1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нови серии во тековната сезона

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 9 јануари 2012.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Инспирирана од темата филмови кои одвај чекам да излезат, зашто да не отвoриме и тема за нови серии, кои се снимаат, треба да се снимаат, има најава за нивно постоење и треба да започне нивното емитување на тв екраните :)
    Изненадена од 2011, со одлични серии, сакам да си направиме една ваква темичка за нови серии кои мислиме дека ветуваат, и би сакале да ги гледаме, сега во 2012, па и понатака...
    Мислењето ќе го цитирам од темата препорачај серија мислам дека за таму не ми е соодветно, со оглед на тоа дека немаат ниту една епизода излезено!
    Вашите серии???
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Нови Серии во тековната сезона

    Good Christian Belles 2012 -March 4
    [​IMG]
    Нешто како очајни домаќинки, само да не биде очајна :)
    Centers on Amanda Vaughn, a recently divorced mother of two who, to get a fresh start, moves back to the affluent Dallas neighborhood where she grew to find herself in the whirling midst of salacious gossip, Botox, and fraud.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  3. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Нови Серии во тековната сезона


    да сепак го пренесам и тука мислењево пошто морам да се извинам не знаев дека има Нова тема ...
    :clap:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Don't Trust the B---- in Apartment 23 :lol:
    [​IMG]
    А бичот е
    [​IMG]
    Не ми се изгледа баш како бич, ама ајде да ја видиме јас би и дала шанса :)
    Уште една од типот лесни комедии, ништо тематски тешко па и вредно!
    [​IMG]
    Само нема инфомација кога ќе не почестат со прва епизода.
     
  5. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]
    изгледа дека ке има интересна соодржина
    MAN UP | Tuesdays on ABC (8:30 ET)

    Three modern men try to get in touch with their inner tough guys and redefine what it means to be a “real man” in this funny and relatable comedy.

    Will’s grandfather fought in WWII. Will’s father fought in Vietnam. Will plays Call of Duty on his PS3 and drinks non-dairy hazelnut creamer. So what happened to all the real men? They’re still here -- they just smell like pomegranate body wash now. Meet Will (Mather Zickel). His evolved, sensitive nature is why his awesome wife, Theresa (Teri Polo), married him. But Will and his friends find themselves wondering -- in a world of Axe ads and manscaping -- what does it really mean to be a guy anymore? Will is more interested in finding the perfect gift for his son Nathan’s (Jake Johnson) 13th birthday than in doing his job selling insurance; sensitive soul Craig (Christopher Moynihan) still pines for his college ex, Lisa; and Kenny (Dan Fogler) clamps down on his anger and asks himself, “What would Tobey Maguire do?,” when his ex, Brenda (Amanda Detmer), starts seeing a guy (Henry Simmons) who is everything he’s not and much better looking. After Craig crashes Lisa’s wedding to try to win her back, they are all faced with an opportunity to Man Up and be like their forefathers.

    The show stars Christopher Moynihan as Craig, Mather Zickel (“The Cape”) as Will, Dan Fogler (“Balls of Fury”) as Kenny, Teri Polo (“Meet the Fockers”) as Theresa, Amanda Detmer (“What About Brian”) as Brenda and Henry Simmons (“Shark”) as Grant.


    Read More: 2011 2012 New TV Shows Cheat Sheet http://www.seat42f.com/2011-2012-new-tv ... z1jd6ysUqV
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Мen up веќе има излезно 9 епизоди, и интересна е не е лоша, ни мислам дека ќе ја прекинуват :|
    Од декември нема излезено епизода до сега а сеште е непознато кога ќе излезе 10тата.
    И за сите љубители на Project Runway ќе се снима слично такво шоу
    Fashion Star (debuts Mar. 6, 10:00 PM, NBC)
    [​IMG]
    Another fashion reality show. This one is hosted and executive produced by Elle Macpherson.
    Па да видиме дали ќе биде вредно да се гледа или не :)
     
  7. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Touch
    [​IMG]

    Alcatraz
    [​IMG]
    Ја укинаа после една сезона

    Awake
    [​IMG]
    Исто и оваа е прекината

    Овие се оние што сум ги гледала

    А овие се оние што планирам да ги гледам годинава, ме заинтересирале
    Veep
    [​IMG]

    666 Park Avenue
    [​IMG]

    Animal Practice
    [​IMG]

    Beauty and the Beast
    [​IMG]

    Chicago Fire
    [​IMG]
    Оваа ќе ја гледам чисто ради Jassie Spancer :D

    Go On
    [​IMG]
    а оваа ради Matthew Perry :)

    Hannibal

    малку е глупо вака само сликички нафрлани, ама рецензија од кога ќе успеам да ѕирнам нешто :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам на постот на Алиса, неколку можеби интересни нови серии за следната сезона, Есен 2012 година.
    Animal Practice (NBC)
    [​IMG]
    An office-based comedy featuring a House-like veterinarian (Weeds' Justin Kirk) who loves the animals but hates their owners. Executive-produced by Hangover Part II writer Scot Armstrong. Tyler Labine, Amy Huberman and Bobby Lee will also star.
    1600 Penn (NBC)
    [​IMG]
    What happens when you're the most ordinary family in the world, but your father is the President of the United States (Bill Pullman)? Book of Mormon's Josh Gad will star, write and executive-produce with Modern Family's Jason Winer. Martha MacIsaac, Jenna Elfman, Amara Miller, Benjamin Stockham and Andre Holland will also star.
    The Carrie Diaries (CW)
    [​IMG]
    Based on the novel by Candace Bushnell, a younger Carrie Bradshaw (AnnaSophia Robb) steps into the limelight as she comes of age in the '80s, asking her first questions about love, sex, friendship and family while exploring the worlds of high school and Manhattan. Bushnell will executive-produce alongside Gossip Girl duo Josh Schwartz and Stephanie Savage, Len Goldstein and Sex and the City writer Amy Harris. Stefania Owen, Austin Butler, Matt Letscher, Brendan Dooling, Freema Agyeman, Katie Findlay, Chloe Bridges and Ellen Wong will also star.
    Do No Harm (NBC)
    [​IMG]
    A brilliant neurosurgeon (Steven Pasquale) wrestles with his dangerous alter-ego that threatens to wreak havoc on his personal and professional life. The Event's David Schulner will write and executive-produce with Samantha Who?'s Peter Traugott. Alana de la Garza, Phylicia Rashad, Michael Esper, Mousa Kraish and Ruta Gedmintas will also star
    Elementary (CBS)
    [​IMG]
    A modern take on the cases of Sherlock Holmes in which Sherlock (Eli Stone's Jonny Lee Miller) is a recovering addict and consultant for the NYPD. Lucy Liu will portray his Watson. Robert Doherty (Medium) will write and executive-produce with Justified duo Sarah Timberman and Carl Beverly. Aidan Quinn will also star.
    Има уште едно 20тина нови серии кои се предвидуваат за 2012, 2013 да не ги постирам тука сите, прочитајте посебено, која најмногу мислите дека ќе ве заинтересира па да ги гледаме и дикутираме :)
    http://www.tvguide.com/special/fall-pre ... shows.aspx
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Hannibal и Da Vinci's Demons ми се онака баш ок серии, сега не се премногу сјајни, ама одржуваат внимание и ги препорачувам. :)

    The Americans - руски шпиони во Америка со Кери Расел во главната улога, која ми е преубава, и толку сакав да ми се допадне серијата, ама џабе, едвај успеав да изгледам една епизода, вистинско мачење ми беше целата развлеченост и темна атмосфера, некако не ми се погоди.

    Е ова го чекам, зашто Џонатан Рајс Маерс е премногу секси и многу добар глумец.
    Dracula
    http://www.imdb.com/title/tt2296682/

    На Ripper Street и` се мислам, ем ми се иска, ем не ми стиска, не сакам да биде разочарување како The Following, каде што освен главните двајца, остатокот од кастингот ми е целосен промашај и подвижен ужас.
    :puke:

    Bates Motel - исто ми стои на холд, со неколку симнати епизоди, мислам дека е супер, ама ете мене нема да ми „легне“ добро серијата.
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Што ќе се гледа летово,т.е летни премиери на нови серии за сезона 2013/2013 Лето по канали:
    http://www.sidereel.com/topic/summer-tv ... =slideshow
    ABC

    1.Mistresses (2013– )
    (излезени се 9 епизоди, останатите ќе се емитуваат во Август)
    http://www.imdb.com/title/tt2295809/

    2.The Lookout
    (до сега има 2епизоди, изгледува секоја среда)
    _
    CBS
    1.Brooklyn DA
    (се емитува сега, 2ра епизода)

    2.Under the Dome (2013– )
    http://www.imdb.com/title/tt1553656/
    (премиера 24 Јуни)
    _
    FOX

    1.The Goodwin Games
    http://www.imdb.com/title/tt2244871/
    _
    NBC

    1.Crossing Lines (2013– )
    http://www.imdb.com/title/tt2427220/
    (Премиера 23 Јуни)
     
    На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Ја имам изгледано британската, и предобра серија е.
    Затоа и не ми се почнува американската верзија некако.
    http://www.wired.com/underwire/2013/05/ ... fall-2013/ ^_^ ^_^
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Кога барав податоци за Американскава верзија, ми излезе британскава, не се сомневам дека е подобра таа во никој случај :)

    Туку летово нешто тапа со нови серии, ипак лето не е толку период кога има серии, ама преку есен ќе има многу нови примери, на местото на старите што ги укинаа.
    Серии по канали-

    1.NBC (NBC укинаа најмногу серии годинава, па сега пробуваат да се искпуат со уште толку нови)
    Dracula
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1jVcmDH43Y
    (од трејлеров, ми изгеда интересна, супер актерска екипа)
    Ironside
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... liTQcK3tA0
    The Blacklist
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 9_qgX7pTlc

    и три комедии
    Sean Saves the World
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... QqNLDrJGB4
    Welcome to the Family
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aersTXk5Nc
    The Michael J. Fox Show
    (го има трејлерот на јутуб)
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    На Mrs.Cuper и drugarka им се допаѓа ова.
  16. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    4.CBS
    The Crazy Ones
    The Millers
    Мом
    We Are Men
    Intelligence
    Hostages

    И уште ABC comedy и АBC drama каналите со уште нови серии.
    (трејлерите не се достапни за кај нас уште, не може да се гледаат видета на јутуб)
    АBC comedy

    Super Fun Night
    The Goldbergs
    Back in the Game
    Mixology
    Trophy Wife

    АBC drama
    Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D
    The show with the biggest buzz, by far, is Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D, which has the creative input of The Avengers director Joss Whedon. Whedon? Avengers? TV? Basically, it’s a nerd-dream come true. Plus, the trailer is awesome.
    Once Upon a Time in Wonderland(спин оф на Once Upon a Time)
    Another show that may appeal to the nerds in all of us is the Once Upon a Time spin-off, Once Upon a Time in Wonderland. As can be gathered from the title, the show is a loose adaptation of the Alice in Wonderland books, set in Victorian-era London, except this Alice is a little older, a little tougher, and maybe just a tad crazy.
    Resurrection
    Another drama with slightly spooky overtones is Resurrection, about a young boy who may or may not be the reincarnation of a boy who died 32 years ago. Omar Epps stars as the immigration agent investigating the case.
    Killer Women
    Modern Family’s Sofia Vergara is executive producer of Killer Women, and one look at the trailer shows you they are going for a Quentin Tarantino vibe with the show, although probably with a little less blood. Tricia Helfer (Battlestar Galactica) stars as a Texas Ranger who must deal with the fact that she’s the only woman in the force, and some are just itching to see her fail.
    Betrayal
    The relationship centered on in Betrayal is, unsurprisingly, one based on betrayal, as two married people have an instant attraction that leads to some not-so-chaste meetings. And while watching two people have an affair for an hour every week may be entertaining for some, ABC is tossing a murder and subsequent investigation into the mix, just in case. Stuart Townsend stars as one of the betrayers. (In other news, what happened to Stuart Townsend? He looks…used.)
    Lucky 7
    The last time someone won the lottery on an ABC show, things didn’t turn out so great, (Lost, anyone?), so let’s just hope the multiple winners of the lottery in the comedic drama Lucky 7 fare a little better…
    Mind Games
    Finally, we have Mind Games, starring Christian Slater and Steve Zahn as brothers who run a unique “problem solving” firm centered on one brother’s uncanny ability to read people and situations, and influence behavior. Of course, not everyone takes kindly to this approach…

    Се на се 6 канали и 38 нови серии од есенската стартна сезона, па вајда некоја од нив ќе се погоди нели :D

    извинете за пост по пост, али ова проклетово со 5 максимум линка ме примора да бидам досадна :$
     
    На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.
  18. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Најпрво се израдував кога видов дека ќе има нови серии ама сега кога видов колку се, ме фати паника бидејќи ќе сакам сите да ги изгледам :lol: Ми текна на идеја да се распоредиме кој што е љубител како мене и Хипстер да си одбере нова серија и откако ќе ја изгледа првата епизода да си отвори тема и да си каже мислење или немора тема, може една тема од типот Коментар за нови серии и таму да си ги пишуваме мислењата :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Ајде да ви преставам што ново може да гледаме пролеттва, нешто што само што почнало или тек ќе почне во сезона Лето 2014.

    Прво со скоро почнатите.

    The 100 (The CW) - Premieres: March 19
    Аbout a boy (NBC) - излезени до сега 9-10 епизоди
    Rake (FOX) - Premieres: Јanuary 23rd
    The Assets (ABC) - Premieres: Thursday, January 2
    Believe (NBC) - излезени 7 епизоди
    Chicago P.D. (NBC) - Premieres: Wednesday, January 8
    Enlisted (FOX) - Premieres: Јanuary 10
    Growing Up Fisher (NBC) - Premieres: 23 Feb.
    Intelligence (CBS) - Premieres: January 7
    Killer Women (ABC) - Premieres: January 7
    Looking (HBO) - Premieres January 19
    Mind Games (ABC) - Premieres: March 11
    Mixology (ABC) - Premieres: Feb. 26
    Resurrection (ABC) - Premieres: March 9
    Star-Crossed (The CW) - Premieres: February 17
    И Тrue Detective, ама таа ни е добро позната, имаме веќе и тема за неа, затоа ја ставам на крај за случајно некој да не знае дека е нова, ама ОДЛИЧНА. За мене најдоброто од HBO оваа година.
    The Black Box (ABC) - APRIL 24TH, 2014
    Bad Teacher (CBS) - APRIL 24TH, 2014

    Нови серии Summer/Fall 2014

    Crisis (NBC) - Premieres: April 27
    Extant (CBS) - Summer 2014 (July 9)
    The Flash (The CW) - Fall 2014 ( spin-off од Аrrow)
    Tooken (NBC)- Fall 2014
    Chasing Life (ABC Family) - June 10
    Young & Hungry (ABC Family) - June 25
    Mystery Girls Series (ABC Family) - June 25
    Taxi Brooklyn (NBC) - June 25
    Reckless (CBS) - June 29
    Welcome To Sweden (NBC) - July 10
    Working The Engels (NBC) - July 10
    Satisfaction (USA Channel) - July
     
  20. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Vikings е добра серија, а веќе е при крај со втората сезона. Уште не ми е почната со гледање вторава сезона, ама читам доста позитивни коментари и оценки уште подобри од првата сезона.