1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Нутритивни вредности

Дискусија во 'Диети' започната од Marilyn-Monroe, 24 октомври 2011.

 1. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.882
  Темава е поврзана со нашата исхрана и тенденциите истата да биде здрава, поради што е и сместена во категоријата Диети.
  Да создадеме едно место каде што ќе прашуваме и наоѓаме одговори во врска со „суштината“ на она што го внесуваме во организмот: броење калории, внесување масти, јагленихидрати, витамини, минерали...
  Колку калории има во она што сакаме да го јадеме или пиеме, кои витамини ги внесуваме со конзумирањето итн.

  Се надевам дека ќе ни биде од помош во борбата со вишокот или недостатокот на килограми и слабиот имунолошки систем на организмот.
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Ај јас да скршам лед. Значи во последно време хит ми се коктели од блендирано овошје. По што сум дупка со нутритивни вредности ај да ме просветлите колку калории ќе има отприлика во едно коктелче од една банана,едно киви и 3-4 јаготки. Без млеко или јогурт, само овошјето и лед.
  Патем кажано превкусно е.. :inlove:
   
 3. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Епа, во една банана има околу 100 калории (зависи од големината) , во 3/4 јагоди има од 20-25 калории и во една кива има најмногу 50 калории.
  Нема врска калорииве, здраво е :)
   
 4. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  Колку калории има кроасанот 7days?
   
 5. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Oколу 250-300 калории, но има премногу масти во него.