1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нумеролошко значење на вашиот куќен број

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 30 мај 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Велат дека потсвесно ѓи бираме нашите домови
  Нумерологијата ни ја открива енерѓијата во нашиот дом
  како да се израчуна еве ја табелата подолу
  например : Охридска25=7+5+2+1+4+1+2+1=23=2+3+бројот на кукатаили станот2+5=2+3+2+5=12=1+2= 3
  1...А...И...Ј...С
  2...Б...К....Р...М...Т
  3...Ц...Ќ...Ч...Ѓ
  4...Д...Џ...Љ...
  5...Е...Х...Н
  6...Њ...У...Ж
  7...О...З...В
  8...Ф...П
  9...Л...Г...Ш
  Значење на броевите
  1.Претставува дом во кој има независност почеток и секогаш завршување на работите кои ги започнувате
  2.Дарежливост,добраврска партнерство Сочуство и претерана осетливист
  3.Отвореност оптимизам напредок,чуда
  4.Претставува стабилност помагање на други реалност исполнетост
  5.Романтика,слобода,возбудувања,комуникација,
  6.Хармонија,рамнотежа,друштвена одговорност
  7.Сталоженост, мудрост,сонови,визии,светост
  8.Внатрешен мир,водство
  9.Хуманост,добра среќа
   
 2. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  хаха интересно, ми се падна бр 8 :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.044
  А доколку улицата е во форма на број, не важи нумерологијата ??? |(
   
  На rici.aaaaa и Sara123 им се допаѓа ова.
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  6.Хармонија,рамнотежа,друштвена одговорност
   
  На heart.stealer и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  секако дека важи на пример 23 значи го собираш 2+3=5
  значи го гледаш значењето на бројот 5
  доколку е троцифрен го собираш да добиеш едноцифрен и ја го читаш значењето на бројот
  или пак да речеме е бројот 10 или 100 тогаш ако е 10=1исто е и за 100=1 ако е 11=2 или 111=3
  поздрав
   
 6. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  3.Отвореност оптимизам напредок,чуда
   
  На sakamdasumsreknabar1 и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
 7. sakamdasumsreknabar1

  sakamdasumsreknabar1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  ми се падна бројот 3
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
   
 9. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Interesting.
   
 10. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  6.Хармонија,рамнотежа,друштвена одговорност :)
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  А треба без бројот на зградата, и влезот, така? :wasntme:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Elennaa
  на пример улица Октомвриска7+2+2+7+2+7+2+1+1+2+1
  број на зграда 5
  број на стан 25
  сега собираме вкупно 7+2+2+7+2+7+2+1+1+2+1+5+2+5=46=4+6=10 значи брјот 1
  влезот како на пр.пви втори трети не
  биди ми поздравена :hai:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Аааха, сега сфатив. :wasntme:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Како се прави нумеролошко значење на куќен број?
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  6.Хармонија,рамнотежа,друштвена одговорност :]]]]
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  9.Хуманост,добра среќа :)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.260
  Пол:
  Женски
  Број 2..
  :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. t.i.n.k.b.e.l.l

  t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  9.Хуманост,добра среќа
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  6.Хармонија,рамнотежа,друштвена одговорност
   
 20. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.417
  Допаѓања:
  1.418
  А еве и уште една (овојпат кабалистичка) алатка за значењето на броевите и зборовите :)

  http://tool-777.tk/