1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нокти за Нова Година

Дискусија во 'Тело' започната од LoveYourNails, 16 декември 2014.

 1. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  :)Здраво , ја пребарав целата содржина ама не најдов за нокти за Нова Година... Доаѓа Нова Година па сега размислувам какви да си ги направам... Ај помош ..! :f:
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Нека бидат црвени, на палецот стави Дедо Мраз, на показалецот лампион, на средниот снегулка, на тој до средниот стави му сијалички, а на малиот ирвас.
   
  На crazylady, senza.parole, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.074
  Допаѓања:
  44.180
  Пол:
  Женски
  Еве неколку предлози,има идеи на интернет колку сакаш. :)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На LoveYourNails и eloves им се допаѓа ова.
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.599
  Допаѓања:
  144.649
  Сето тоа да биде максимално шарено, на црвена основа нели и обавезно да светка :D

  А теми за нокти колку сакаш...
   
  На LoveYourNails и mims-89 им се допаѓа ова.
 5. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Да планирам нешто со црвена подлога а и на одредени нокти бели светки (да наликуваат на снег) ама ќе видиме .
   
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На tace73, marice313, Lella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Третиот предлог е многу убав.. Сакам нешто такво скромно(не многу) , но убаво...
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.099
  Допаѓања:
  104.189
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.945
  Допаѓања:
  10.077
  А што па мора да бидат новогодишните нокти со ѕвонци, елки и ирваси? :^)
  Не знам веројатно вкус е во прашање, но мене ми делуваат премногу детинесто и не се совпаѓаат обично со останатиот дел од изгледот.
  Ако толку сакаш некој посебен маникир за Нова година мој предлог е да ставиш некој повпечатлив лак со интересни светки или комбинирај црвен лак со некоја дискретна златна шара.
   
  На crazylady, okcenzi, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.599
  Допаѓања:
  144.649
  А сериозно прават вакви нокти, јас, а мислам и мимс, само се шалевме.:P

  Ама ствар на вкус..
  Јас не би, искрено.:shake:
   
 11. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  иако за мене скоро сите дизајни можат да бидат и новогодишни, сепак затоа што темата е таква ќе издвојам два кои мислам дека се полесни за да можете сами да ги направите по дома. Доколку немате навика (како мене) да одите во салон за да ви ги направат ноктите.
  [​IMG] [​IMG]
   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Епа ,да немора да бидат баш новогодишни , ама да одговарат за тој период ... Инаку сите предлози досега ми се допаѓаат ... Па ке видиме :)
   
 13. Chokoholic25

  Chokoholic25 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  1.483
  Пол:
  Женски
  1484091_439306682837274_1975022526_n.jpg 4b60a6b06b85a0cfe19921c9c9b62052.jpg
   
  На SimonaTino и LoveYourNails им се допаѓа ова.
 14. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
 15. LoveYourNails

  LoveYourNails Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Многу се убави...
   
 16. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас не сакам толку шарени, ќе ги правам за неколку дена црвени и ќе ви сликнам.
   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  10.354
  Пол:
  Женски
  A за Велигден какви, со шарени јајца ли ќе ги правиш?:D
   
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  4.891
  Пол:
  Женски
  Јас па на зима скоро секогаш ноктите ми се налакирани со црвен лак или бордо зависи кога како :) Црвената боја покрај тоа што ме потсеќа на елеганција и женственост,ме потсеќа и на Нова Година и Божик :)
  Понекогаш знам да си нацртам зимски нокти со шарки : снегулки,дедо мразовци :)
   
  На okcenzi и barbiegirl.24 им се допаѓа ова.
 19. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Има време до тогаш.:lol:
   
 20. Annabeth

  Annabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
   
  На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.