1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Никлбек (Nickelback)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Beauty161, 2 јули 2011.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Значи нема поминато многу време откога ја открив оваа канадска рок-група, но можам да кажам со сигурност дека песните што ги слушнав од нив ми се допаднаа многу...дали има уште некој овде што ги слуша Nickelback ? поздрав :)
   
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  На The.Crab, zhap4e, Beauty161 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  На zhap4e, Beauty161 и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 5. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  На Beauty161 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  На Beauty161, crazylady и kate21 им се допаѓа ова.
 7. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  [urlhttp://www.youtube.com/watch?v=lrXIQQ8PeRs][/url]

  Oваа ми е една од најомилените песни ..:D ja слушам по 100 пати на ден..и никако нема да ми стане досадна ..:)
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Старите Никлбек ми беа скалила подобри, сега се само комерцијала и ништо повеќе.
  RockStar им е најголемата грешка во нивната кариера, според мене. Во неа се гледа дека пејат само за кеш, женски и дрога.

  Омилени:

  http://www.youtube.com/watch?v=TZp-Qdx_bWU

  http://www.youtube.com/watch?v=6rpuvROOveM

  Од поновите можам да ги издвојам Far away, Never gonna be alone и How you remind me која ја обожавав кога излезе (иако ме иритира што премногу ја исфорсираа поради тоа што ја пеел Хихо, јаката фаца). |(
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Имаат преубави балади ги слушам многу често ама штета што сега се толку голема комерцијала
   
 10. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  И јас сум во ист кош са нивните верни обожаватели. Благодарение на нив се заљубив го гранџот(добро, не беа единствени). Текстовите на песните ме допираат до срце. Еве некои песни што ми се омилени.

  http://www.youtube.com/watch?v=UvJ1_I6_ ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Pe-Eosmk ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=5RtTFP2T ... re=related
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  Ма, супер си се никелбек , стварно добри песни , супер класичен рок , тоа е тоа :*

  Омилена : Never gona be alone , If today was your last day , How you remind me , Far away :l: ;(
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.055
  Пол:
  Женски
  Ми се еден од бендовите што си ги користам за определени мои „бед муд“ ситуации.
  Посебно If today was your last day
  My best friend gave me the best advice, he said each day's a gift and not a given right,
  leave no stone unturned, leave your fears behind and try to take the path less traveled by that first step you take is the longest stride!

  If today was your last day and tomorrow was too late could you say goodbye to yesterday?
  Would you live each moment like your last? Leave old pictures in the past? Donate every dime you have?
  If today was your last day?

  Against the grain should be a way of life, what's worth the prize is always worth the fight!
  Every second counts 'cause there's no second try so live like you'll never live it twice,
  don't take the free ride in your own life!
  http://www.youtube.com/watch?v=jIUbSh7PsVk

  If Everyone Cared
  Singing Amen, I, I'm alive!
  If everyone cared and nobody cried, if everyone loved and nobody lied.
  If everyone shared and swallowed their pride then we'd see the day when nobody died
  http://www.youtube.com/watch?v=-IUSZyji ... re=related

  И Burn it to the Ground е оваа е за кога крвта ми врие малку повеќе од вообичаено :)
  Well it's midnight, damn right, , we're wound up too tight. I've got a fist full of whiskey, the bottle just bit me
  Oh.. that shit makes me bat shit crazy we've got no fear, no doubt, all in balls out :D

  We're going off tonight, to kick out every light take anything we want, drink everything in sight.
  We're going till the world stops turning while we burn it to the ground tonight

  We're screaming like demons, swinging from the ceiling I got a fist full of fifties, tequila just hit me
  We got no class, no taste, no shirt, and shit faced we got it lined up, shot down, firing back straight crown

  ...Ticking like a time bomb, drinking till the nights gone well get you hands off of this glass, last call my ass!
  :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=S8wSh_Eryv8
   
  На kate21 и bittersweet им се допаѓа ова.
 14. hey.you

  hey.you Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  18
 15. Butterfly77

  Butterfly77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Уфффффффффф,најомилени,сите песни на памет им ги знам,преееекрасни текстови,најомилена ми е Never gonna be alone,rockstar и How to remind me,а Ryan им е најубав :D
   
 16. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Класичен рок бенд со убави песни! Секој ги слушал :)
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
 19. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  17.838
  Пол:
  Женски
  Морам да ја живнам темава, затоа што ги обожавам.
  Едни од моите омилени бендови, високо се на врвот на мојата листа..
  Немам омилена песна, ако издвојам некоја ке ми биде криво. И нешто многу интересно е што на СЕКОЈ нивни спот ми се насолзуваат очите, секогаш имаат добра содржина..
  И гласот на пејачот, ахххх...

  Ја слушав песнава, па еве.. Преубаво..
  http://www.youtube.com/watch?v=5RtTFP2TNcM
   
 20. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Аааа Никлбек се закон бенд, ги поштувам поради тоа што секоја нивна песна е една приказна, каде што и спотовите ги прават така. Секоја нивна песна си има своја приказна, каде што можат многу луѓе да се пронајдат во нивните песни, што верувам и дека се пронајдуваат :) :clap: :rock: