1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обувки од Кристијан Лобутин

Дискусија во 'Слики' започната од MilaKunis, 9 февруари 2012.

 1. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Еден од најдобрите дизајнери кога станува збор за обувки.Споделете некоја негова креација. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На verica94, XstrongerX, anamarija..xD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]
  [​IMG]

  :inlove:
   
  На greeny1, MilaKunis, lackygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  И омилените:
  [​IMG]
   
  На lackygirl, duffi и MilaKunis им се допаѓа ова.
 4. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.399
  Допаѓања:
  143.809
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anonnimna

  Anonnimna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  76
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Чевливе од Кристијан Лоубутин ептен ми се симпатични.
  Црните салонки ми се онака нај.
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me, Hipica, lackygirl и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Еден од најдобрите дизајнери на штикли- па ако не и најдобар :rock:
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica и MilaKunis им се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  4.587
  Пол:
  Женски
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Лобутинките што ги носи Кристина Агилера во Burlesque. Уфф :inlove:


  Друго
   

  Прикачени фајлови:

  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 8. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  ... :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 25.jpg
   25.jpg
   Големина на фајлот:
   32,4 KB
   Прегледи:
   1.045
  • 24.jpg
   24.jpg
   Големина на фајлот:
   33 KB
   Прегледи:
   1.046
  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   1.045
  • YBFCELRNQF.jpg
   YBFCELRNQF.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   1.045
  • madamebutterfly150satinpumps.jpg
   madamebutterfly150satinpumps.jpg
   Големина на фајлот:
   179,3 KB
   Прегледи:
   1.045
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.625
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Безвезе, ни како украс не вршат работа :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   12,7 KB
   Прегледи:
   1.022
  На renne и MilaKunis им се допаѓа ова.
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Колекцијата Louboutin Calypso e свршавање 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  И оние со нитни мхм
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  A и патичињава се топ!
  [​IMG]

  И овие мхм
  [​IMG]

  А има некои ужасно ужасно грди се, кичести, превисоки, еден модел коњски беше баш коњски ко копито или некои со светки циркони шутка пром.
  Има модели од совршенство до срање кое се продаваат само зашто имаат црвена внатрешност и знакче Лобутин.
  Воедно на интернет често читам коментари за нивната неудобност :)

  Сепак за 99,9% од моделиве имаме копии кои може секој да си ги дозволи.
  Иако има на распродажби и оригинални за 150-200 долари стари неколку сезони. Кои за американски стандард кои ги печалат обичните граѓани и за 4 дена, значи може да си ги дозволат повеќето :)
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  4.587
  Пол:
  Женски
  Обувки од Кристијан Лоубутин
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica и MilaKunis им се допаѓа ова.
 12. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipica и MilaKunis им се допаѓа ова.
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Лобутинки кои ама ич не ми се бендисуваат се оние во розова боја.
  Бидејќи на сите Лобутинки ѓончето им е црвено одоздола, со розевото во комбинација ми доаѓа да си повратам :puke:
  [​IMG]
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.024
  Допаѓања:
  97.772
  Пол:
  Женски
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 15. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Морам еднаш во животов да си купам Лобутинки. Просто морам...
  [​IMG]
   
  На Hipica и MilaKunis им се допаѓа ова.
 16. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  998
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Мене па баш ми е гајле за ѓонот. Полудеа жениве да им` е црвен ѓонот на чевлите, демек некој ќе помисли Лобутин се. Сликиве на памет ги знаеме сите женски мислам, мене ме интересира цена на пар вакви лепотици. Мислам дека околу 300 еу беа најевтините или така нешто. Мерак имам да си заработам барем еден пар. :inlove: Од пообичните, неќам со нитни и циркони и слично.
   
  На koritsaki, WhiteAngel и MilaKunis им се допаѓа ова.
 17. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  Па да одприлика 300 евра се најефтините можни, а за другите можеш да си разгледаш на сајтов. :)
  http://www.net-a-porter.com/Shop/Design ... bbcid=2625
   
 18. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MilaKunis му/ѝ се допаѓа ова.
 19. greeny1

  greeny1 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]

  најубави се!
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Обувки од Кристијан Лоубутин

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]