1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новинарство на Јустинијан Први

Дискусија во 'Канта' започната од DragonSlayer, 1 февруари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. DragonSlayer

  DragonSlayer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Вака, значи пишав на темата Јустинијан Први но никој не ми одговори, па решив да создадам нова тема.
  Има некој од тука што студира новинарство да ми каже како е, колку луѓе се запишуваат, дали е тешко и така натаму..
  Сега сум 4та година гимназиско, и сакам тоа да запишам но немам никакви информации за факултетот.
  Фала однапред
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.