Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нина Бадрич

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од CaperucitaRoja, 17 март 2012.

 1. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Не ја додавам во темава само затоа што е овогодишен претставник на Хрватска за Евровизија, туку бидејќи ми е една од најмилите пејачки. За текстовите на песните немам коментар, за интерпретацијата повеќе од задоволна а и како жена ми е многу пријатна за гледање. :lol: Една од ретките пејачки што се без скандали!
  Единствено што недостасува да кажам е: сакам да направи концерт во Скопје! (или јас да одам на нејзин концерт, многу поверојатно ќе да е :lol: )

  Еве ги моите топ 3 live изведби од неа:

  http://www.youtube.com/watch?v=H_9954rBQGc

  http://www.youtube.com/watch?v=8bIYmpJiMdo
  иако оргинално не е нејзина композиција и те како ја разубавува веќе добро познатата Utorak

  http://www.youtube.com/watch?v=4PB3hZhQYMU
  со Аки растураат :rock:
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Женава е одлична, убаво пее, убаво изгледа
  *Додири од стакла
  *Да се опет теби вратим
  *Чаробно јутро

  и како што кажа Хипица
  *Знам те ја
  *Такви као ти
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Nina Badric- Нина Бадрич

  Е хрватска пеачка која ја претставуваше Хрватска на Евросонг 2012 Со Небо.

  Дали ја слушате Нина ,дали ви де допаѓа кои песни ви се најдобри?
  Мене овие ми се

  http://www.youtube.com/watch?v=BsbtAe3t7Q0
  http://www.youtube.com/watch?v=Kut9YCXiJwc

  И многу други песни.Баш си ја сакам Нина :inlove: :inlove:
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам!Една од подобрите вокали на Балканов.Прво како изгледа, вистинска дама е со прекрасен стил, потоа како пејач, ненаметлива и со многу моќен глас.Од песните имам неколку но најмногу ми се допаѓа соработката со Тавитјан Браќата
  www.youtube.com/watch?v=9mfI7-N2UKc
  Инаку ја следам на инстаграм и покрај тоа што уживам со нејзините комбинации, пред неколку дена ставаше слики од модната недела во Париз.Беше во првите редови, со највлијателните луѓе од модниот свет и навистина уживав во нејзините слики.


  И со кратка коса е прекрасна
   

  Прикачени фајлови:

  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
  Ај, ај за сите мои омилени имало теми тука во групи и изведувачи^_^
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Убави песни има Нина Бадриќ. Одличен вокал.

  Овие песни ми се најомилени.


   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски

   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.143   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
 11. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
  "Rekao si" на repeat:)
   
  На joy1 и Herrera им се допаѓа ова.
 12. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам женава и песните.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.669
  Допаѓања:
  279.705
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 14. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
  Поздрав @joy1 со една од омилените.
   
  На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.996
  Допаѓања:
  32.065
  Пол:
  Женски
  На Tajnaotrovna и joy1 им се допаѓа ова.
 16. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
 17. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски
  Од едно дамнешно време:inlove:
   
 18. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  30.983
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  26.950
  Пол:
  Женски