1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нов закон за пензии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од LegallyBlonde00, 20 март 2019.

 1. LegallyBlonde00

  LegallyBlonde00 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека има некој нов закон каде што без работен стаж ако веќе имаш 65 години можеш да примиш некоја пензија ? Ако некој знае нешто повеќе во врска со тоа кои услови се потребни или каде можам повеќе да се распрашам?
   
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.542
  Пол:
  Женски
  https://www.vrabotuvanje.com.mk/Vij...-za-tie-shto-nemaat-nitu-den-raboten-stazh/2/
   
 3. LegallyBlonde00

  LegallyBlonde00 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам