1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ноќниот живот во Скопје

Дискусија во 'Слободно време' започната од bella21, 16 јуни 2012.

  1. bella21

    bella21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    Здраво девојки како сте? :hai:

    Ме интересира вашето мислење за ноќниот живот во Скопје :^)

    Мене искрено ич не ми се допаѓа , имам 21 година и веќе здосадено ми е од излегувања, (не баш здосадено туку нема каде да се излегува) :D секој ден иста шема се исто... и со ова турбо фолков морам да ви кажам дека не утепаа скроз :D ... наместо да носат од познативе ѕвезди концети да прават, они секој викенд едни те исти српски певаљки ни носат :fubar: ...

    Што ви се допаѓа / Што не ви се допаѓа ?

    Поздрав! :)
     
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ноќниот Живот во Скопје

    Се ми е веќе изживеано. Нема свежина во ноќниот живот, тоа па тоа. Кеј, кафани, чаршија, Миднајт, Б2, 69. Дајте луѓе измислете нешто ново. Одвај чекам плаживе да ги отворат, да смениме малку
     
  3. snegulka5

    snegulka5 Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    дали знаете на кои веб страни си ставаат сликите од дикотеките освен на кадевечер и зазабава?? незнам кај да ја најдам сликата што не сликаа во петоков :/
     
  4. bella21

    bella21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    13
    види на зазабава.ком.мк
     
  5. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    на urbantime.com.mk, personxx.mk...
     
  6. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Ноќниот живот во Скопје ? КОЈ живот ?дај ти се молам :D .Да се изјаснам НЕМА ноќен живот ,не барем како што јас го посакувам.Во суштина Ск е сепак најголем град и најмногуброен во МКД но како да нема млади луѓе кога е викенд .. Премногу шаблонски се функционира истите дискотеки се со годни ништо ново естетски направено ,барем 1 пена парти :D .За музиката ајде де ,тоа е индивидуално но сепак за 1 добар и модерен клуб не треба да си дозволи тешка комерцијала и шабанерија од СФРЈ- :D .Летово го посетив клубот колосеум :o зарем е можно ,се разочарав тотално .Клубот кој што ги направи нај убавите техно забави,ги донесе нај добрите дј , дојде ред да биде задно тркало на ноќен живот во Скопје.А и да си кажам дека сме мн кафански народ .Па добро де до кога со таа земјоделската музика п.м.Само се чудам од каде изникнуваат толку мн луѓе на дешавки како Пиво ленд ов .Мислам :bow: :clap: секоја почит за музиката и баш сум задоволен што не е копија на Цигански вашар (панаѓур) со земјоделска музика и трубачи .Вчера така си уживав и случајно 1 муабет ми улета од 1 група,како тоа дека ако имало турбо Шљок ке се испиело повеќе :o .А бе ГРЕВОВИ си мислам ,ако не ви одговара одете си во некоја биртиичка не туку прајте гужва тука и така не сте дојдени да уживате што се мачите ,или ви годи пивцето па само сте дојдени да мрчите .Секоја чест за настаните како бела ноќ,пиволенд ,итн итн .Вистински знаат да ги направат убаво АКО сакаат :!: :bow:
     
  7. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Цитирам само за едно нешто, не знам дали беше на пена парти-то минатата недела во Бариста (јас не бев), ама другарките ми кажуваа дека било хаос.Гужва, топло и пена имало две минути само.Другар еден баш кажуваше како се живо од планиниве се симнало во градов, сите се попалиле и почнале да се тепаат за да стигнат до пената :tmi: Значи, ни таа една единствена пена парти што ја имавме во градов не поминала како што треба зошто ние не знаеме како да се однесуваме на таквите дешаванки |(

    За целовкупниот ноќен живот во Скопје немам ни посебно негативно, а ни позитивно мислење.Тоа е, што е.Знам каде ми се оди, знам и каде одат луѓето што сакам да ги видам, а каде луѓето што сакам да ги избегнам.Кажав во една друга тема, во дискотеки престанав да одам, засега барем, зошто последните два пати кога бев ич не ми се свиѓаше.Кафани никогаш не сум посетувала, па нема ни сега.Си имам одбрано кафичи што ми се свиѓаат и ресторани каде што има добра храна.Настаниве како Баскерфест, Пиволенд, итн. се супер и треба почесто да се прават, иако мислам дека обезбедувањето треба да е позасилено додека се одвиваат... :geek:
     
  8. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Оф и јас го имам истиот проблем. Знам пред некое време бев излезена во стоби и има 2ца што сликаат. Едниот е од кадевечер, а другиот немам поима од каде е. Се сликав тогаш никаде сликите неможам да ги најдам. Синоќа исто во стоби беа двајцата таму пак неможам сликите да ги најдам
    проверив на зазабава, i'macedonia, урбантајм, персонхх, кадевечер и ги нема. Да не знаете каде на др место би можеле да се? :)
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Odamna nema noken zivot vo Skopje.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Активен член

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Да не знае некој што беше тоа што вчера снимаа во Midnight, каде ќе го покажуваат?
     
  11. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Додека се има пари ќе има и ноќен живот.
    Ако немаш пари ќе си седиш дома.
    Корона трае они си шетаат си уживаат по кафичи и ред други збирни места. Собирајте се што да ви речам. Македонија прва кај што не треба.
     
    На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ноќниот живот е умрен во цела држава!! Толку!
     
    На Limpan, edna_malecka и SummerGirl им се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Не е како порано.
     
    На edna_malecka и Mr.Lover им се допаѓа ова.
  14. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Шта да ти причам, од 8 саат полициски час.
    Пиши пропало.
     
    На Justicija, Limpan и EvAngelos им се допаѓа ова.
  15. winnie02

    winnie02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2021
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    1.724
    Пол:
    Женски
    По сите новонастанати ситуации и коментарите на социјалните мрежи изгледа ноќниот живот тука е на едно многу безвезе ниво. Дали има Скопје безбедни локали каде има добри забави, по нормални цени и со добра услуга?

    Кога последен пат сте излегле за викенд? Каде излегуваат тинејџери/студенти?
    Колку од локалите имаат добра музика, убава атмосфера и пробуваат да разбијат монотонија?
    Дали се сведовме на повеќе ресторан/кафана култура или тоа е до годините? :lol:
     
  16. Gloria95

    Gloria95 Нов член

    Се зачлени на:
    25 април 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Ноќниот живот е невиден ужас. Само шабанарија се пушта насекаде, дискотеките се катастрофа. Не сум отишла од пред корона во дискотеките, иживеана работа ми е ноќниот живот тука. Дискотеките во странство и тоа што тука се нуди се небо и земја.
     
    На Knudle му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Knudle

    Knudle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2019
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    92
    Уште една разлика помеѓу дискотеките во странство и дискотеките овде се луѓето. Дискотекиве кај нас како по обичај не се дискотеки туку модни писти за луѓето да бидат видени, тоа е таа малограѓанштина што излегува на површина. Ќе се пицнат и ќе влезат во диско, ќе испијат 2 пијачки, ќе свртат два круга и ќе си отидат. Што би рекол еден Холанѓанец во едно диско во Скопје - "Man why aren't the people dancing here? They just hold their phone in one hand and their drink in the other hand."
    Далеко е Европа.
     
    На Dorita му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dorita

    Dorita Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2019
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Jas imam istencen vkus za muzika i odam samo na odredeni mesta so odredena muzika, Skopje ima alternativa, samo treba da znaes kade da ja najdes
     
  19. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.820
    Допаѓања:
    10.460
    Пол:
    Машки
    Точно се согласувам, има алтернатива и ја во тие кругови се движам, ама за жал и алтернативата не е тоа шо беше, а и доста скапа почна да биде... :rofl:
     
    На Dorita и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  20. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    3.301
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1660219200808.jpg
    Конечно дискотека летна во градов