1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нискокалорични јадења

Дискусија во 'Рецепти' започната од ednocupe, 12 април 2012.

 1. ednocupe

  ednocupe Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  дали може да ми помогнете? :angel: да напишите по колку калории содржат некои јадења, некои рецепти до 300, мах 500 калории. колку знаете, толку :D фала однапред :clap: :rofl:
   
 2. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  http://www.kulinar.mk/

  Побарај тука,ке најдеш интересни и корисни работи.Има убави рецепти и што е најважно можеш да си напишеш колку калории сакаш да ти рецептот.Види,можеби ке ти се допадне :)
   
  На ednocupe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Краставичка .. Ама без ништо . Значи за да се свари во организмот и требаат многу повеќе калории одколку таа самата што содржи во себе :)