1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нокти - цртаме на одредена тема

Дискусија во 'Тело' започната од Ducky, 11 јануари 2012.

 1. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  На оваа тема ќе постираме нокти на одредена тема. Ќе има неколку правила (по предлог на rossonerka), колку да не стане дупликат на „Вашите нокти“.

  Правила:
  - секоја членка може да постира само еден маникир за една тема, а притоа може да користи повеќе слики од истиот
  -Не смее да се поставуваат слики од интернет
  - темата ќе се менува на секои 7 дена
  - откако ќе поминат тие 7 дена, оној што ја поставува темата ќе го избере најдобриот маникир за претходната недела
  - членката чиј маникир е избран како најдобар ја поставува темата за следната недела и го бира следниот победник
  - победникот има рок од 1 ден да избере тема и да ја напише, во спротивно ќе напишам јас (или некој друг)
  - техниката на декорација на ноктите може да биде било каква (со слободна рака, печат и сл.), битно е да биде во рамките на темата
  - членката што ќе ја даде темата смее да постира, но не смее да се избере за победник :)
  - пожелно е темите да бидат едноставни и може да се појаснат со неколку зборови ако е потребно
  - ако никој не постира во текот на една недела (или постира само една членка), не се бира победник и темата се менува
  - и за крај, ако ви се допаѓа нечиј маникир, едноставно стиснете на „ми се допаѓа“ копчето, за да биде попрегледна темата

  Мислам дека правилата се едноставни. Сите се добредојдени да учествуваат.

  Да почнеме со нешто едноставно. Првата тема е ЗИМА и трае до следната среда (18.01). Да видиме што ве инспирира најмногу кога станува збор за зимата :)

  Патем не бев сигурна како да ја наречам темава, ваљда е добар насловот :$
   
  На acvamarin, stefigirl, LoOnyD и 15 други им се допаѓа ова.
 2. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.795
  Ајде јас да го скршам мразот :lol:
  Еве неколку слики од моите зимски нокти. Се надевам дека ќе ви се допаднат :$
   

  Прикачени фајлови:

  • Elena-0233.jpg
   Elena-0233.jpg
   Големина на фајлот:
   95,2 KB
   Прегледи:
   11.901
  • Elena-0232.jpg
   Elena-0232.jpg
   Големина на фајлот:
   168,9 KB
   Прегледи:
   11.896
  • Elena-0234.jpg
   Elena-0234.jpg
   Големина на фајлот:
   136,4 KB
   Прегледи:
   11.898
  • Elena-0235.jpg
   Elena-0235.jpg
   Големина на фајлот:
   120,5 KB
   Прегледи:
   11.899
  • Elena-0236.jpg
   Elena-0236.jpg
   Големина на фајлот:
   95 KB
   Прегледи:
   11.898
  На Peperutche7, Foreveryoungiwannabe, N1ky и 25 други им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.495
  Допаѓања:
  123.272
  Иако почнавте,добри ви се правилата на темава,меѓутоа забрането е коментирање и меѓу сликите. Секој коментар ќе се санкционира,па вие како сакате.
  Гледајте да се придржувате на правилата.
  Од овој момент,па натака,можете да постирате слики и да гласате за истите.
  И да не комплицираме со сложени видови на гласање,впрочем не е избор за песна на евросонг,ако има до толку да им значи гласање на форум и тоа за нокти,нека им служи на чест.
  Секој дупли профил со таа цел,лесно може да се провали и да се добие бан,па вие како сакате.
   
  На lolita97, Snow-Queen, la-chicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Втората слика е од кога си ги упропастив, добро е што ми текна да ги сликам пред да продолжам со сунѓерче. :whew:
   

  Прикачени фајлови:

  На lovely-girl, MaTo, Alone-Girl и 21 други им се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Let it snow
  многу се нервирам,апаратот е кај дечко ми и неможам убави слики давадам
   

  Прикачени фајлови:

  • 1326457846561.jpg
   1326457846561.jpg
   Големина на фајлот:
   27,6 KB
   Прегледи:
   11.660
  • 1326458006241.jpg
   1326458006241.jpg
   Големина на фајлот:
   29,7 KB
   Прегледи:
   11.659
  • 1326457955932.jpg
   1326457955932.jpg
   Големина на фајлот:
   24,2 KB
   Прегледи:
   11.657
  На rak4estip, maca99, Elennaa и 10 други им се допаѓа ова.
 6. The.Kala.Queen

  The.Kala.Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  75
  Зима :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC03435.JPG
   DSC03435.JPG
   Големина на фајлот:
   174,5 KB
   Прегледи:
   11.603
  • DSC03438.JPG
   DSC03438.JPG
   Големина на фајлот:
   224 KB
   Прегледи:
   11.600
  На maca99, Elennaa, Chocolate.me и 8 други им се допаѓа ова.
 7. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Многу ми се допадна темава. Браво за идејата! Еве едни, од мојата “зимска колекција“
   

  Прикачени фајлови:

  На acvamarin, rak4estip, LadyH и 44 други им се допаѓа ова.
 8. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Еве ги моите за оваа недела.

  [​IMG]

  Со Lilit се договоривме да останат првичните правила т.е. кој ја пишува темата го бира победникот. Бидејќи нема да бидам тука во среда кога ќе треба да го изберам победникот, а не знам дали ќе имам интернет таму каде што ќе одам, тој што се нафаќа да избере следна тема и победник нека ми напише ЛП. Моите нокти во секој случај нема да се земаат во предвид кога ќе се бира победникот!
   
  На AnGeL4e009, LittlePinky, cresa-jagoda и 32 други им се допаѓа ова.
 9. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.015
  Пол:
  Женски
  Се придружувам и јас на темава со моите нокти со мотиви од топло плетено џемперче. :)
  Штета што апаратот не ми е тука, сликани се со телефон.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1m.jpg
   1m.jpg
   Големина на фајлот:
   39,7 KB
   Прегледи:
   11.655
  • 2m.jpg
   2m.jpg
   Големина на фајлот:
   39,2 KB
   Прегледи:
   11.649
  На LittlePinky, cresa-jagoda, Foreveryoungiwannabe и 37 други им се допаѓа ова.
 10. spanko

  spanko Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  521
  И после толку снегови и снегулки нацртани на нокти никако да падне снег во Скопје...
  Користено: бел лак, сунгерче, тенка четка од цртач и светки.
   

  Прикачени фајлови:

  • SDC13706.JPG
   SDC13706.JPG
   Големина на фајлот:
   164,8 KB
   Прегледи:
   11.579
  На magic.girl, ivona48, cresa-jagoda и 48 други им се допаѓа ова.
 11. irena-10

  irena-10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  882
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo-0004a.jpg
   Photo-0004a.jpg
   Големина на фајлот:
   213,6 KB
   Прегледи:
   1.427
  На EdnaDevojka21, anste, maca99 и 9 други им се допаѓа ова.
 12. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.027
  Еве ги моите :
   

  Прикачени фајлови:

  • (e)SP_A3704.jpg
   (e)SP_A3704.jpg
   Големина на фајлот:
   240,7 KB
   Прегледи:
   1.314
  На N1ky, LadyH, lolita97 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.093
  Пол:
  Женски
  Еве ги моите зимни :)
   

  Прикачени фајлови:

  • P1010869.JPG
   P1010869.JPG
   Големина на фајлот:
   46,1 KB
   Прегледи:
   1.253
  На CherryLadyM, LadyH, Elennaa и 9 други им се допаѓа ова.
 14. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  И моите кои веќе ви се познати :)
   

  Прикачени фајлови:

  • snesko.jpg
   snesko.jpg
   Големина на фајлот:
   98 KB
   Прегледи:
   1.221
  На LadyH, lolita97, maca99 и 16 други им се допаѓа ова.
 15. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_3763.JPG
   IMG_3763.JPG
   Големина на фајлот:
   364,2 KB
   Прегледи:
   1.124
  • IMG_3764.JPG
   IMG_3764.JPG
   Големина на фајлот:
   344,4 KB
   Прегледи:
   1.122
  На Elennaa, Chocolate.me, perlaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.839
  Еве ги и моите новогодишни нокти. Инаку тоа што личи на марсовче на показалецот, требаше да биде елф :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0175.jpg
   IMG_0175.jpg
   Големина на фајлот:
   75,5 KB
   Прегледи:
   1.070
  • IMG_0167.jpg
   IMG_0167.jpg
   Големина на фајлот:
   62,9 KB
   Прегледи:
   1.070
  На lolita97, Elennaa, Chocolate.me и 6 други им се допаѓа ова.
 17. maybelline

  maybelline Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  207
  Мммм. Баш ми се допаѓа идејава. Јас малце каснам, пошо тек денес ја видов темава. Ама од сеа редовна ќе си бидам. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 21122011148.jpg
   21122011148.jpg
   Големина на фајлот:
   217,1 KB
   Прегледи:
   1.249
  • 21122011149.jpg
   21122011149.jpg
   Големина на фајлот:
   193,3 KB
   Прегледи:
   1.247
  На Elennaa, Chocolate.me, perlaa и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна што имаше доста заинтересирани. После долго размислување одлучив дека победникот за оваа недела е Mayyya. Иако сликата не е баш најјасна, сепак се истакна со тоа што беше поинаква од другите.

  Честитки Mayyya, ти треба да ја избереш следната тема и следниот победник.
   
  На lolita97, Ema.Sk, Hiii и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.495
  Допаѓања:
  123.272
  Еве ја темата отворена и ве замолувам учтиво без муабетење,држете си се до правилата.
   
  На Ducky, cinderella5 и Shpagetta им се допаѓа ова.
 20. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.015
  Пол:
  Женски
  Благодарам Ducky за изборот. :)

  Еве за оваа недела одбрав темата да биде ТОЧКИ. Начинот е едноставен, а има доста простор за креативност. И бидејќи веќе е недела предлагам поставувањето на слики од вашите нокти да трае до недела (29.01.2012) и тогаш да се избере победникот.
  Недела да биде ден за прогласување на победникот и задавање нова тема.
   
  На Shpagetta и irena-10 им се допаѓа ова.