Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  100 глас(а)
  53,5%
 2. 36-40

  50 глас(а)
  26,7%
 3. 41-49

  32 глас(а)
  17,1%
 4. 50+

  5 глас(а)
  2,7%
 1. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  85.380
  Пол:
  Машки
  Пиши сè што сакаш, затоа сме тука, кој не сака нека не чита.


  Еве уште две песни што ми се допаѓаат, и толку ќе биде за вечерва. Ќе спијам, работа ме чека. Среќа што ќе има пол. час во понеделник, инаку ќе требаше и тогаш да работам.
  Гушки до сите, добра ноќ.


   
  На mal.ecka, kuc, bittersweet и 28 други им се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.251
  Допаѓања:
  146.509
  Хај :hai:

  За на забар веќе знаете... да имав избор, со целосна ќе бирав :D Фуфте на најјако пуштено. Забарот и психијатар ми е.
  Поздрав @Bubce38 @Mantub

  Мачоров ме отече прозор да отворам, ко стринка со носот залепен за комарник седи и се ѕвери. А ладно мме.

  Бев до Сити прееска, леле лујџе 20 мин чекав на паркинг да влезам. Ама умни внатре, позитивно изненадена бев.

  @Bozica1980 ако ти треба лекар, 24/7 св. Наум и клиника-траума. Дај Боже да не треба :hug:

  Отидов по јорган, калинихта :*
   
  На kuc, Tajnaotrovna, senjorita-v и 19 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.745
  Допаѓања:
  126.076
  Ај добро утро :yawn:

  Уште ми се спие.
  Де мачката, де маж ровареа уште од 5 саатот и ме разбудија.
  Него прво го разбудила мачката, плеснала чаша на земја (пластична) и истурила сок.
  Побеснува некогаш чупево :inlove:

  Чекор- по чекор... нека тече денов...

  fff.jpeg
   
  На bittersweet, kuc, Tajnaotrovna и 21 други им се допаѓа ова.
 4. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  77.715
  Пол:
  Женски
  Јас сум ко мачкава од сабајле, не ми е тешко станувањето ама мразам да правам било шо дур не шмркнам кафе.
  Се разбудив во 6, среќа сум презаспала скоро до 8. Добро бе што му е на времево, денес требаше да пука сонце а сега вика облаци до 3 :envy:, и сега немам желба нешто посебно за шетање во природа, не е тоа тоа.
  Не можеме да се решиме што за доручек :wasntme:
  Добро утро :)
   
  На kuc, Tajnaotrovna, Kate Rina 93 и 20 други им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.745
  Допаѓања:
  126.076
  Лепче и кремче :wasntme:
   
  На kuc, Tajnaotrovna, M&M и 9 други им се допаѓа ова.
 6. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  5.540
  Предлог кајгана.
   
  На kuc, M&M, Kate Rina 93 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  14.282
  Пол:
  Женски
  @М&М Тостови :)

  Ај добро утро:yawn:.
  Божем ќе спијам и пак во седум се разбудив. Пак со главоболка јака, изгледа времево ќе ме докусури.
  Да станам да се спремам полека, куп обврски денес имам.
  Убав ден на сите.
   
  На kuc, Tajnaotrovna, M&M и 17 други им се допаѓа ова.
 8. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  Добро утро .
  И ова утро ладно ама убаво е кафенце во дворче и поглед на неколку јаготки кои почнаа да се црвенеат и кај нас.
  И јас сакам џем од јагоди ама не верувам дека ќе има доволно .
  Ама затоа кога ќе почнат малините..... :inlove:.Ќе има доволно и за десерти а и за џем .

  Вчера најдовме број од докторката и ја исконтактиравме и видно лута ни кажа дека она сепак идела на работа 2 дена во неделата меѓутоа сестрите на шалтер така кажувале на пациентите и дека не сме први што вака ни кажале .
  И сега ,навистина не можам да разберам поради која причина сестрите ги враќаат пациентите ?

  Женава има ептен јаки болки и нормално единствено спас гледа во доктор.Се договорија за преглед во вторник .
  Ама сепак ако знаете добар ревматолог тука во Ск препорачајте .

  @Bozica1980 брзо и со лесно нека поминува :hug:.
   
  На bittersweet, kuc, Tajnaotrovna и 18 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.745
  Допаѓања:
  126.076
  Ги пукнаја луѓето со глупите правила :@
   
  На kuc, Tajnaotrovna, M&M и 6 други им се допаѓа ова.
 10. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.655
  Пол:
  Женски
  Во нес место млеко, овошен јогурт...

  Низок, висок? И мене ме онадеше пред некој ден, испадна од вратот. Сега дај и тебе да те оправиме :hug:

  Мене маж ми пред 3-4 дена, во дискусија ми рече: Аман добиј веќе |( Се сомневам и тој запишува на негова апликација. За храброст, да дојдам за рака да те држам :D А на гинеколог не ти е страв а? :wasntme:

  Не оди истовремено алкохол и лекови, ама штом заврши лечењето со лекови, се продолжува со алкохолна терапија :makeup: Бошке, побрзо да ти помине сѐ :hug:

  Да јадам, да пијам кафе, да се зачоечам 8)
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 17 други им се допаѓа ова.
 11. flower30

  flower30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  2.936
  Допаѓања:
  41.570
  Добро утро,

  Трансплантацијата на срце успешна. Браво, се наежив кога прочитав. Браво за докторите.

  Маж остана дома денес, кичмата ме уби. Ми свари кафе, троа поблаго ама ок е. Инаку денес - утре и ја сум за добивање. Времево па, депресивно.

  @Bozica1980 како си, како ти е раката?

  Ајде одам да пијам кафе:coffee:
   
  Последна измена: 23 мај 2020
  На H.VAGA, Martka, Ariel и 24 други им се допаѓа ова.
 12. WORRIED.BT

  WORRIED.BT Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 декември 2012
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  68.418
  Пол:
  Женски
  Добро утро!

  Маж ме разбуди од шест со лупање низ дома...ќе го удавам значи...едвај заспивам кога сум во ПМС и лесен ми е сонот....
  Ако не го убијам денес ќе поживее уште некое време...
  Баш ко овај мачорот од сликата на @WildMk сум.(ја крадам за на фб)

  Сите комшии решиле некои лупачки активности да имаат баш денес....дрва сечат,растовараат,трактори носат песок....ко во некој бучен кошмар се осеќам.....
  Денов уште не почнал а едвај чекам да заврши...

  Колата не чини....веќе некое време бараме нова да купиме....ни треба некое полу товарно возилце оти дуќан на маж ми треба да му биди во исто време...тешко оди потрагата,слабо коли на пазарот...
  Ако знаете некој фиат добло бензинец да продава би ви биле благодарни.
   
  Последна измена: 23 мај 2020
  На Peco, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 21 други им се допаѓа ова.
 13. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.343
  Допаѓања:
  69.248
  Пол:
  Женски
  Добро утро.
  Убави мисли и убав ден на сите ! :inlove: :l: :coffee:
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 18 други им се допаѓа ова.
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.338
  Пол:
  Женски
  @NarCis@ и маж ти има апликација за циклус? :o

  Добро утро!
  Мене ми е добар ден, и јас се прашувам што е со времево...сабајле какво сонце пукаше, да ти е мерак во двор кафе да пиеш. За пола саат, мрак, облаци...од друга страна добро е тоа, оти се мајсториша надвор, да се доврши тоа што е почнато, бар да не е жешко.
  Бошке се надевам подобра си денес.
  Помина кај нас на дневен ред појадокот и кафето, сега се мислам што за ручек. Големиве мусака сакале, маливе лазањи...мастрафот ист, корите различни :D
   
  На bittersweet, Peco, Kate Rina 93 и 25 други им се допаѓа ова.
 15. mareane

  mareane Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  127.823
  Пол:
  Женски
  Се иафарбав конечно.Ама снема вода.Иако очекувано со најава не стигнав навреме.
  Ќе се мијам со потурање:envy:
  Ми треба рецепт за непечена чоколадна торта.Ај помош.
  На детево му е роденден во карантинов па колку да обележам.В село ќе бидеме а таму не ми е шпоретот баш погоден за печење теста за торти.
   
  На Peco, kuc, Kate Rina 93 и 18 други им се допаѓа ова.
 16. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.359
  Допаѓања:
  67.655
  Пол:
  Женски
  Не знам, али се прашувам од кај знае дека треба да добијам, па затоа сомнежот дека може и тој води евиденција :tmi:
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 9 други им се допаѓа ова.
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.338
  Пол:
  Женски
  Ова
   
  На Peco, kuc, Ariel и 17 други им се допаѓа ова.
 18. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  54.300
  Пол:
  Женски
  Добро утро !!!
  Убаво е кога ќе се разбудиш и чуеш убава вест ,браво за трансплантацијата ,браво за докторите кои со Божја помош успеале да спасат еден живот.Некогаш мислам дека на таквите не може да му се доплати .Не постојат суми и бројки и пари кои можат да се платат за таа хуманост:bow:
  Конечно и кај нас да се случи нешто убаво:inlove:
  Кафе се пие и се спремам за на работа ,па и низ маркети и заминал денов...
  Ај,да запеглам нешто за облекување.
  Се читкаме покасно...
  Бошке денес нека те послужуваат домашните некогаш сме заслужни и ние жените за тоа;) се надевам дека си подобра(y) Убав продолжен викенд ,кој во двор,кој на тараса ....
   
  На bittersweet, Peco, doubleg и 23 други им се допаѓа ова.
 19. emiliana

  emiliana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  14.282
  Пол:
  Женски
  @Annath ја те читам -има апликација за циркус, и упорно се чудам каква е таа апликација :rofl::rofl::rofl:.
  Сега дури кога ја прочитав Нарциска за добиеното ми светна што е муабетот:tmi::D.
   
  На Peco, kuc, Kate Rina 93 и 15 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.745
  Допаѓања:
  126.076
  Трансплантацијата била со срце донирано во Македонија.
  Туку се токмам да потпишам за донатор на органи, никако да се кандисам да мрднам.
  Тоа, ако остане нешто вредно за донирање де :D
   
  На kuc, Martka, Kate Rina 93 и 18 други им се допаѓа ова.