1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумеролошки Соновник

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 29 мај 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  Татко на нумерологијата е познатиот грчки филозоф и математичар PITAGORAкој велел дека целата вселена е изградена на основа на броеви и судбината и нашиот карактер има голема на нумеролошките знакови па така и има нумеролошки соновник еве го неговото значење

  бројот - 0
  -без почеток и крај на особата која го сонува овој број
  БРОЈОТ - 1
  -машки број значи индивидуалност и креативност на личноста која го сонува
  БРОЈОТ - 2
  -Женски број рамнотежа меѓу давање иземање двострана комуникација,Бројот 2 е понекогаш ознашува венчавање,близнаци -знаши бројот два е ПРЕДЗНАК
  БРОЈОТ - 3
  -Број кој означува односно се однесува на УМ,ТЕЛО,ДУХзаначи го сонуваат лица кои си го затвориле срцето
  БРОЈОТ - 4
  -Бројот симболизира ограничувања кон својот животен пат кроз акција и мисли
  БРОЈОТ - 5
  -Бројот 5 е исто така машки број и означува сензуалност,сексуалност 5_чуло
  БРОЈОТ - 6
  -Бројот 6 означува љубов,простување,сочуство,желба за љубов
  БРОЈОТ - 7
  -Бројот 7 означува духовно просветлување
  БРОЈОТ - 8
  -Брјот 8 тоа е број на бесконечноста=рамнотежа
  БРОЈОТ - 9
  -Бројот 9 спознавање на вредноста на животот,ако особата која го сонува овој број а исто така е нејзин нумеролошки број значи станува збор дека е време да ги проучува духовните работи за да дојде во нормала
  БРОЈОТ - 10
  -Бројот 10 Завршување и заокружување наконечниот збир=заедница
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.179
  Пол:
  Женски
  Мене ми е бројот 6, во нумерологијата, значењето е погодено, точно.Иначе интересно е поврзувањево на соновите со нумерологијата :)
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  Ме радува што е така - инаку Gordana10луѓето кои нивниот број е 6 се познати дека се што ќе ветат исполнуваат
  Значи дека да се има пријателка како тебе вреди да се негува и чува пријателството ;) Поздрав

  Воедно е многу важно самото дато кога сте родени од 1до 31
  самото дато многу кажува и ако самата особа го следи тоа препреките во животот ќе може по лесно да ѓи поминува
  на пр. јас сум 22-значи никогаш несмеам да ја пропуштам првата топка
  превод
  кога ќе поставам цел мора да одам до крај,а не да се жртвувам поради некој кој ми значи иако тешко е
  да се успее тоа мора да се направи за да дојдам до посакуваната цел
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  :$ :$ :$ а да ми појасни некој како се гледа чудово? :$ :$ :$ :?:
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Стварно неко појаснување :?:
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.179
  Пол:
  Женски
  Според нумеролошкиот број, се гледа, ако знаете кој е вашиот број, кој го означува карактерот на човекот, а со тоа и соновите, бидејки поголем дел од нив се всушност производ на нашата потсвест.
  Мене ми е бројот 6, сто пати го имам пресметано.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Живи срамови сум али ај....а како се пресметува?
  да не беше оноа собирање на збирот на датата на раѓање така нешто?
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.179
  Пол:
  Женски
  Да, на тој начин можеш да видиш кој е твојот број, има и во другите теми тука како се пресметува. Всушност за соновникот е според бројот.
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Благодарам Горде, аххх по толку прашања те пронајдов бројче мое, како 7 реки,7планини, и 7 езера и мориња да поминав..... :D
  ама тоа нулата сеуште ме буни :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Ај ела разбери :^) ... Ова се нумеролошките лични броеви или броеви кои ни се појавуваат во сон?? Треба да има објаснување за тоа. По логички е пример си го сонуваш бр 1 и гледаш објаснување, а за личен нумеролошки број си има др објаснувања.

  Едит- значи кој број ви се појавил во сон, гледате тука и читате што значи. Ете тоа е.
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  логички и мене тоа прво ми падна на памет, ама ете испаднало следново (барем јас така ја разбрав горде):

  Значи ако сте родени на пример 25 август 1921 ги собирате сите броеви. од 25-2+5 од месецот 8 само осум останува а за месеците со двоцифрен број остануваат како што се и не се пресметуваат како денот на пример ако е 22 2+2=4. Месецот останува кој и да е. И годината сите 4 броја се собираат. Значи за оваа дата ке биде 2+5 +8+1+9+2+1 =28=2+8=10=1+0=1 се додека се дојде до еден конечен број. Ако излезе на крај 11, 22 и 33 остануваат така зашто се посебни броеви.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  БРОЈОТ - 7
  -Бројот 7 означува духовно просветлување
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  бројот - 0
  -без почеток и крај на особата која го сонува овој број

  Што кажува ова? М?
   
 14. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Ова е за толкување на некој број ако го сонувате
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Да
   
 16. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  БРОЈОТ 0 го симболизира ГОСПОД


  еве појаснување сноу квин
  ти си бројот 8 барем така си напишала
  значење
  Број на моќта и дарежливоста тие знаат што е добро а што лошо,идеалисти исакаат секогаш целата контрола да ја имаат во свои раце
  Elenuskaa:

  Бројот 7 неговото значење

  аналитичари,личност која духовно е богата,безрезервно сака,но за да успее во животот мора да ја следи ида и верува на својата интуиција,тоа се личности кои имаат се а всушност немаат ништо тие се луѓе на љубовта

  Gordana 10убаво ви објасни што е неразбирливо не разбирам
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Ти читаш што си постирала??

  Ај пак ...

  бројот - 0
  -без почеток и крај на особата која го сонува овој број
  БРОЈОТ - 1
  -машки број значи индивидуалност и креативност на личноста која го сонува :^)

  Да, и на кој му е нумеролошкиот број 0 нека се јави, молам
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.533
  Допаѓања:
  74.890
  Пол:
  Женски
  Како на некој може да му излезе 0?
   
 19. sabatini

  sabatini Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  БРОЈОТ - 2
  -Женски број рамнотежа меѓу давање иземање двострана комуникација,Бројот 2 е понекогаш ознашува венчавање,близнаци -знаши бројот два е ПРЕДЗНАК..... :) :) :)
   
 20. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  на никој бројот 0 означува господ без почето и без крај
  твојот нумеролошки број неможе да испадне 0 бидејки имаш датум,месец и год на раѓање
  да речеме твојот број е 1во нумерологијата,а го сонуваш бројот 0
  значи прво за бројот твој 1
  Значење-тоа се луѓе кои се амбициозни и имаат поставена цел во животот секогаш е работата на прв план значи,ретко искажуваат чуства
  Да се сонува бројот 0-(нула)
  Значење-Желбата која потајно ја посакувате не зависи од вас
  Дали сега убаво појаснив,навистина ви се извинувам ако не сум била доволно јасна
  еве прочитај што сум постирала
  се вели машки број бидејќи се твдри личности и тешко искажуваат чуства амбициозни креативни на работен план премногу успешни
  но како и подолу што напишав потешко им оди на љубовен план,нулата 0означува господ значи негова помош