Обука за фенг шуи

Дискусија во 'Барање работа' започната од Miro91, 6 јули 2019.

 1. Miro91

  Miro91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2015
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  37
  Здраво,

  Многу ме интересира древнокинеската традиција која ги доведува во хармонија природата и дом - Фенг шуи. Ме интересира дали некој знае дали во Скопје постои некоја институција која нуди обука, курсеви, семинари по Фенг шуи? Можеби и за сертифициран советник по Фенг шуи. Знам дека во Белград има такви институции што нудат курсеви. Штета што немаме свест за такво нешто, што не е толку присутно во нашето општество. Ако некој нешто знае, ве молам нека сподели со нас.

  Благодарам однапред.