1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Н​​е​​ш​​т​​ата ​кои не сте ги знаеле за мене...

Дискусија во 'Слободно време' започната од Snow-Queen, 31 јануари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Секој нека пише за себе...

  -на форумов сум од 13.12.2009. ама стариот акаунт неможев да си го активирам
  -не сум пушач :shake:
  -собирам слики од wedding accesories, обаожавам свадби.Имам преку 10,000 слики и повеќе :inlove:
  -мразам затворен простор :(
  -не поднесувам летови со авиони (ама морам) :sweat:
  -државен репрезентативец
  -5 год. по ред сум државен првак
  -учесник на првите младински олимписки игри
  -кандидат за олимписките игри во Лондон 2012
  -како мала сум се тепала со кого стигнам,машко не ми било рамно
  -не сакам алкохол
  -не пијам турско кафе
  -поради здравствена причина,ми се јавува грч во нога и не смеам да се осудам да пливам во длабоко
  -и имам дечко кој го сакам најмногу на свет....хехе ова го знаевте :inlove:
   
  На Love...music, LalitaGrosa, Micheleljubov и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Ајде јас втора :)
  - Форумов го читам од пред три години и еднаш се зачленив ама не ми текнуваше пасвордот па си направив нов акаунт
  - Свирам на клавир
  - Сакам да бидам хирург еден ден :)
  - Маврово е местото каде најмногу можам да се опуштам

  не ми текнува ништо друго |(

  Инаку, моето готвење се состои од ( знам да се јавам да нарачам пица, знам и пастрмајлија! Знам и да купам Мекдоналдс и да го донесам до дома ) сјајно :clap:
   
  На Minnie-e, LaDyDoLl и sanjaeva им се допаѓа ова.
 3. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  Ајде јас....
  На форумов се приклучив пред скоро време, Но долго ве читав....
  Имам кафеави очи и кадрова коса, и обожавам кога ја пеглам :D
  Обожавам да шетам по други држави...
  Сакам да готвам и да не се фалам ама стварно сум добра ;)
  Не пушам, не пијам...
  Во летните периоди секој ден трчам...
  Не работам поради лични проблеми...
  И имам дечко што сум веќе со него долго време . Толку.
   
  На Elenuskaa, LaDyDoLl и sanjaeva им се допаѓа ова.
 4. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  20
  -јас на форумов сум зачленета скоро пред 1 година,
  -редовно посетувам фемина.мк
  -9gager
  -тренирам тенис, скијам
  -знам англиски и германски
  -сакам да имам професија поврзана со маркетинг
  -би сакала да имам повеќе време за читање
  - обожавам да готвам
  -омилено место ми е мојот дом, кино или o la la :^: :coffee:
  - многу, многу сакам да патувам
  - I :l: fashion
  - Сакам да одам во Париз
  -би сакала скоро да одам на една свадба :inlove:
  - сонувам многу убави соништа
  -обожавам да гледам филмови
  -во слободно време се занимавам со глума(аматерски де)
  - Gossip Girl fan :$
  - би сакала да направам краток филм и/или да научам да свирам гитара :)
  па тоа е тоа засега 8) хахах
   
  На angelche16 и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
 5. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.889
  Допаѓања:
  17.894
  Пол:
  Женски
  Ај и јас...
  -скоро се зачленив на форумов од причина што сакав да комуницирам и споделувам мислење со вас
  -апсолвент сум
  -не пушам, не пијам алкохол и кафе ...но зависник сум на благо
  -животна желба - Париз
  -сакам да работам со деца
  -сакам правда
  -голем оптимист
  во моето срце има место само за двајца мажи кои ги сакам најмногу на цел свет-Дечко ми и мојот 2год палавко - внук ми.
  -сакам планина чист воздух и тишина.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.761
  se zacleniv skoro na forumov,pred mesec dena,ama ve citam sekogas
  -studentka sum-vtora godina,studiram vo stranstvo,angliski,italijanski,srpsko-hrvatski i odam na kurs po turski,zelba mi e da naucam sto e mozno poveke jazici gi sakam germanski i arapski :) ...obozavam da patuvam..zivotna zelba mi e london..destinacija sto sakam da otpatuvam da ja posetam definitivno turcija..sakam da naucam da sviram gitara toa mi e zelba uste od mala...sakam mn da rabotam so mali deca,sega ke odam preku fax na praksa vo skolo za deca da gi ucam angliski :D :D :D ...mrazam lagii,vecen pesimist sum hah ...drustvena sum,sakam da zapoznavam novi licnostii , nz so da vi kazam drugooo :) :) pozz do sitee
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Ајде и јас:
  *имам живеено пола година во Париз,пола во Њу Јорк.(работата ме води) :)
  *умирам по Том Круз :inlove: :inlove:
  *имам добиено 1 награда во натпревар за готвење 8)
  *неможам да поднесам крв :puke:
  *имам прекрасен дечко кој го сакам премногу!! :inlove: :inlove: :*
  *ја сакам Теа,мојата најмила внука(на сестра ми ќерката) :*
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Ај нешто и од мене:
  -Се зачленив пред скоро,но ве читам мн долго
  -Зборувам 6 странски јазици, разбирам уште толку
  -Не смеам мн да спортувам заради проблеми со срцето
  -Се топам пред William Levy :inlove:
  -Обожавам да патувам
  -Имам колку сакаш инструмени по куќа, ама на ни еден нз да свирам
  -Не пијам кафе со млеко, туку млеко со кафе ;)
  -Мразам цигари, а моите пушат по 1 кутија на ден :puke:
  -Кај мене нема шанси чоколадо да издржи повеќе од еден ден
  -Опседната сум со штикли
  итн итн итн...
   
 9. PinkpankaceM

  PinkpankaceM Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Долго ве читам ама акаунтов го направив скоро. Епа вака :
  -носам наочари(и сакам леќи-сини , аама нема) ,висока 169 и тешка 54
  -свирам флејта
  -сакам да добијам стипендија и да одам во странство, сакам да шетам ама животот е пред мене
  -мислам дека сум позрела од сестра ми иако е таа е поголема од мене
  -без благо неможам да живеам но се обидувам да намалам во последно време
  -подобро ми е рамно од колку штикли (балетанки, римјанки итн.)
  -имам дебели прсти
  -мразам цигари, и мразам кога смрдам на цигари
  -одам на натпревар математика :) ;)
  - и сакам малку да ослабам, ама тешко.
   
 10. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Оваа ми личи на онаа -My Sicret .Еве нешто за мене.

  -Имам кафеава коса и зелени очи.
  -Многу сум тврдоглава.
  -Многу сум чуствителна, и ако некој каже нешто лошо или како на пр. ,,Еј многу ти убаво стои, но немој да го носиш со светли фармерки,,-а мене тоа ми била омилена комбинација. Е тогаш потонувам во себе и можеби два дена така ,,тагувам,, ( П.С. -Вага сум во хорскоп-затоа сум толку чуствителна.)
  -Голема сум дрдорка. Устата неможете да ми ги затворите :x :talk: .
  -Сакам мода.
  -Сакам да сум моден дизајнер.
  - Имам голема самодоверба, но постојано се прашувам дали оваа ми стои??-или требаше да го облечам со сивата блуза. И така секој ден.
  - Секогаш сум ви на услуга , но пазетте се знам да читам лица.
  -Немам најдобра другарка, тоа е затоа што премногу бирам и размислувам.
  - Имам бујна фантазија и голема смисла на хумор. :rofl: :rofl:
  -Обожавам еден низок дечко. Симпатија ми е . де. :$ :$ :$ :$ :$ :$
   
 11. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  -на форумот сум зачленета година дена
  - имам виткана коса
  -имам нкафеави очи ( може сум ретард али мислам дека од време на време ми светнуваат :?: :| )
  -учам гимназија
  -учам со деца без мозок! (уффф како ми иде понекогаш да ги згазам)
  -уште гледам Млади Бунтовници :$
  -од сите машки на планетата јас ги сакам: Курт Кобеин, Слеш, Ед (Chick Bass :$ ), а највише кралот на мојот универзум ТАТКО МИ :*
  -голем фан сум на Хипица(појма неам зошто, ме густа нејзиниот став)
  -има некои феминки што немам добро мислење за нив и само сакаат да се издигнуват над сите (епа нема!)
  -обожавам кучиња(штета шо мајка ми не ги сака иначе до сеа дома ќе беше зоолошка)
  - јас сум една од најсреќните девојчиња, ДА, ДА :rofl: :rofl: :D
  -понекогаш знам да претерам со зборување, јбг како навиен саат сум
  - еј да има еден дечко го меркам само шшшт!

  повише не пишувам другарками ме следи на форумот ... огромен поздрав до неа :D
   
 12. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  298
  Јас на форумов не сум долго време, па затоа и јас ќе ги споделам моите лични работи :)

  * Апсолвентка сум на факултетот за Безбедност
  * Имам дечко со кој долго време сме заедно
  * Имам помала сестра
  * Не пушам
  * Пијам се', освен турско, а црвено вино само за пригоди
  * Слушам секаква музика, освен метал и сл.
  * Претерано педантна
  * Ептен зимурлива :rofl:
  * Самоука за работи кои ме интересираат
  * Голем штедач на пари (е сега ептен ако дојде густо)
  * Кога станува збор за домаќинство, секогаш сум мултитаскинг :D
  * Имам кафени очи, црвена коса, пирс на носот
  * Чувствителна, наивна онекогаш, а исто така и песимистична поради лични искуства
  * Имам аквариум со риби :D
  * Не излегувам по кафичи, дискотеки ..
  * Дестинација која сакам да ја посетам е Париз
  * Опседната сум со криминалистички ситуации, филмови, серии, романи, книги .. па затоа и мојата работа во иднина сакам да биде поврзана со криминалот
  * Обожавам филмови со вампири (тогаш најмногу се опуштам, како да сум во друг свет)
  * Се релаксирам со лакирање на нокти, тогаш сите ги гњавам мајка ми, сестра ми, другарките ..
  * Зависник од сончоглед
  * Имам една, ама вредна другарка
  * Не сум обожавател на модата и брендирани парчиња
  * Многу ги сакам пеперутките
  * Идол ми е мајка ми, бидејќи на нејзини години изгледа како девојка на моја возраст па затоа и често ни викаат дека сме сестри :)
  * Сакам да запознавам нови лица и ептен тимски човек сум
  * Не сум љубител на лажговци, искористувачи, дволични и луѓе кои не си стојат на својот збор

  Мислам дека пишав скоро се, на што се сетив во моментов 8)
   
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.036
  *Зачленета сум скоро 1 година
  * На пијам млеко
  * не јадам палачинки и кокос
  *сакам да готвам посебно тестенини
  *животна желба да ги посетам нијагарините водопади и CN Tower
  *незнам да возам велосипед :tmi:
  * незнам да пливам :tmi:
  тоа е ако ми текне ќе допишам
   
 14. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  На форумов се зачлнив пред неколку месеци, но фмина беше дел од моето секојдневие :)
  - Го обожавам мирисот на кафе наутро
  - Сакам да имам куче,ама за жал таа желба нема да ми биде исполнета во доглдно време
  - Сакам еден ден да го посетам Ерусалим
  - Знам да готвам се, освен торти и колачи
  - Незнам да возам влосипед :$
  - Обожавам лето, и обожавам море
  - Личноста која ме прави најсрекна и која најмногу ја сакам е сестра ми
  - Го сакам факултетот на кој сум запишана
  - МРАЗАМ инсекти
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  -зачленета сум на датумот што се гледа под мојот аватар
  -имам дечко со кого идам веќе скоро 4 години
  -студирам факултет
  -обожавам да готвам и решив да се мажам откако ќе научам да готвам сарма :D
  -зависник сум од серии и ги гледам во голем број
  -планирам да слабеам пролетва и летово и секако да џогирам секој ден
  -имам виткана густа коса и кафеави очи
  -носот ми е како бабура
  и то...
   
 16. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  332
  Допаѓања:
  838
  Пол:
  Женски
  Обожавам сирење.
  Мразам да пеглам.
  Многу сум нервозна во последно време.
  Сакам пролет, сонце, :f:
  Сакам насмевки.
  Зависна сум од турско кафе, чоколадо, лак за нокти и марами.
  Мразам турбофолк :puke: :puke:
  Сакам да читам книги, да изработувам обетки, и да гледам комедии.
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.672
  :)
  ---Пред да се зачленам ве читав,така да си знаете :!:
  ---Играв балет до прва година факултет,моја голема љубов
  ---Мечтаам да бидам позната :emo:
  ---Инаку сум стоматолог по професија :handshake:
  ---Обожавам да готвам,иако не знам се,се трудам
  ---Денот не ми почнува без турско кафе и утринска програма (баш пензионерски :lol: )
  ---Ги гледам скоро сите турски серии :worried:
  ---Мразам да местам постелнина :@
  ---Мразам да мијам садови
  ---Мрза сум голема некогаш,скоро почесто :smoke:
  ---Признавам дека ја скршив ролетната во дневна зошто по 100 пати ја кревам и спуштам,ама маж ми го излажав дека сама паднала :P
  ---Oбожавам добра храна,особено мезе за со винце ,мх,мх.....
   
  На mims-89, La.Reina.Del.Sur, femina11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  -Сестра ми е 14 години поголема од мене, и имам уште една која има исто име и презиме како мене ама за жал не е повеке меѓу нас.
  -Имам уште еден јузер на фемина ама не го знам пасвордот.
  -Не гледам турски серии.
  -Опседната сум со гледање филмови
  -Изработувам семинарски за пари (ова е најтазе)
  -Ако треба да избирам помегу чоколадо и нешто солено, би избрала солено
  -Не пијам газирано
  -Мразам спанак
  -Не пијам кафе после 17.00 часот.
  -Апсолвент
  -Обожавам изненадувања и подароци
  -За мене на овој свет постои само еден и единствен примерок од посилниот пол- дечко ми :inlove:
  -Гушкало сум
  -Земав часови по балет, се откажав бидејки видов какви им се палците на нозете на балерините
  -Иако сум слабичка, обожавам да јадам.
  -Сакам лето

  Тоа е од прилика. :D
   
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
  Колешка си ми :lol: :lol: ама јас веќе година време

  -Инаку обожавам есен кога лисјата се испаднати, обожавам тогаш да шетам
  -го сакам мирисот на пролет, на косена трева
  - го обожавам Охрид во мај
  - имам уште неколку испити од моите последипломски студии
  -имам долга црна коса
  -обожавам да читам
  - зависник сум од одење на кафе и трачарење со женско друштво
  - обожавам да готвам и сакам да имам готварско шоу :lol:
  - со дечко ми сум заедно од трета година средно
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  *Играорка сум
  *студенка сум на економскиот факултет 2г
  *го сакам Охрид
  *ја сакам зелената боја
  *одам на фитнес
  *обожавам времето да го поминувам со моите внуци
  *сакам да се облекувам како некое девојче
  *голем обожавател сум на патики и трењерки
  *сакам да гледам филмови
  *а хоби дефинитивно ми е патувањето :)
  *и за крај мислам мн зборувам, а со тоа дека им сум досадна на луѓето :) :)