1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумерологија - предодредени ли сте за пари?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 18 јули 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Имате ли лесна рака за пари или пак цел живот ќе се обидувате да дојдете до некој денар повеќе бидејќи парите едноставно ви се лизгаат низ раце? Според нумерлошкото толкување на денот на раѓање можете да дознаете дали судбината ве предодредила да бидете добри со финансиите.


  За да дознаете кои се броевите кои што влијаат врз вашата материјална состојба најпрвин треба да ги пресметате судбинскиот број и бројот на раѓањето така што ќе добиете едноцифрен број.

  Пресметување судбински број

  Се пресметува така што се собираат сите броеви од датумот на раѓањето. На пример ако сте родени на 9.04.1975 вашиот број е еднаков на 9+4+1+9+7+5 односно 35 или 3+5 = 8.

  Личниот број пак во овој случај е 9. Доколку личноста е родена на друг датум, да речеме 16 тогаш личниот број е 7.

  Откако сте ги пресметале вашите броеви прочитајте ја својата комбинација.

  Број 1

  Ако некој од вашите броеви е 1, тогаш во текот на животот најверојатно ќе имате финансиска предност пред другите луѓе. Еден е енергијата на новите почетоци, па често ќе се наоѓате во ситуации кога ќе започнувате нови нешта. Бројот сугерира дека личноста нема да биде склона кон долгови и ќе има тенденција да го зголемува своето богатство. Единиците се одлични лидери кои најчесто се полни со пари, но не секогаш имаат време да уживаат во своето богатство оставајќи им го на своите роднини и пријатели тоа задоволство.

  Број 2

  Овој број е еден од оние броеви кои најмалку имаат среќа кога станува збор за парите. Два не рефлектира материјално богатство бидејќи секогаш ги поставува потребите на другите пред своите. Луѓето кои се под влијание на двојката не ретко се толку дарежливи што на крајот остануваат без скршен денар. Сакаат луксуз, па не ретко може да западнат во долгови доколку го преминат дозволениот лимит.

  Број 3

  Тројките имаат одлична вибрација за правење пари, но проблемот е во нивното трошење. Изгледа дека штедењето не е им е силна страна. Треба да внимаваат со парите затоа што колку и да се богати, може да им се случи од еден момент да изгубат сè. Лесно закрепнуваат од тешки финансиски кризи.

  Број 4

  Луѓето кои се под влијание на бројот 4 не се класифицираат во групата на сиромашни, но мора да работат многу напорно за да го добијат она што го сакаат. Без потребната дисциплина четворките лесно може да се најдат во незавидна финансиска состојба. Најдобро се снаоѓаат во областа на инвестициите.

  Број 5

  Петките се одлични во бизнис водите. Остануваат организирани и фокусирани во рамките на својот буџет и шират добра волја. Секогаш имаат став дека парите се за трошење, па токму затоа Космосот ги наградува со уште поголемо богатство.

  Број 6

  Ова е број на изобилството, па овие луѓе понекогаш наследуваат многу пари или пак добиваат финансии преку семејството. Најчесто се успешни во сè што ќе започнат и немаат проблем со акумулирање на богатство. Во животот никогаш немаат големи осцилации на финансиско поле.

  Број 7

  Ексцентричен број кој многу ретко е загрижен за монетарната страна на секојдневието. Овие луѓе ја имаат таа среќа од една навидум сосема обична идеја да направат големи пари. Лошата страна е што имаат обичај да го наталожуваат богатството или пак да го користат на безначајни нешта.

  Број 8

  Осум или бројот на кармата симболизира дека личноста е предодредена за голем успех, но и за голема загуба. Колку повеќе трошат, толку повеќе имаат. За нив важи златното правило дека парите се лепат на пари. Знаат како да трошат и да создадат луксуз.

  Број 9

  Последниот едноцифрен број само по себе привлекува пари или поточно кажано го има чувството за бизнис. Ова е број на хуманитарните луѓе кои освен тоа што имаат многу пари, секогаш даваат на другите луѓе со цел да помогнат или пак да олеснат нечиј живот.

  Да додадам јас, пресметувањето се врши се дури се добие едноцифрен број. Ако испадне дека нумеролошкиот број и личниот даваат двоцифрен значи се собираат двете цифри од бројот и се добива едноцифрен.
  Уживајте во забавата :)
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  409
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Јас сум 4ка. Се надевам дека ќе имам повеќе среќа од тоа што нумерологијата ми го предвидува :D
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  16.897
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Ова и на ФБ го има, само доста по опширно пишувано.
  Многу ме мотивира бројкава и значењето :lol: , макар и не било точно, ми дава некој оптимизам, иако сега сум далеку од успех и големи пари, се надевам во иднина дека ќе ги направам.
  Сакам пари, луксуз, убав живот, но сакам и да помагам на други.
  А па мм ми е 2, секогаш ги става потребите на другите пред неговите и затоа слаб би бил со пари. Оф бре со мене осмицата, никогаш нема да му недостигаат :* :rofl: јас ќе бидам маниробот, ќе трошам ама дупло ќе создавам, ќе ги перам, прљам па пак ќе ги перам и сушам, цело време ќе бидат во оптек, ќе се вртат во центрифугата.
   
 4. Beaty

  Beaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  294
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Фино,фино.И уште да е вистина би било добро :D
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Се надевам дека така ќе биде :)
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  :D Камо да е вака...
   
 7. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  како се пресметува личниот број?
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Нумеролошкиот број ти е објаснето горе, ги собираш датумот, месецот и годината и тоа ако е 3.3.1993 собираш 3+3+1+9+9+3 се дур добиеш едноцифрен број ... додека личниот број е датумот на раѓање и тој е 3 нели. Е ги собираш нумеролошкиот и личниот на крај и добиваш резултат. И личниот број ако е двоцифрен собираш двете цифри да добиеш една. Сфати? :)
   
 9. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.658
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Е скроз ми е погодено :x
  Ова некој што ме познава го пишувал или?
  :D

   
 10. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 5
  Петките се одлични во бизнис водите. Остануваат организирани и фокусирани во рамките на својот буџет и шират добра волја. Секогаш имаат став дека парите се за трошење, па токму затоа Космосот ги наградува со уште поголемо богатство.


  Апсолутно, болдираното.
   
 11. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.501
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 1
  Ако некој од вашите броеви е 1, тогаш во текот на животот најверојатно ќе имате финансиска предност пред другите луѓе. Еден е енергијата на новите почетоци, па често ќе се наоѓате во ситуации кога ќе започнувате нови нешта. Бројот сугерира дека личноста нема да биде склона кон долгови и ќе има тенденција да го зголемува своето богатство. Единиците се одлични лидери кои најчесто се полни со пари, но не секогаш имаат време да уживаат во своето богатство оставајќи им го на своите роднини и пријатели тоа задоволство.
   
 12. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  201
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 1

  Ако некој од вашите броеви е 1, тогаш во текот на животот најверојатно ќе имате финансиска предност пред другите луѓе. Еден е енергијата на новите почетоци, па често ќе се наоѓате во ситуации кога ќе започнувате нови нешта. Бројот сугерира дека личноста нема да биде склона кон долгови и ќе има тенденција да го зголемува своето богатство. Единиците се одлични лидери кои најчесто се полни со пари, но не секогаш имаат време да уживаат во своето богатство оставајќи им го на своите роднини и пријатели тоа задоволство.

  May I press the like button? :devil: :D
   
 13. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 7

  Ексцентричен број кој многу ретко е загрижен за монетарната страна на секојдневието. Овие луѓе ја имаат таа среќа од една навидум сосема обична идеја да направат големи пари. Лошата страна е што имаат обичај да го наталожуваат богатството или пак да го користат на безначајни нешта.

  п.с ти благодарам julie77
   
 14. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.759
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 2

  Овој број е еден од оние броеви кои најмалку имаат среќа кога станува збор за парите. Два не рефлектира материјално богатство бидејќи секогаш ги поставува потребите на другите пред своите. Луѓето кои се под влијание на двојката не ретко се толку дарежливи што на крајот остануваат без скршен денар. Сакаат луксуз, па не ретко може да западнат во долгови доколку го преминат дозволениот лимит.

  :rofl: :rofl: :rofl: не е се точно
   
 15. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Јас сум 4 и сега се разочарав хааха :lol: :lol:
   
 16. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  230
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Хмм.. :?:
   
 17. Tearful

  Tearful Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  70
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Број 4

  Луѓето кои се под влијание на бројот 4 не се класифицираат во групата на сиромашни, но мора да работат многу напорно за да го добијат она што го сакаат. Без потребната дисциплина четворките лесно може да се најдат во незавидна финансиска состојба. Најдобро се снаоѓаат во областа на инвестициите. :) :)
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  Мене вкупниот збир ми идет двоциферн 10 и како да пресмета, 1+0 еднакво на 1?
  Ако е така убав број :D

  Ако некој од вашите броеви е 1, тогаш во текот на животот најверојатно ќе имате финансиска предност пред другите луѓе. Еден е енергијата на новите почетоци, па често ќе се наоѓате во ситуации кога ќе започнувате нови нешта. Бројот сугерира дека личноста нема да биде склона кон долгови и ќе има тенденција да го зголемува своето богатство. Единиците се одлични лидери кои најчесто се полни со пари, но не секогаш имаат време да уживаат во своето богатство оставајќи им го на своите роднини и пријатели тоа задоволство.
   
 19. Girl.002

  Girl.002 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  1+1+7+1+9+9+7=35=3+5=8 :)
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Нумеролигија - предодредени ли сте за пари?

  :D