"Нов ник"...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 21 декември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Да имаше форумов опција да се смени никот...или сега доколку би се регистрирале. Каков ник би избрале?

  Јас би се двоумела помеѓу сегашниот Snow-Queen и ArmyGirlfriend.
   
 2. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.343
  Па јас си го сакам никот, ама ако морам да одберам друг, би си пишала Јаболкце или Крушка :D

  Патем не би ти препорачала да се пишуваш ArmyGirlfriend затоа што во превод би дошло како да си девојка на целата армија.
   
  На Elinora, angelche16, Cherry03 и 15 други им се допаѓа ова.
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  Не би сум го менувала никот баш ми се допаѓа ричи.ааааа инаку кога се регистрирав на фемина таа лаеше и затоа ѓи додадов тие ааааа :rofl:
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Ни јас него менувам Витомир,колку убаво звучи. :)
   
  На Barca-Gril и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 5. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Од почеток сакав да сум Calliopea , ама зафатен беше, и сега гледам членка Caliopea. И оп после гледам другарка ми била Калиопеа,она кутрата од што и кокодакав дека сакав да сум Калиопеа, си направила.Сега па си го сакам ЛитлФејри и не би го сменила :)
   
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  October.
   
  На Ketchup, Nevermore и anichka94 им се допаѓа ова.
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Medea11
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Не би го менувала,што знам и вака ми е супер :)
   
 9. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Хих, а јас пак прво имав еден што го тутнав рандом, беше boj4eee и многу го мразев.. И додека не напунив мислења си напраив нов и овој нов е овооојј.. :lol: Инаку сега не би го менувала, баш ми се допаѓа :angel:
   
 10. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  ммм... Би сакала да сум ЈМ
   
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.985
  Пол:
  Женски
  Кога се зачленував многу од корисничките имиња кои ми се допаѓаа беа зафатени...
  Ако има опција да се смени, би се прекрстила во Luna.
   
 12. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Пааа..не би си го менувала никот,ми се свиѓа овој СвитЧајлд.
  А можеби би се ставила Mrs.Brownstone или RocketQueen. :)
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  Герберка е мојот избор.
  :D

  Шега.

  Ми се допаѓа Камелија или КалиноМоме.
  ;)
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Bastet.

  Ама скроз сум Саја, така што не се каам. :)
   
 15. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Dreamer ако не е зафатено. :)
   
 16. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  Danai,да не беше зафатено
   
 17. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Iridescent.
   
  На Princess.S му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Дудунче. Нагалено од Дудунка.
   
 19. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.658
  А јас Дундиче прочитав од прва :tmi: :D
  Он топик: Јас би само Артемис, ама кога се зачленував веќе беше зафатен и излезе ова.
  Кога би се зачленувала сега можда би подразмислила за поуникатно, ама ете бидна работа.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.972
  Допаѓања:
  77.227
  Пол:
  Женски
  Лаванда, т.е. Lavender.
  Или VioletHill.
  Виолетовата боја ми е уствари, нешто налик на фетиш ! Е, до таков заклучок идам. :D :$
   
  На Princess.S и Sara123 им се допаѓа ова.