Форумџика на годината 2020

Нокти

Дискусија во 'Канта' започната од pink4ever, 26 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Како се грижите за нив? Дали ги растете или ви се мали? Кои лакови најчесто ги ставате

  бидејки во школо не ни дозволуваат обично ставам некој лак со боја на кожата или некој неприметлив. Додека имам другарки кои одат на маникир иако наставничките ги опоменуваат - 8 одд.. Мали ми се на ги чувам долги, не ми се тесни, нормални ми се... гледам секогаш да имам лак макар и безбоен затоа што инаку ми се кршат. кожички сега за сега немам.. :$

  колку често посетувате маникир? дали имате кожички?:
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 3. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Tемата е заклучена и префрлена во Канта, бидејќи веќе постои ваква тема.

  moda-i-stil/nokti-t3605/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.