1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишен мангал-муабет

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од WildMk, 31 декември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  Не знам колку има 'логика' темава...
  Ама вака, ко идеја ми дојде...
  Сите што ќе останеме дома вечерва, ова да биде место кај што ќе можеме да си 'чатаме', да не 'умриме од досада', додека другите фрлаат петарди наоколу!

  Има некој веќе 'среден' или рано е уште? :D
   
  На M&M, SV1911, gjoker4e и 15 други им се допаѓа ова.
 2. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  7.696
  Допаѓања:
  124.204
  Пол:
  Женски
  Ми стануваш симпатична, а не сакам :envy: :rofl:
  Јас спиев, сега торта ќе правам :drunk:
   
  На mal.ecka, M&M, SV1911 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  Сега дури??:o
  Шо не си купи некоја од Зафир?:?:

  Јас да прам благо ко вас на секое, има по 500кг да се напрајме бе... :D:D
   
  На mal.ecka, Sandrin4, M&M и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  5.344
  Пол:
  Женски
  Мене ќе ме примате ли :bow:
   
  На gjoker4e, Ketchup, dunika и 6 други им се допаѓа ова.
 5. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  7.696
  Допаѓања:
  124.204
  Пол:
  Женски
  Оди разбери се со ќерка ми. Готов е пандишпанот, ама се "пече" во рерна веќе 5 саати :tmi: Само така е смирена. Се вртка во кујната како кученце :drunk:
   
  На M&M, SV1911, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 6. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.046
  Допаѓања:
  13.080
  Пол:
  Женски
  И јас дома, уште сега во пижами сум.
  Гледам очајни домаќинки се наклукав витамини апчиња и чекам да ми се слоши поради труднава состојба.
  Баш и поради таа состојба еве си седам дома.
  Затоа викаат пази што коментираш може истото да те снајде, ова е втор пат кога ми го мава истото од нос животот.
  Ги коментирав трудници божем болни дека се а не трудни, ама сега гледам дека можеби стварно си имале мака :|
  Среќна Нова на сите уште сега, бидејќи јас може ќе заспијам нема да ја дочекам.
  Чекала не чекала таа ќе си дојде :)
  Ајт позз :)
   
  На M&M, SV1911, gjoker4e и 6 други им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  Сите шо се 'на иста мака', се добрдојдени :hug::hug::hug:
  :rofl:

  Ах.. во тој случај оправдувам.. Нема поарно од мирно и тивко дете... барем на кратко! :$
   
  На M&M, gjoker4e, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  70.263
  Пол:
  Женски
  Тука сум и јас:hai:уште малку шминка :makeup: и забавата може да почне8)
   
  На SV1911, gjoker4e, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.956
  Допаѓања:
  286.813
  Пол:
  Женски
  ја си купив од Зафир чоколадна :makeup:
   
  На gjoker4e, Ketchup, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  Пи*ку матер!!
  Си го истурив пивото на тастатура!!
  Од џграбање да искоментирам :rofl::rofl::rofl:

  едит: се извинуваам, заборајв да цензурирам..
  Не сум пред коперација, знам :$
   
  На TeddyGrey, M&M, SV1911 и 8 други им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.956
  Допаѓања:
  286.813
  Пол:
  Женски
  лакома к*чка :rofl:
   
  На marlonbrando69, toogood, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.614
  Допаѓања:
  28.939
  Пол:
  Женски
  Хелоу и од мене.
  Моја генерација кога се спремаше да оди на денска, јас се спремав во школо да одам..Буквално саат ипол седевме и нè пуштија.Дојдов дома јадев се изнаспав, сега почнувам со средување и се шетам со црна маска на лицето по дома :devil:
  Се пие кафе и се чита Фемина успат.До 9ипол имам време да се стокмам.
  Се вежбав прееска како да се нашминкам бидејќи знаеме каков ,,талент” сум.:rofl:
  Што се прави?

  *мислев темава е за чатање дур дојде НГ, ај нема везе.
   
  На M&M, Ketchup, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  :rofl::rofl::rofl::rofl:

  Леле ќути!!

  шшшшш!!
  Ќе кажам нешто шо не треба!! :rofl::rofl::rofl:
   
  На Ketchup, Milobebence, NarCis@ и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  5.344
  Пол:
  Женски
  На вистинско место тогаш сум ^_^

  Ќе ви се приклучам покасно на раат , да си ги спремам новите пижами 8) Од мене Пунч ви редите ги чашите , да легне благото поубаво :d: Или нешто друго ќе го доразреде :emo:
   
  На Ketchup, Milobebence, NarCis@ и 2 други им се допаѓа ова.
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.956
  Допаѓања:
  286.813
  Пол:
  Женски
  кажи си ,наши сме си :rofl:
   
  На Ketchup, dunika, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  Кај ќе ојш ле? :makeup::makeup::makeup:

  Кажи да ти “љубомориме“ малку :$:$:$
   
  На M&M, SV1911, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
 17. NarCis@

  NarCis@ Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  7.696
  Допаѓања:
  124.204
  Пол:
  Женски
  Се наврти на пакетчето.
  Јас од спремање ќе се избањам и ќе облечам чисти алишта :makeup:

  @ocicka2014 јас на инфузии бев во двете бремености. Со дијагноза се водев. Кој не осетил голтка вода да ја повратиш и да си гладна и дехидрирана 9 месеци, не знае која мака е.
   
  На M&M, SV1911, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.614
  Допаѓања:
  28.939
  Пол:
  Женски
  Хахахајај во кафич со другари :$
   
  На Ketchup, Milobebence, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.156
  Допаѓања:
  17.954
  Пол:
  Женски
  И јас сум тука вечерва. :D Ама нема да ми биде досадно. Ќе ме забавуваат деца до полноќ, а после ќе се забавуваме сами. :rofl:

  Си купив нови пижами, исто како и минатата година. :rofl:

  Торта не правев. Частеше мајка. Шубо било. :rofl:
   
  На M&M, SV1911, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.799
  Допаѓања:
  260.670
  И јас сакам во кафич со 'другари' ]:)
  :smoke:

  Немојте за готвење! Готово!

  Дајте нешто за алкохол!
  Кој спомна пунч?!?

  Попинс!
  Налеј сесро!!! :d::d::d::d::d:

  :rofl:
   
  На M&M, Feminka22, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.