Ние околу и преку 40 години...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од lunicka, 24 февруари 2020.

?

Во која старосна група спаѓате?

 1. 30-35

  100 глас(а)
  53,5%
 2. 36-40

  50 глас(а)
  26,7%
 3. 41-49

  32 глас(а)
  17,1%
 4. 50+

  5 глас(а)
  2,7%
 1. petunija77

  petunija77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  11.445
  @WORRIED.BT исто со комшиите ....секој ден уште од пред 7 се некој лупа ,тропа заварува,коли мислиш трактор поминува А јас лесен сон ,мислев ќе поспијам ама ништо уште од 6 се слушаше движење и толку од спање....не ми смета што си работат, ама кога сум преморена се ми смета ....Главоболка уште од вчера ,апче витамини,ништо не помага , толку ми се слоши што ќе исповратев пред порта кога се враќав од пазарување, едвај се довлечкав до кревет ...Ова времево стално ми влијае вака ...тмурно ..тмурно ...ужас ..
  ..Рецептава ми се гледа примамлива, сега гледам место хопла шлаг крем сум купила, и уште нешто сум заборавила,а планирав некое тортиче да смутам ....
  Се надевам Бошка е добра
  :hug::hug::hug:до сите ,убав ден :f::sun:да имате
   
  На bittersweet, Peco, kuc и 21 други им се допаѓа ова.
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.515
  Допаѓања:
  65.823
  3ца доктори синоќа, велешани :) Главниот, Јовев... пред 4 години ми го спаси животот. Само што ни кажаа за срцева мана кај малата, да чекаме да дојдат од Америка, за операција. Тимот најдобри, човекот кој ги напишал учебниците од кои учат нашите студенти. Тоа ми даде малку мир, ама не знаев што болест е. Не ми објаснија.
  Најдов број од најдобриот у Македонија, Јовев. Човекот не е за деца, ама мора да знае. И му ѕвонев... сред состанок. Плачам и читам што пишале у извештајот. Не се ни претставив. Ми рече само, мајка детето ќе ти живее, не е страшно. Јас фала фала, а он, нема фала, детето ќе ти живее.
  На раб да се убијам бев. Ме врати. Не спасил само ноќеска живот, стотици спасил. А мојот без да знае.
   
  На Sesil, bittersweet, Rirri и 46 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Леле Чкааа :hug::hug::hug:
  Жал ми е што сте го минале тоа премрежие.
  Ама мило ми е што поминало :*::*::*:
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 14 други им се допаѓа ова.
 4. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  932
  Допаѓања:
  11.927
  Пол:
  Женски
  Јас се би донирала. Не знаев дека треба да се потпише негде. Само на маж му имам кажано дека тоа ми е желба кога ќе ме нема.
  Ладничко денес, на агенда ми е пашачење,готвење и други домаќински работи:)
   
  На kuc, Martka, Kate Rina 93 и 18 други им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Има кај матичната плаката со инфо кај треба да одиш и што треба да направиш, ама се' на трчање сум кога одам и заборавам да го сликнам.
   
  На Kate Rina 93, M&M, Annath и 9 други им се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.325
  Допаѓања:
  133.001
  Пол:
  Женски
  Ден.
  Може е утро ама мене ми е ден, со оглед дека трето кафе правам и веќе прошетавме со мали, па сеа со татко му е на гејзи, а јас да фатам маркетите..
  Среќна сум за синоќешниот зафат, ама од една страна превртувам очи. Жал ми е за нашите кардиолошки стручњаци... Ги бива а тек сеа добиваат услови за такво нешто. 21 век ...
  Срцето никогаш не ми било предизвик. Ту симпл фор мај тејст. За мене трансплантација на цел дигестивен за да ме "чепне" у онаа точка, покварената, јас што велам.
  Мада ни тоа. Сала никогаш не ме влечела. .
  Специјалноста ми е крв и се околу неа ...
  Забегана сум, знам. Не мора да ми кажете.
  Вие арни?
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 18 други им се допаѓа ова.
 7. Espadrila

  Espadrila Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2013
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  15.123
  Cestit den na vlasite, ako imame tuka vlainki I po nekoj vlav.
  Se izvinuvam na latinicata od tug telefon pisuvam momentalno.
  I jas iskreno se izraduvav za uspesnata transplantacija I Toa trojna, srce I dva bubrega.
  Na zalost kolku I da zvucam kako mrchalo ili so teorii nekoj, sepak premalku transplantacii ima Kaj Nas, skoro ic. A I tie 1-2 go godinata ako voopsto gi ima, gi pravat pred da ima izbori....
  Denes ke studi a Moze I ke zavrne, bas deka sakavme da setneme. A utre sigurno shtom se zatvorime po doma ke pekne sonce. :^)
  Za Denes za pojadok maz castese burek.
  Decava uste spijat.ne znam kaj vas kako e, ama nikakov red nemaat, sve im se poremeti. :worried:
  Imajte ubav den, idam da gi razbudam, da prosetame sepak malku...
  Ubav den
   
  На Sesil, bittersweet, Peco и 24 други им се допаѓа ова.
 8. Ordinary

  Ordinary Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  53.472
  Која ми била омилена боја?
  На што?
  Пааааа...на џип
  :D
  Како да не го сакаш? :l:
   
  На Peco, kuc, Ariel и 21 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Наопаку и нашава е.
  Дење спие, ноќе се вампиросва |(
   
  На kuc, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 11 други им се допаѓа ова.
 10. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.251
  Допаѓања:
  146.506
  Кај сте бееее :sun:

  Сонце нема, ама пошто во Дојранчето мое сум, мене сончево на душа ми е :)

  Се спремам да се спуштам до плажичка, дали Алекс или Калдрмата не знам, ама ако дува доле како тука, чегомрзнеме.

  И така :sun:

  Јас не знам кај има програма кај нас искрено. А и јас би потпишала, во земја сигурно нема да ми требаат.
   
  На Sesil, bittersweet, kuc и 20 други им се допаѓа ова.
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  178.284
  Пол:
  Женски
  Низок :) добра сум денес значи служењето ќе го прескокнат домашните :envy:
  Фала ви што ме мислевте :l:

  Не знаев дека се пополнува согласност за дарување органи во мкд. Мислев роднините одлучуваат по смртта. Кој дознае инфо да каже. Може да се спасат животи :muscle:

  :dance::d:
  Која е бојата не кажа :party:
   
  На bittersweet, Peco, kuc и 25 други им се допаѓа ова.
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  137.572
  Иста прича ко на Чка ... агонија од 3ден како се роди малото ,па се до 3месец додека не стигнавме у ЖМК. Сосема друг пристап, друг муабет,друга метода , а иста дијагноза... Се реши успешно на 4год.возраст-здраво,право ,напредно дете си е...и умница на татко ...
  Било,поминало .... па после не биле Богови ,...ма ко на Светец гледам на докторот ...

  Д.ден...3 филма одгледани ноќеска , наспиени и гладни ...
  Сум се преценила у бројче на панталони што ги наручив :lol:... па не ќе е лошо да скокнам до карго ,јер стигнале поголеми :tmi:...
  Со душа чекам да почнат со работа фитн.салите :tmi:
   
  На Viktorijaaa5, Sesil, bittersweet и 28 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  м! баш!
  Ич не ми се сфатливи тие што се противат на 'сквернавење' на телото на мртвите.
  Обично од религиозни причини...
  Ионака црвите ќе те јадат.
  Вака, може некој арно ќе види.
   
  На Sesil, ph.orhideja, Kate Rina 93 и 16 други им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Туу бре луѓее :hug::hug::hug:
  Алал да ви е на силата шо ја имате :*::*::*:
   
  На Martka, Kate Rina 93, Tajnaotrovna и 10 други им се допаѓа ова.
 15. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  77.714
  Пол:
  Женски
  Не само ми е шубе и гадно, ама кај женско одам не одам кај Бојаџиев :D (поздрав @joy1 :P)
  Му кажав на мм дека сум ужасна у пмс ама дека може и ме фаќа перименопауза која може да ме држи десетина години па после менопауза ќе ме фати. Сега некако загрижен ми личи :D
   
  На Sesil, bittersweet, Peco и 23 други им се допаѓа ова.
 16. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  137.572
  Абе Вајлдкеее...живот јбг...се што дојде -треба да се истрчи ... Затоа трубам-само здрав разум да се задржи е најбитното ...
  Пола од ,,нервозите " што ги имаат луѓето у бл.околина ми се пи.кин дим -ама секој според капацитетот кој го има нели ...?
   
  На bittersweet, Ygritte, Peco и 24 други им се допаѓа ова.
 17. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  962
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  :hug:до сите кои сте поминале или поминуваат низ такви предизвици во животот.

  @mareane можеш и чоколаден чизкејк без печење е .А и пред некој ден што го имаше ставено куглофот за 10 ка ти беше .

  Инаку само што добивме покана за на роденден кај школско другарче и тоа денес во 5 .
  Роденденот ќе бил во двор нели ете на отворено и дури 15 родители потврдија присуство на своите дечиња .:o

  Јас на моево не му ни кажав ,зашто на памет не ми паѓа да го пуштам а и не сакам да го разочарам .
   
  На Sesil, bittersweet, Ygritte и 23 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Баш така се осеќам ко ќе ме акни депресијата...
  Неблагодарно.
  Секогаш си мислам за то: Шо ти фали пичка му матер шо ти е толку депресивно расположението?!

  Многу ме нервира оти немаат појма како настануваат психичките болести.
  Појма немаат како функционира мозокот.
  За повеќето од лековите во психијатријата, не знаат точно како делуваат.. само знаат дека делуваат |(
   
  На Sesil, bittersweet, Ygritte и 13 други им се допаѓа ова.
 19. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  Се прерадував за трансплантацијата. Редно беше веќе и кај нас.
  @CameliaMiller стринка бе :rofl: како го опишуваш мачорчето, стално ce смеам
  Јас моево уличарче ви го немам покажано :)
  20180519_130849.jpg
   
  На Ygritte, kuc, Kate Rina 93 и 17 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.744
  Допаѓања:
  126.075
  Леле какво ееее :inlove::inlove::inlove:
  И нашата е уличарка :l:

  Ова е кога ја зедовме
  мац.jpg
   
  На Ygritte, kuc, Kate Rina 93 и 19 други им се допаѓа ова.