Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  98 глас(а)
  53,0%
 2. 36-40

  50 глас(а)
  27,0%
 3. 41-49

  32 глас(а)
  17,3%
 4. 50+

  5 глас(а)
  2,7%
 1. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  40.857

  Оф, души мили. Ти се собрало и тебе многу. Но, ќе бидат добри:hug:
  Супер штом имате таква опција таму, знам како е да фали другото дете. Ете, барем да си го гушкаш викенди.
  Ајде, побрзо да помине месецов и да сте жуви и здрави и сите дома са си се гушкате:hug:
   
  На kuc, Kate Rina 93, Sexybaby86 и 11 други им се допаѓа ова.
 2. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.317
  Допаѓања:
  68.621
  Пол:
  Женски
  Извини Реин ми текна откако и пишав, ама сакав да знам малечките како и се , може требаше во лп да и пишам. Месиџ рисивд. :)
   
  На Kate Rina 93, Sexybaby86, duffi и 6 други им се допаѓа ова.
 3. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  треба да облекуваме униформа, креваме знаме и пееме химна секое сабајле?
  глупости...
  и се испосравте на темата...
  ај, мењајте си рецепти, нема да пречам тука..
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 23 други им се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.545
  Ајде аирлија нова тема. Ова како со фирмите, ја отвараш под исто име, само додаваш груп, ко или нешто слично. Важно да се вртат парите :D

  Гледам на пиење сме се дале вечерва, па да не останам покуса, ајде од мене моето омилено, три пати дестилирано :D

  0E734796-9822-4C0A-9144-E8003CC6C6DE.png
   
  На kuc, M&M, Yowannty и 18 други им се допаѓа ова.
 5. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.163
  Допаѓања:
  81.917
  Пол:
  Женски
  Мислев ми се причинува, ама не8-|:x:worried:...
  Очигледно деновиве малце повеќе се измешале баби и жаби.
  Ај,можеби навистина треба да се воведе некаков ред, да се почитуваат некои непишани правила и слично, ама повеќе од смешно, да не речам бедно, ми е забрана за потписите и кратки прашања:drunk:
  Па, ми нема објаснување и нова тема, барем името да се сменеше.
  Изгубени во преводот...
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 21 други им се допаѓа ова.
 6. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  44.579
  Пол:
  Женски
  Ај добро вечер,со нови сили во нови теми:D
  Добро,ја ко падната од Марс.Читам и не се уклапам у муабетите.
  Барав низ мислењата на @green.eyes и има бебиња?Близанчиња???:l::inlove::hug:
  Нисам одавде,значи толку многу се оддчлечив од форумов и толку не сум во тек што не ни знам дека мојата менторка по германски има бебиња?!
  Нека се живи и здрави и многу среќа да ви донесат @green.eyes :hug::sun::*:
  Ај па да ни кажуваш како постигнуваш во 40-тите со три мали деца:muscle:

  За отварањето на нова тема немам ништо против,нешто се десило како што сфатив викендов,ама кој си нема работа нека се расправа на форум.Ни првпат,ни последен.
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 19 други им се допаѓа ова.
 7. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.440
  Допаѓања:
  44.125
  Пол:
  Машки
  Ајде за многу години нека е нова тема, денешниов ден да се запише за да знаеме наредна година јубилеј да славиме:D
  У скриено катче е сместена? Ако не е џабе сте отварале нова тема:|
  Добредојден сум тука, глеам у воведот само домаќинки се спомнати:wasntme:?
   
  На Tajnaotrovna, kuc, Skorpija25 и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.342
  Допаѓања:
  129.361
  Пол:
  Женски
  Џонка бре ќорав ли си? Не знаеш каде пишуваш или се зезаш со луѓето?8-|

  Изгледавме еден филм сличен со еден вирус како короната - contagion 2011 .. сега па гледам за event 201 .. и така.. Корона на највисоко ниво:rofl:

  Колку благо спукавме вечерва, како не ми текна и мене фонду да напраам..
  @M&M само чедар не..прејак е.. Гриер и фонтина земи од тинекс деликатесниот и измешај ги.. ако немаш таква можност гауда и ементалер
  А има на президент микс за фонду.. ги имам во рамстор видено неколку пати
  И убаво бело вино ти треба..
   
  На kuc, Love 83, M&M и 18 други им се допаѓа ова.
 9. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  127.307
  Пол:
  Женски
  Јас на гости бев кога читајќи ја забележав Рејн и прво уплав добив.
  Ама ај не се угоде.
  Ама и јас сум некако резервирана за тоа да нема прашања, кратки постови па и понекогаш кога ќе се запиеме :wasntme:и по некој чет муабет.Не може само долгометражни постови постојано да пишуваме.Ѓоа откриваме секој ден нови научни факти или сме филозофи.
  Но и треба да се има ред.Повеќе нека се внимава на тоа да нема вреѓања ,напаѓање и слични глупости ко деновиве.
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 26 други им се допаѓа ова.
 10. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.852
  Допаѓања:
  110.975
  Што ти значи ова Пецо, ние другите непожелни ли си сме?

  Колку е вештачка темата, наеднаш сите фини, колективно ќе заборавеме дека постела друга тема.
  Мислете вака ќе спречете да се оговараат?
  Се ви смета овде. Ама ајде.
  Кажете веќе кој смее да пишува и што.
   
  На Ana Marija 1, Tajnaotrovna, kuc и 28 други им се допаѓа ова.
 11. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  Всушност, се премислив... зошто јас да се тргам од темава каде што пишувам со години? :^)
  На кој му смета нека не ме чита, нека ме корегира, нека ме брише или нека ме банира... нема да се менувам или да глумам лудило пишувајќи глупости и да глумам сериозност само на некого да му удоволам во лечењето на комплексите или фрустрациите...
  А кој сака нека се сели во Политика, Филозофија или Психологија... Се додека е темава во Кафе муабети, така и
  ќе се однесувам...
  #немаправданемамир (fingers)
   
  На Ana Marija 1, Bubce38, Tajnaotrovna и 27 други им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.560
  Допаѓања:
  124.488
  Шубо го кажа ова Соте, поарно не моеше да го осмислиш :inlove:
  :D

  Кога видов на другана тема дека не можам да постирам, прво си помислив дека ме банирале и: 'Кој ќе се расправа сега' |(
  Ама не било така... Групен укор сме имале :$

  Прее домашниве во Тренд отидоа, на ќерче и' се јадело нешто од таму, ме прашаа што да ми земат мене, им кажав: 'ништо', се вратија со гиро!
  Како сум го см'скала во 3-4 залаци, мх-мх-мх!
  Мило ми дојде шо не ме послушаа.
  Срцки :inlove:
   
  На kuc, mal.ecka, Skorpija25 и 27 други им се допаѓа ова.
 13. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.317
  Допаѓања:
  68.621
  Пол:
  Женски
  Можеби ја откако влегов пак да засметав на некои .
  Ај викам да не испадне се ја се расправам , ама па очигледно на некои ликови од почеток им бодам очи откако сум зачленета.
  Може за нешто се филмам,ама за некои работи и те како знам дека се така.
  Може очекувањата се да бидеме повеќе циу миу улизателни, ама колку време ќе трае тоа ?
  А дека ќе прекинам да бидам јас ЈАС тешко. Можеби не одговара секому се што ќе пишам, бар не зборам у шифри и точно знае некоја што не ја сакам. Некои ги игнорирам, а сум се карала, ама сфаќа човек со време дека нема сврха. Тоа не значи дека ќе играм како ќе ми свират.
   
  На kuc, PUPICA, M&M и 20 други им се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.114
  Допаѓања:
  41.350
  Пол:
  Женски
  Леле контра протест.
  Марш за неправда.

  Не ја сфаќам поентата ни ја. Скроз исто све само нова. Ево не знам, нисам одавде.
  Ама фина си бев и таму и овде ќе сум си.
   
  На kuc, mal.ecka, duffi и 20 други им се допаѓа ова.
 15. LejlaD

  LejlaD Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  64.641
  Пол:
  Женски
  Со сигурност нема да имам што да пишувам,животот ми е скроз едноставен,пре би рекла монотон,со ретки турбуленции.За подолги постови немам што да кажам нити да се пофалам.Но ако сте на мисла дека е подобро,ок,не бегам тука ќе си седам,не можам без вас па ме карале,ме тепале-крепам:whew:ако не докрепам ќе помогните:D
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 22 други им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.440
  Допаѓања:
  44.125
  Пол:
  Машки
  Па реално нема сврха нова тема да се отвори ако све е исто, да била преместена у скриено катче ајде немаше падобранци со нови профили да улетуваат. Вака нема ништо ново да се случи што до сеа не било, ама како и да е гудлак на сВите :D
  @LadyC На кој му сметаш бе Лејди? Баш си супер, барем од тоа што те имам читано:hug:
   
  На kuc, PUPICA, M&M и 13 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.560
  Допаѓања:
  124.488
  Се филмаш, скроз.
  Така-така.
  Шо има врска.
  Како сакаат, нека биде.
  Не мора да има поента се'.

  Исто како кога ќе се скараш со дечко ти, и ќе си ја смениш фризурата.
  'Забораваш' дека глата ти е таа... :lol:
   
  На mal.ecka, Skorpija25, duffi и 21 други им се допаѓа ова.
 18. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  85.147
  Пол:
  Машки
  Таков е насловот и правилата мора да се почитуваат. :rofl:


  Ако е темава во кафе муабети и служи за релаксација и забава, воопшто не е забавно.
  На некои кои што воопшто не пишуваа, им пречеше нашето дружење и успеаа да го уништат.
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 18 други им се допаѓа ова.
 19. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  573
  Допаѓања:
  127.307
  Пол:
  Женски
  Ај да не ве цитирам сега сите со ред.
  Никој никаде нема и не треба да си оди.Кому му пречиме тој нека не не чита. Ќе се обидеме да почитуваме правила ама не ветуваме:nod:

  Кај најде овај ретроградниов Меркур или Плутон који да беше баш по нас да удри:(

  Ама ние сме поиздржливи и од пирејот ,нема лесно да не сотрат.
  #ваљдадоволносодржаенебешепостов#
   
  На Tajnaotrovna, kuc, mal.ecka и 24 други им се допаѓа ова.
 20. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.114
  Допаѓања:
  41.350
  Пол:
  Женски
  @WildMk коа ја спомна главата.
  Решив да се шатирам у петок.
  Ќе биднувам плавуша.

  Абе луѓе, ве читам овој сметал на оној, оној на овој, окапав на форумов, пак ништо не гледам.
  Ич не се снаоѓам добро во меѓучовечки релации и во животот, а еве и на форумов.
  Мене и сплетки да ми праи некој, нема да сфатам ако не ми се каже директно.
  Таква сум и сум страдала ради тоа многу.
  Ваљда наивност е тоа.
   
  На kuc, mal.ecka, duffi и 23 други им се допаѓа ова.