1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Обука за фенг шуи

Дискусија во 'Барање работа' започната од Miro91, 6 јули 2019.

 1. Miro91

  Miro91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  53
  Здраво,

  Многу ме интересира древнокинеската традиција која ги доведува во хармонија природата и дом - Фенг шуи. Ме интересира дали некој знае дали во Скопје постои некоја институција која нуди обука, курсеви, семинари по Фенг шуи? Можеби и за сертифициран советник по Фенг шуи. Знам дека во Белград има такви институции што нудат курсеви. Штета што немаме свест за такво нешто, што не е толку присутно во нашето општество. Ако некој нешто знае, ве молам нека сподели со нас.

  Благодарам однапред.