybaby86 и 8 други им се допаѓа ова.
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.449
  Сакав и јас Хрватска, ама и да не' примаат, сто граници има измеѓу... на една само случајно да имаш 37, и заеби до бесвест.
  Секако пролетва ќе одевме, па ај рековме летово, ама догодина ќе биде. Ако до Грција отидме ќе сум задоволна искрено, бар една граница е...
   
  На Kate Rina 93, WildMk, M&M и 9 други им се допаѓа ова.