Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  64 глас(а)
  48,1%
 2. 36-40

  40 глас(а)
  30,1%
 3. 41-49

  25 глас(а)
  18,8%
 4. 50+

  4 глас(а)
  3,0%
 1. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  11.722
  Пол:
  Женски
  Аиии :worried:
  Ајде после ќе се вратам на темава(hollest)
   
  На Esmeralda-MD, simonka93, princess5 и 13 други им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Да, направив група на Вибер: Тројка во време на Корона - баш оти сум свесна дека сега не е ич паметно да имам никаков физички контакт... со никого!

  Едит: Маж ми ќе си го е*ам, и ќе си се др*ам :lol:
   
  На Annath, CameliaMiller, senjorita-v и 6 други им се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.898
  Допаѓања:
  37.132
  Пол:
  Машки
  Мирни тројкаши и швалерџии, не се карајте. Сите сме у гом*а периодов, не само швалерџиите:D
   
  На marama, Annath, mareane и 11 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Не! :!:

  Кажи мислење? 8-|

  Ние не сме гомна.
  Со никој се немаме видено откако е изолацијата на сила.
   
  На Annath, CameliaMiller, LejlaD и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  173.395
  Пол:
  Женски
  Договорите за тројка не се "плукни-залепи" :) таман ќе се сретнат кога ќе помине пандемијата ;)

  *морав да свртам на шала, да не се испокараме и тука*
   
  На marama, do-re-mi, Annath и 19 други им се допаѓа ова.
 6. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  6.393
  Пол:
  Женски
  Можело тоа да се скокне, се снајдов, фала ти :).
  Нарачани книги, сега едвај ги чекам, барем нешто да ме израдува:inlove:.
   
  На Annath, CameliaMiller, Love 83 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  48.905
  Пол:
  Женски
  Му кажувам на маж ми за швалерајов и ми вика - среќа немам швалерка значи.
  Му викам - ако имаш и фатеше од неа корона, ќе ургирав да не ти даваат терапија или кислород ако ти притреба :D

  Ај олабавете дечки, не се расправајте. И така е тензична и мачна ситуацијава.
   
  На marama, Annath, bittersweet и 23 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Ќути!
  Ко ќе се чапниме тогаш, партали има да летаат! :D

  Па земјотрес!
  Ко шо сме сите над 100кг!!
  7 по Рихтер :rofl:

  Ах.. мене ова ми е дебатирање, не расправање :makeup:
   
  На Annath, mareane, CameliaMiller и 13 други им се допаѓа ова.
 9. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  59.628
  Пол:
  Женски
  На мм му кажувам за ситуацијата, и ми вели они па од кај знаат, туу толку народот љубопитен.
  И нема у нашите општини случаи , не знаеле, затоа и си биле слободни за работа8-|

  Не се карајте, за џабе]:)
   
  На marama, Annath, mal.ecka и 21 други им се допаѓа ова.
 10. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.898
  Допаѓања:
  37.132
  Пол:
  Машки
  Не реков гомна дека сте, туку У гомна сме сите. Сите имаме дома постари родители или со нарушено здравје така да здравјето пред сексот го ставаме (fingers)
   
  На Annath, mareane, CameliaMiller и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  55.756
  Пол:
  Женски
  А стварно од кај знаете за швалеров на жената? Имало негде објавено, или се дознало од рекла казала?
  Ја ко од Марс :tmi:
   
  На Annath, mareane, CameliaMiller и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  173.395
  Пол:
  Женски
  Журкааа! :rock::party:
   
  На Annath, mareane, senjorita-v и 10 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Рекла-казала.
  И нагласив кога пишав прее... дека е Оговарање, не знам дали е вистина.

  Ама сакам филозофски да пристапам кон проблематикава... па хипотетички ја разгледуваме :D
   
  На Annath, CameliaMiller, ivi1987 и 8 други им се допаѓа ова.
 14. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  20.777
  У вакво време, ни маж:!:.
  Се мува по супермаркети, кујзнае кој му дише у врат.
  Што е сигурно, сигурно е.
  Само сајбер секс8). Ете ви идеја:D

  Ко што сме сами у сред недојдија, бар еден да е функционален за да хендла дете. Мада, ако треба он да хендла дете ќе ми бидне дете етиопче(facepalm)
   
  На marama, Annath, Yowannty и 12 други им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Лелеее колку ми е глуп сајбер сексооот
  Сум пробала, ама никој-никогаш не успеал така да ме попали...
  Ни маж ми :!:
  За жал ;(

  :D
   
  На Annath, Sesil, Mr. Right и 6 други им се допаѓа ова.
 16. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  59.628
  Пол:
  Женски
  Ама на карање ја тераш работата, пак не тераш да изнесуваме некои работи за кои не ни се збори:$
   
  На ivi1987, Dadusicka, LejlaD и 4 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Не е тоа карање.
  Дебатирање е.
  Такви се другите теми... а пошто вам ви изгледа како 'карање', избегнувате да учествувате во нив.

  Ад-хоминем напади, дискриминација, говор на омраза- е карање... Аргументи изнесување не е.

  Обожаваааам да дебатирам.
  Многу ми е криво што кај нас нема Дебатни клубови во школо. :(
   
  На Annath, senjorita-v, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  20.777
  Слабо креативност:lol:
  Не мора мажот ти, ма. Не се рачуна за превара ако е преку екран. Ваљда:?:
  Башка, интелектуално звучи:D

  Леле имам симпатија:wasntme:. Интелектуален, нормално. Таман за вајерлес секс да се проба8)

  Ај, отидов:tmi:
   
  На marama, Annath, CameliaMiller и 9 други им се допаѓа ова.
 19. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  11.722
  Пол:
  Женски
  Луѓе па кога стигнале да се онадат тие со полицискиов час ?:D

  И јас сега дознавам од вас, нема никаде да прочитам8-|

  Вајлд и јас сметам дека е крајно неодговорно тоа од нивна страна што сега нашле да се онадат, ама па и од друга страна, се извинувам, ама не ги сметам за луѓе на место тие што имаат швалери (не зборувам за отворен брак) така да и ова неодговорново однесување нивно не ме изненадува:D Доколку е вистина:!:
   
  На marama, Annath, bittersweet и 15 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.818
  Допаѓања:
  114.800
  Не ми е проблем да ги разберам.
  Сите ги разбирам.. буквално... Нема човек на планетава, без разлика какво е неговото однесување, што не го разбирам.

  Тоа не значи дека секогаш оправдувам :!:
  Ама за разбирање... ги разбирам... вистински...
  Емпат :angel:
   
  На Annath, mareane, CameliaMiller и 9 други им се допаѓа ова.