1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нов хороскопски знак и промена на личниот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од All-that, 15 јануари 2011.

 1. All-that

  All-that Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  67
  Од вчера почна да се пишува дека во групата на хороскоски знаци се појавува нов, тн. Змијоносец. Не само што добивме нов знак, туку се друго се поремети :wasntme: Во други зборови, ако сте биле овен, сега ќе бидете риби.Овој знак е сместен помеѓу Скорпија и Стрелец.

  ``Астрономот Парке Канкл вели дека констелацијата на планетите и промената на положбата на Земјата, довела до измена на системот на хороскопски знакови, пренесува "Хуфингтон Пост".

  Наводно, датумите кои ги одредуваат знаковите се погрешни, бидејќи положбата на планетите и соѕвездијата, од времето на појавувањето на астрологијата до сега значително се има променето.

  Бидејќи поделбата на 12 хороскопски знакови е направена од пред 3000 години, Канкл вели дека е потребно да се земат предвид овие промени и во системот да се вброи тринаесеттиот знак - Змијоносец (Ophiuchus).``

  Јарец: 20 јануари- 16 февруари
  Водолија: 16 февруари- 11 март
  Риби: 11 март- 18 април
  Овен: 18 април- 13 мај
  Бик: 13 мај- 21 јуни
  Близнаци: 21 јуни- 20 јули
  Рак: 20 јули- 10 август
  Лав: 10 август- 16 септември
  Девица: 16 септември- 30 октомври
  Вага: 30 октомври- 23 ноември
  Скорпија: 23 ноември- 29 ноември
  Змијоносец: 29 ноември- 17 декември
  Стрелец: 17 декември- 20 јануари ``(превземено од zazabava.com)

  Што вие мислите за новиот знак и промена на вашиот?
   
 2. elenap

  elenap Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Воопшто не се чувствувам како Бик и немам ни една особина на Бик, НИ ЕДНА. Всушност не функционирам добро со Бикови. Мислам дека ова е грешно, имам слушнато за неточност на хороскопот порано, но со неколку дена и не за нов знак.
  И јас пред некој ден читав за ова, но сега кога гледам дека сум била Бик, многу апсурдно ми е. Јас не ни сакам Бикови! (Без навреда за тие што се Бикови, не сум крива што Биковите кои ги знам ми оставиле таков впечаток:) )
   
  На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  ^^Од вчера?? :^) Ова е од пред неколку години...Бајата информација. |(
   
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Биваше јас баш тој змијоносец да се паднам? :^)
  :D
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  :lol: :lol: Мисче а бе те погодиле а?? ;) :lol:
   
 6. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  не верувам некако,јас сум близнаци и имам еден куп особини шо се карактеристични за близнаците.според овој нов хороскоп би требало да сум бик,а со биковите богами ништо не ме поврзува. :?:
   
  На sweetgirl1106 и 2468 им се допаѓа ова.
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Си го сакам мојот знак и си се пронаоѓам во него, ова за мене нема никакво значење :^)
   
  На Akana и Rose96 им се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас пак од каде вага ? :^) глупости...
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Незнам колку е точно ова тврдење,меѓутоа јас од порано имав слушнато за промена на хороскопот,во моментов неможам да се сетам што точно,мислам каква промена,дали беше со поместување на хороскопските знаци или пак со додавање на уште еден знак,иако мислам дека сето ова имаше некаква поврзаност со календарот на Маите,со фамозната 2012 година,но не сум сигурна :?: Сепак хороскопот е стар со векови,па сега нагла промена на истиот не ми делува како вистинито,иако незначи ако еден научник само кажува свое мислење,истото да биде точно,но за да биде точно,нормално тоа треба да биде докажано и од други научници.Затоа што за да биде точно нечие истражување,тоа треба да биде поткрепено со докази,потврдено,инаку нема никаква важност.
   
 10. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Па не ни пишале што карактеристики ќе има тоа чудо :D Коа ќе ме прашаат Што си во хороскоп?-Змијоносец ]:) Какво е само името,шубе ме фаќа...Ќе кријам јас дека сум змијоносец :D :D :D
   
  На Smilly, sweetyears, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Да бе глупости живи....еден знак трае 40 дена а шкорпија САМО 7 дена :^)
  Според овој новиот хороскоп ја саум шкорпија ( а немам никакви сличности со шкорпија...не ни сакам да имам) :!: Така да ја ќе си се водам според стариот и сум си СТРЕЛЕЦ :wasntme: :rock:
   
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  И мене не ми се свиѓа, јас си останувам бик (најомарзениот знак според мои статистики :) ) али тоа е, цел живот така сум била и оп сеа ќе менеле, е неможе!
   
 13. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  хах и јас се погодувам да бидам Змијоносец во хороскоп и ич ич не ми се допаѓа тоа..
  јас сум типичен стрелец и тоа дупли.. и тоа ке си останам, не го сакам новиов знак..
   
 14. Leea...22

  Leea...22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  110
  Леле ај глупости со ова знаците сега ќе си се менуваме арни сме си овие знаци......22 години сум еден ист знак сега наеднаш јас ќе бидам рак...некако ќе неможам да се адаптирам,а како што некој спомна ова веќе стара информација и не ми е баш вердостојна!!!!! :!:
   
 15. All-that

  All-that Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  67
  И јас повеќе се карактеризирам во знакот на Овен, а не на Риби. Добра функција имавме со старите знаци, така што јас ќе си останам гордиот, борбен Овен :) А за веродостојност на информациите, па, од вчера поинтензивно започна да се дискутира на оваа тема. Не само по македонските сајтови. Вистина е дека секој може се да каже и измисле
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.686
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Тууу, ама сте против бикот. Јас сум си бик, не го признавам овој нов хороскоп. Тотално си се пронаоѓам во знакот :!:
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Близнак до крај бреее :rock: :D :D :D :D
   
  На Forgotten и Juicy им се допаѓа ова.
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Несакам да ми се смени знакот од близнаци во бик ..
  Сакаам близнаци да си останам ;(
   
 19. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  И јааааас :(
   
 20. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  И по овој овца :whew: Си го сакам знакот мој, некам нов.. :lol: