1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Носталгија, како се справувате со неа ?

Дискусија во 'Разделби' започната од Jecichka, 2 април 2013.

  1. Jecichka

    Jecichka Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    22
    Имам еден може да се каже поголем проблем. Премногу сум носталгична, иако веке поминаа 4 месеци тој сеуште ми недостија. бев и сеусхте сум премногу емотивно врзана за него не само како партнер туку и како најдобар пријател. Би ме интересирал ваш начин на справување со некој ваков проблем. Фала :)
     
    На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kitty267

    kitty267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    кај мене поминаа 9ипол месеци а јас сеуште го посакувам премногу... се обидувам со тоа што ќе излезам, ќе пијам ќе се забавувам флертувам да подзаборавам на него, но на крајот од секој ден повторно ми е во мисли... знам дека повторно ќе бидеме заедно и очајно го чекам тој ден но тешко е кога ќе се сетам колку време поминало...
     
  3. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Уште малце еден месец како го немам видено.Зборував по форумот за него.Од друг град сме.Он е со неа сега,сеуште..Ми докажа дека веќе не ме сака и дека е со неа.Само се плашам да не му го заборавам ликот,насмевката,очите.Да не избледат нашите спомени,нашите моменти,кога бевме среќни.Го нема.Ја нема нашата една година за која се измачив да ја одржам и на крај пак ништо не добив.Еве уште си плачам и се нервирам бидејќи не заслужив тоа што тој ми го направи мене.Некогаш помислувам дека НИКОГАШ не би можела да сакам,и онака оладив од све,а највеќе од машките.Престанав да верувам на сите,се уморив. А ти девојче, не знам што да ти кажам кога и јас сум иста како тебе .. Се надевам дека ќе се избориме на некој начин ..
     
    На Jecichka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    жал ми е што минувате низ тежок период.во некоја слична ситуација сум и јас.вложив многу,а не добив ништо за возврат и оладив кон машките.најдобар лек е да не мислите на убавите моменти,на спомените,за да не продолжите да се залажувате и како шок да ви доаѓа суровата реалност дека тој не ве сака.едноставно е ,треба само да го прифатите тој факт дека тој не е со вас повеќе,и ќе биде полесно.треба време да,и тешко е,чувствата ако се силни сеуште .добро е и да се исплачете понекогаш и да ги отфрлите негативните емоции.
     
    На ivy531 и artemis им се допаѓа ова.
  5. Jecichka

    Jecichka Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    22
    Samo ushte spomenite mi falat i da neznam kaj mi e gzot kaj glaata se izvnuvam na recnik, bolje so surovava realnost odkolku so spomenite shto se kako streli ....
    [mod-kirilica:3f04dekw][/mod-kirilica:3f04dekw]
     
  6. fox.megan

    fox.megan Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    85
    трн со трн се вади :worried:
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Aјде девојки,заедно сме посилни :* .и мене сеуште ми е тешко пред очи ми излегуваат сите моменти кои ги минавме заедно,и сеуште сум вљубена.имам среќа што не е тука ,иначе се потресувам само ако го видам :x
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Нема лек. Колку и да избегавате да мислите на убавите спомени, колку и да ги потиснете еден ден ќе испливаат на површина. Јас така глумев лудило и по 4 години ми се тресна од глава.
     
    На marich му/ѝ се допаѓа ова.