1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ни-јо (Ne-yo)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од veri, 18 ноември 2010.

 1. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Shaffer Chimere Smith, познат по неговото уметничко име Ne-yo, е американски музичар, пејач, продуцент, текстописец, композитор и актер. Роден е на 18 октомври 1979 год.

  Во музичката индустрија се прослави откако ја напиша и компонира песната "Let me love you " на пејачот Mario, која беше огромен хит. Ги има направено песните на Ријана "Unfaithful", "Russian Roulette" и "Take a bow". Ја има направено песната "Irreplaceble" на Beyonce. Исто така, има направено песни за Sugababes, Witney Houston, Mary J Blige, Leona Lewis, Alexandra Burke, Ciara, Celin Dion, Enrique Iglesias, Mariah Carey и уште многу други изведувачи.

  Во 2006 дебитираше со својот прв албум "In my own words", од кој песната "So sick" постигна прво место на американската топ листа.

  Во 2007 год. го издаде албумот "Because of you", од кој истоимената песна го достигна третото место во Америка.

  Во 2008 год. излезе неговиот трет албум "Year of the Gentleman", а песните "Closer" и "Miss Independent" беа меѓу првите десет на американската топ листа.

  На 22 Ноември 2010 ќе излезе неговиот четврт албум "Libra Scale", од кој веќе излегоа песните "One in a million", "Beautiful monster" и "Champagne life".

  Еден од моите нај омилени пејачи, со најсладок глас, преубави текстови и најромантични песни.

  Што мислите вие за неговата музика, дали го слушате и колку ви се допаѓа?
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ne-yo

  Па искрено да кажам, ги слушав песните ама не бев сигурна кој е пејачот :$ Ама еве ти, тука кажуваше неколку пати дека Ne-Yo го сакаш, милсма дека и Трендафилка, и почнав да си ги пуштам сите песни. И се навлеков :) Closer и Because of you ги сакам најмногу :inlove: Романтик рулз :rock: кај него, слатки се за слушање, посебно кога си онака романтично расположен и не знаеш што да слушаш :)

  И ова: http://www.youtube.com/watch?v=sAYuOc7_TKg :)
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ne-yo

  Мене стандардно на моб. за ринг тон ми се ставени неговите песни и стално ги менувам, еднаш Mad, другпат One in a million..
  Има преубави песни, само што многу повеќе се занимава со компонирање за други изведувачи, па така не стигнува на своите песни да им направи спот и да ги испромовира. Има песни што не му се популарни и не се вртат по станициве, а токму тие се многу подобри од овие што поголемата јавност ги знае.

  Моите омилени : :l:

  http://www.youtube.com/watch?v=YVrPEiJbtik

  http://www.youtube.com/watch?v=2NsVd1RG ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=DyGNfbKk ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=FslecgbAdo0

  http://www.youtube.com/watch?v=1zyzO-KJ ... re=related
   
  На tallyweijl и kate21 им се допаѓа ова.
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Ne-yo

  Уф, каков изведувач, браво за Вери :clap: моја истомисленичка за Ne-Yo.
  Преубаво изгледа, пее прекрасно, глас невиден, знае да денса, многу шармантен, ем секси, грабни го и бегај!
  :D

  Јас некогаш викам - само Ne-Yo ги разбира жените. ;)
  Многу омилени песни, омилен албум дефинитивно Year of the Gentleman :bow:

  Песни, премногу, од кај да почнам :?:
  "Closer"
  "Miss Independent"
  "Fade Into the Background"
  "So Sick"
  "Because of You"
  "She Got Her Own" (featuring Jamie Foxx and Fabolous) :inlove:

  Многу го сакам тука, во Wild N Out, многу е некако ... човечен.
  :)
  http://www.youtube.com/watch?v=3szzUgdYdkk
  Се палам на Ne-Yo, водам Љубов на неговите песни :inlove:
   
  На tallyweijl и veri им се допаѓа ова.
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tallyweijl

  tallyweijl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  35
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Ne-yo

  Мојата loqk :(
  because of you
  Closer
  Miss Independent
  Part of the List
  So sick... itn itn itn
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Ne-yo

  http://www.youtube.com/watch?v=EPo5wWmK ... ture=share

  Конечно излезе спотот за песната Give me everything, од кога го чекам :)
  Ne-yo е преубааав :inlove: феноменален е :)
  Осеќам дека песнава ќе биде огромен хит по дискотеките :)
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=f3yDi_mv2WQ

  Имам слушнато дека оваа песна ја нема изведено Ne-Yo. Не знам колку е точно или не, мене во секој случај ми се допаѓа, па бидејќи ја немаше никој постирано до сега, решив да го направам тоа. :?:

  Исто така многу ми се допаѓа Beautiful monster. :devil: Минатата година ми беше еден од најголемите хитови.
   
 13. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  За Nе-yo можам да кажам само едно: неговиот глас ми носи на друга планета.
  Најозбилно. Обожавам да го слушам. Особено во новава песна со Пит Бул, тоа eeevеrything како секси го пее :D
   
 14. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  баш ми се свиѓа ќовеков,и гласот и песните се е супер..редовно си го слушам и ми нема утнато песна. иначе омилена ми е go on girl...
   
 15. marija-88

  marija-88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  26
  Го обожавам NE-YO, еден од моите поомилени пеачи и според мене има најдобар глас од моменталните Р`н Б изведувачи некоја омилена песна неможам да издвојам, сите ги сакам ајде еве ќе набројам неколку, да почниме од најновата
  The way you move ft Trey Songz & T-Pain - песната ми влезе под кожа од првиот пат кога ја слушнув, комбинацијата на изведувачи супер, ова го чекав Ne-Yo ft Trey Songz -the best (патем Тrey Songz е мој #1)

  I was in love
  Don`t fall in love
  Do you
  I`m sorry
  Lonely again
  Never knew i needed
  Part of the list

  http://www.youtube.com/watch?v=EfxTsn3fvqw&ob=av2e

  секако и многу многу други песни : One in a million, Closer, Ms. Independet , Mad... абе сите...го обожавам
   
 16. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Јас црни луѓе не поднасав не знам што ми беше тоа време ама кога го видов спотов на VH1 ваква :o абе црнциве убави биле :D баш ми е убав и баш ми се свиѓаат песните еве ја омилената
  http://www.youtube.com/watch?v=6tpl9LtkRRw
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
 20. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски