1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноќна крема за лице

Дискусија во 'Лице' започната од Babyby, 21 февруари 2018.

 1. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  2.538
  Пол:
  Женски
  Бидејќи не наидов на ваква тема, а во многу теми се спомнува и ноќната нега на лицето, при што пребарувањето на мислења станува комплексно, решив да отворам ваква тема каде што ќе споделуваме искуства за ноќни креми или серуми кои ги употребуваме. :)
  Дали користите ноќна крема/серум/масло?
  Од која ноќна крема сте задоволни согласно вашиот тип на кожа?
  Кога да се вклучи истата во ноќната нега на лицето?

  И многу други прашања и одговори:f:
   
 2. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја активираме темава.

  До сега немам ништо користено ноќно време на лице. Што препорачувате за 25год, имам мрсна кожа со флеки од акни :)
   
 3. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.603
  Каква ти е дневната рутина? Што производи користиш?
   
 4. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Насабајле чистење лице со Балеа cleanser 3 во 1, па крема биодерма спф 50 и вечер double cleansing со нивеа оил па нивеа мицерална вода.
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.108
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам Алверде ноќната крема со дива роза, најдобра ми е.
  Сега во лето ставам многу мала количина за да не ми го масти лицето и топ ми е.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  А што мислите за навечер нешто со витамин ц, хијалуронска киселина, ниацинамид, салицилна киселина или пак рано е? Не ми е јасно од кога и во кој дел од денот се користат овие. Сами ги имам читано низ темиве. :D Дали е подобро крема за хидратација навечер или серуми за лице?
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.108
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Па не може серуми без хидратација претходно, нема логика да ставиш салицилна без да ја хидрираш кожата...

  Тука на линковите кои ќе ви ги постирам може да се зборува за серумите и за дневни/ноќни рутини, овде во оваа тема ќе ве замолам да си се држите на ноќните креми, без многу разглабање за овие другиве работи.

  Исто како и темата за дневна крема за лице каде бараме предлози за креми и рецензираме креми кои сме ги користеле, да ја носиме темата во тој правец.
  И онака веќе имаме премногу теми во кои споделуваме дневни/ноќни рутини, ваквите прашања подобро поставувајте ги таму. :)
  https://forum.femina.mk/threads/the-ordinary-продукти-за-нега-на-лице.29599/

  https://forum.femina.mk/threads/revox-серуми-за-лице.31585/

  https://forum.femina.mk/threads/Дневна-и-ноќна-рутина-чистење-лице-и-шминка.5546/
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам оваа откако ја видов кај dr. Dray на јутуб и видов дека ја има кај нас. Второ пакување ми е, ми се допаѓа доста, баш ја хидрира кожата, нема парфеми и минерални масла што тешко се наоѓа за пристапна цена и не верувам дека ќе ја сменам во скоро време.
  sensitive_night_cream_web_grande.jpg
   
  На pdb123, Seli20 и Mishela им се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.199
  Допаѓања:
  86.327
  Пол:
  Женски
  Ноќни креми сум користела неколку до сега и тоа на Estee lauder Nightwear plus , Clinique superdefense night recovery, Natura siberica snow cladonia. Сите ми беа некако мрсни , иако наменети за масна кожа, имав чувство дека не се впиваа целосно во кожата , одвај и дотрошував. Сега ја користам на Clinique jelly Id со концетратот против почетни брчки, барем не ми го масти лицето. Најпрво секако нанесувам серум и крема за очи.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Ја има ли некој користено оваа ноќна крема?
  20200620_191028.png
   
 11. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  852
  Пол:
  Женски
  jas stavam eden hijaluronski serum no ne se vpiva i cekam da se isusi ,potoa ko leplivo mi e liceto ,otkako ke se isusi stavam krema so avokado (od aliespress ja poracav nea) mn e mrsna no mi odgovara po malku no nisto posebno
  imam jas problem so suva koza i uste eden, ic ne mi se vpivaat vo kozata ili mn malku bilo kakvi kremi,serumi,pudri
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Не знам каде да го поставам прашањето, слободно нека го преместат модераторите. Од каде можам да ја нарачам кремава? На lookfantastic пишува дека не испорачуваат кај нас, а на iherb шипингот ми е 11$. :(
  Moisturizing_Cream_12oz_FRONT_v1_CLNT.png
   
 13. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.725
  Оваа ја има само во Зиаја продавницата во ГТЦ, така? Не сум ја видела во dm, а таму повеќе ги нема и ваквите маски за лице :(.
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Па само во нивните продавници, јас ја купив во таа во Тц. Бисер.
   
  На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Баш сакам да ја пробам. Одговара ли на мрсна кожа и се сеќаваш ли отприлика која цена е? :)
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  Јас искрено ја начекувам на попуст, редовна цена мислам е 320тина ден. Не е повеќе од 350 со сигурност. Ја користев и кога имав баш мрсна кожа и ми одговараше бидејќи користев Сона и такви јаки креми што исушуваат.
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  3.045
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми некоја добра ноќна крема, цел ден барам по интернетов и неможам да се одлучам.
  Имам сува кожа.
   
 18. pikabu5

  pikabu5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2020
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  685
  Пол:
  Женски
  Ја има некој користено?
   

  Прикачени фајлови:

 19. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.341
  Допаѓања:
  4.426
  Пол:
  Женски
  Претходно навечер ставав шеа путер на кожата кој ми делуваше супер, посебно во сувиот и студен период.
  Сега ја одмарам кожата од него како да ми се презасити и ја користам ноќната крема за кожа од Натура Сиберика која исто така сум многу задоволна, не ми го мрси дополнително лицето, само кожата е мека кога станам наутро и еластична затоа што доволно ја хидрира.
  IMG_20210902_022105.jpg
   
  На eva993, buba4e89 и koritsaki им се допаѓа ова.