Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

1. 30-35

98 глас(а)
    53,0%
  2. 36-40

50 глас(а)
    27,0%
  3. 41-49

32 глас(а)
    17,3%
  4. 50+

5 глас(а)
    2,7%
  1. andrejko82

andrejko82 Истакнат член

Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    4.232
    и мене ников многу ме нервира, кога се зачленив имаше еден куп со моето име и неможеше да помине никако, а ич ни на крај памет ми беше да креирам нешто интересно како вашите сега што ве читам..и не бев активна воопшто, сега во последно време и почнав да пишувам...откако сватив дека неможе ни да с0 е промени (евентуално ако правам нов, а тоа не ми се прави) останав ете андрејко по син ми и моето годиште на раѓање.

ајде не се лутете сите, тоа е, нека биде како ќе решат модераторите, темата е таа, луѓето се тие..:f::f::f:

На Sesil, M&M, Peco и 15 други им се допаѓа ова.
  2. WORRIED.BT

WORRIED.BT Форумски идол

Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    1.037
    Допаѓања:
    68.150
    ^Е исто ама не е исто!
    Осетлив човек сум...
    Емоциите ми го водат животот-што не е секогаш најдобро,знам...

Сега се осеќам ко во Велики Брат-под надзор цело време...
    Нема да биде темата тоа што беше,бар не мене...
    Да го мерам секој збор во тема што ми беше ко личен дневник нема да оди...

Денов мрзлив...испратив деца на училиште и ди прилегнав пак...
    Денес не готвам има остатоци од три ручеци кои не мислсм да ги фрлам па денес ќе се дојадува...
    Пазарење ќе се тера и после на работа до 10...

На Sesil, M&M, Peco и 18 други им се допаѓа ова.
  3. PUPICA

PUPICA Форумски идол

Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    2.163
    Допаѓања:
    81.928
    Еве, сега знам, дека ништо не знам:drunk::drunk::drunk:
    Искрено, не се ни обидувам.
    Читав, барав, пресметував по разни формули, ама јок...
    Нек иде живот, што би рекла Стеки:D

Убав денов, сончев:sun:
    Колку ли само убаво ми делува.
    Гледам и на околинава.
    Златна пролет:)
    Белки нема и времево до толку да се изремети, па да фати некоја доцна зима:worried:

На Dadusicka, Sesil, M&M и 23 други им се допаѓа ова.
  4. simonka93

simonka93 Форумски идол

Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    58.190
    Џабе ќе пишам, пак ќе ме избришат.

Изгуби смисла и форумов, и темава. И тоа зошто? Ради особи што се дежурни мрчатори во секоја тема на форумов, не се дел од оваа тема, ама активно пратат што се случува тука. Битно, не се замараат со форумов де.

Темата како таква функционираше со години. Се осеќам како да ни одзедовте нешто многу големо. Иако сум најмлада и не ги исполнувам критериумите за истата, јас во таа тема опстоив кога ми беше најтешко во животов. Кога најдов мајчина поддршка, тогаш кога мајка ми не ми ја даваше.
    Кога добивав добронамерни совети за секоја ситуација.
    Кога се подизгубив себеси и многу од тука ми понудија помош.

И многу, премногу сум лута за моменталново однесување од страна на главните на форумов.

Али ај, нека ви биде.

Поздрав до н(и)екогаш.

На Dadusicka, M&M, Peco и 28 други им се допаѓа ова.
  5. Mantub

Mantub Истакнат член

Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    2.221
    Допаѓања:
    12.585
    Да прашам, со пасошиве, мора за било каде ако патуваш да ти биде пасошот со 6 месеци важност пред истекување или зависно за која земја? На пример ако ми трае до јуни, дали ќе можам март да патувам?

На Kate Rina 93, Rebecca_R, LadyC и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. kuc

kuc Форумски идол

Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    54.013
    Лејди тука сум јас само не сум седната бркам некој работи со и немам салам читнато нешто...
    Зошто ма да те банираат сите јадат слатки не си само ти и за некои што се препукуваат не бидува да страдаат невини...ко адвокат сум:D
    Денов убав сега се прибрав и кафе да пијам се изначекав од сабајле по општини но завршив работа:whew:
    И сега јас во нова тема ли сум ???
    Ај,да читнам прво да не пишам некоја глупост...

На Dadusicka, Peco, WildMk и 13 други им се допаѓа ова.
  7. kuc

kuc Форумски идол

Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    839
    Допаѓања:
    54.013
    Благо од мене за благи да бидеме и долговечни ....
    Земете ќе наместам и други...
    853ECAD3-1200-46A6-AD9F-EE21FB81164E.jpeg

На Dadusicka, Sesil, Peco и 18 други им се допаѓа ова.
  8. LiliBoz

LiliBoz Популарен член

Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    8.287
    Допаѓања:
    132.498
    Ден
    Ве исчитав ама не ве лајкнав сите јер на брзинка. Не дека не се сложувам.
    Да пишам дур сум расположена за километарски пост, темава потсеќа на државава.
    Некој ќе си прај шо сака а некој ќе плаќа казна јер марули продавал. Исто ти доџе.
    Почна турбото на раб. А паметот дома во син ми. Знам дека ќе помине ама ...дур не помине ... тоа е.
    За утре еден куп обврски начукав. Ако стигнам се да завршам ќе е профи. Уште оваа недела мислам ќе е хаос ама убаво е се, за убаво е.
    Вие арни?
    Имајте убав ден.

На M&M, Peco, EuHenIa и 17 други им се допаѓа ова.
  9. evangelina.ina

evangelina.ina Популарен член

Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    11.823
    Ај и јас да си пишам и да кажам дека страшно ме живцираа чат муабетите и интерните досетки од два збора на темата.Иритантни ми бевте сите вие со постови од две реченици (исклучок @Bozica1980 )..
    Не сум во тек зошто се затворила темата а се отворила нова..
    Ете во таков период сум кај што си кажувам дирек у фаца што ми пречи..Форумот ми беше за релаксација а не преферирам да ми стани уште еден расадник за нерви..

На Sesil, M&M, Mr. Right и 14 други им се допаѓа ова.
  10. CameliaMiller

CameliaMiller Форумски идол

Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    6.157
    Допаѓања:
    145.020
    Зависно.
    Ако патуваш со авион дефинитивно гледаат, ако одиш со кола во Грција и уште 2 недели да важи ќе те пуштат :)

На Dadusicka, WildMk, ane.bella и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Rebecca_R

Rebecca_R Популарен член

Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    2.428
    Допаѓања:
    53.732
    Здраво друштво, како сте? Ја фино, банана, кафе, обврски. :coffee:

Денов прекрасен а јас уште не одлучив што точно ке правам денес. :sun: Кафе број два се лади а јас одмарам. :f:

Темата е нова ама воведот не го менувам. :D
    Не дека баш ја разбирам поентата да се отвори нова тема со ист наслов и иста намена, ама ај, не дека е којзнае колку битно.
    Јес да чет муабети со интерни шали се досадни, ама само ако не учествуваш во истите. Сум била и ја дел од такви преписки и забавно е. Ама тоа одамна, сега немам толку време. Значи сега чет муабетите ми се досадни. Хах, чудо големо. :)
    Претходната имаше турбулентни периоди. Ја го памтам моментот кога сакаа јас и останатите млади да си заминеме јер тука требало возрасните да се дружат. Еве ме, уште се држам. :devil:
    Не паѓајте у депресии, се ке си остане исто. :hai:

@RainBow леле леле, предлогот ми го усвоивте. Јеиии :inlove:

@Mantub не е законски 3 месеци или зависи од држава до држава во која одиш? :?:

@ninja35 ако се сликам за пасош наредна недела, дали тоа значи дека ке го изработат кога ке стигнат пластиките и ке биде готов за два-три месеци? :^)

Кој е за кафе?

На Stephen Amell, Dadusicka, green.eyes и 20 други им се допаѓа ова.
  12. Mantub

Mantub Истакнат член

Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    2.221
    Допаѓања:
    12.585
    @Rebecca_R јас знам за 6 месеци, ама не сум скрос сигурна и дали тоа важи за секаде, не знам дали да подавам за пасош не сакам баш сега во фркава со пасошиве, а ќе ми биде важечки уште кога ќе треба да патувам ама со 3 месеци до крај (waiting)

На Kate Rina 93, duffi, LejlaD и 3 други им се допаѓа ова.
  13. mareane

mareane Форумски идол

Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    573
    Допаѓања:
    127.308
    Веќе не знам што да кажам.
    Ама @simonka93 и останатите само ако ве снема да знаете дека ќе ве барам постојано ќе ве тагирам,поздравувам а бе и ја демнач ќе постанам,ама ќе ве најдам и вратам.:!:Јас навистина за темава и за дел од членовите навистина емотивно сум некако поврзана....:hug::hug::hug:Дел ве чувствувам како блиски другарки а дел од помладите и како деца.:hug:
    Инаку арна ,изпазарено ,се готви...вечерва идам на голениот град да преноќам да појдам по клиники утре рано рано и до 2 да се вратам за на работа:sweat:.Уште го чекам денот кога ќе дојдам еден викенд а да не е за по болници и ќе ве барам некого за кафе.

На Dadusicka, Sesil, green.eyes и 24 други им се допаѓа ова.
  14. Bozica1980

Bozica1980 Форумски идол

Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    2.436
    Допаѓања:
    178.152
    Баш така. На другарка дете од авион симнаа во Скопје за х месеци до истек на пасош. Мислам зависи и во која држава ќе патуваш.

@evangelina.ina :$ :hug:
    Мене ми се допаѓаат нови почетоци. Па и за нова тетратка у школо бев возбудена:P. Тоа дека бубалица (lalala)
    Надвор сонце. Деновиве перам ко да ќе врне у наредни 6месеци :mm:

@mareane јас те чекам ;)

На evangelina.ina, Dadusicka, Sesil и 22 други им се допаѓа ова.
  15. Rebecca_R

Rebecca_R Популарен член

Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    2.428
    Допаѓања:
    53.732
    Јас имам меморирано дека треба да имаш 3 месеци до истекот на рокот. Можеби ова важи за Европа, нели, 3 месеци смееш да престојуваш во Унијата.

@RainBow дали вакви муабети се сметаат како чет? Мислењата се кратки ама со соодветна намена.

На green.eyes, M&M, ane.bella и 7 други им се допаѓа ова.
  16. NarCis@

NarCis@ Популарен член

Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    3.358
    Допаѓања:
    67.593
    Секое чудо за три дена, па така ќе биде и тука ;) Само не давајте причина за ситење.

Ај добар ден :sun: Шо е убаво времето, за салатка, мезе и убаво друштво, во некое кафанче Дебар Маало, или може во чаршија. Да, во чаршија дефинитивно. Па така убаво најадени, да се напиеме едно турско уз цигарче, а после да кркнеме и еден падобранец од Ригара. После тоа кратко шетање, колку да ни спадне јадењето и дома на кратка дремка. Па тековни обврски и вечер на театар, кино или концерт. После тоа на кеј пак на мезе, ама повеќе на пивце. И пак со истите луѓе. Знам и кои, и знам со кои секој ден би го терала ќефот без ич да ми се смачи и да си досадиме. Ама нема. Колку ми е животот драстично променет изминативе неколку години. Уствари откако станав мајка. Добро, и на маж ми е променет. На двајцата. Среќна сум, ама ми фали таа безгрижност, ми фалат тие "проблеми" од тогаш. Ми фали гарсоњерата каде што станав самостојна, каде ми доаѓале другарки и сме седеле до ниедно време, каде доаѓало цело друштво и сме виткале стомак од смеење, каде го почнавме нашиот заеднички живот, каде решивме дека е време да стапнеме во брачните води, каде решивме и дека сакаме дете и каде
    имавме с*кс кога сакаме и каде сакаме.
    Ете тоа ми фали. Требаше да ставам наслов "Носталгија" на постот. Убавото сонце е криво. Сега бек ту риалити, да здиплам алишта, да соберам играчки, да смислам ручек за сите четворица, да да да... И во тоа има убавина :)
    Убав ден на сите :f:

На green.eyes, Dadusicka, bittersweet и 28 други им се допаѓа ова.
  17. Biljarkata

Biljarkata Популарен член

Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    27.218
    Има повеќе исклучоци со две реченици, и @Ariel и @Peco се тука.
    Има разлика меѓу кратка форма на изразување и чет.
    Сакам да читам луѓе што имаат што да кажат, не заради формата или содржината, веројатно заради енергијата.

Не би да ви досаѓам многу, барем некое време, досадна сум и сомнителна со долгите постови. Ама мислам дека на секој нов почеток му фали една добра вест. Баш пред да прочитам,си реков, на 40-ка сега и фали некое бебе да се роди за честитање. И видете, што другарка е @Sexybaby86 - ете и бебе за новиот почеток.
    :party:
    Тетки, баби, спремајте мекиците.
    Да ти е жива и здрава Секси принцезата:f:, најсреќни да бидете.

Немој да се нервирате, и убави бидете. :hai:

На green.eyes, Dadusicka, Kate Rina 93 и 26 други им се допаѓа ова.
  18. LadyC

LadyC Форумски идол

Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    5.317
    Допаѓања:
    68.623
    Леле како ме израдува! :inlove:
    @Sexybaby86 на време мила на сите да ни ги оттргнеш мислите од глупештини!
    Ти ја посакувам целата позитивна енергија, да ти е здраво и живо малото срценце кое денес внесе многу љубов и среќа кај теткиве у 40ка! Тебе брзо опоравување ти посакувам, да ни пишеш чим можеш. Те гушкам! :* :hug: :f: :l: :inlove:

На Dadusicka, Kate Rina 93, Rebecca_R и 18 други им се допаѓа ова.
  19. SV1911

SV1911 Форумски идол

Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    43.757
    @Sexybaby86 честитки, жива и здрава нека е ќеркичката :) :*

На темата ќе кажам дека пак сите ќе останат такви какви што се, ништо нема да се смени. Џабе нови теми, џабе филозофии и тегнење на едното исто.

Нема потреба, навистина.

Убаво зајдисонце некаде во средината на индискиот океан. Си го исполнувам времето со активности, јога и фитнес, фотографија за душа и пишување. Сама си ги креирам можностите, сама се пробивам полека, полека и убаво ми е поради тоа.

Се заљубив во себе денес (повторно) :))) обично не се сакам на слики, ама овие се нов левел :))))

Ајде, идам на тренинг сега. Убава вечер!

На green.eyes, Dadusicka, bittersweet и 25 други им се допаѓа ова.
  20. NarCis@

NarCis@ Популарен член

Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    3.358
    Допаѓања:
    67.593
    Тетки и чичковци сме станале пак, а на @Sexybaby86 ѝ било незгодно да ни пише оти тука има тензична состојба :| Е нема да дозволиме :!:
    Ај тетката да почасти мекици, за убавото бебе на Секси :inlove:
    thumb_600.jpg

На green.eyes, nena2010, Dadusicka и 31 други им се допаѓа ова.