Одговори, па прашај!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од bilkata, 28 јануари 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Одговорете на прашањето од последното мислење и поставете прашање што ќе треба да го одговори личноста после вас.

  Прашање: Која е ваша неостварена желба?
   
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.119
  Допаѓања:
  38.376
  Да направам мјузикл, да снимам албум, да напишам книга.

  Кој е вашиот најголем страв?
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Темнината :(

  Кој е најубавиот подарок што сте го добиле?
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  мечето од дечко ми

  дали би сакала да одиш на нудистичка плажа?
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  80.388
  Не.

  На што прво помислуваш кога ќе станеш од спиење?
   
 6. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  85
  кога еднаш ќе заврши сесијава

  каде би сакала да бидеш во моментов?
   
 7. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Дома каде што и сум :D

  Дали некогаш сте изневериле и ако е ДА зошто?
   
 8. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  Па незнам некако воопшто не бев загреана за типот со кој бев па додека бев со него одев и со друг кој многу ми се свигаше а и некако возбудливо ми беше тоа прикривање :D

  На колку год. прв сексуален однос?
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
  На 17
  Дали би простиле неверство?
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Najverojatno NE,ama ne sum sigurna..NE DAJ BOZE DA SE OSIGURAM!
  Kako gi opisuvas svoite roditeli?
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  53.812
  Пол:
  Женски
  Истрајни,храбри,прекрасни и се уште заљубени :D И заслужни за се она што сум јас денес.
  Каде се гледаш себеси за 10 години?
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Ovde kaj sto sum,so uste eden clen na semejstvoto,samo so pouspesna kariera.
  Koja e tvojata najgolema zivotna greska?
   
 13. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  298
  Во принцип не се каам за работите направени во минатото, може и не се гордеаам за некои ама ваљда се се случило со причина,стојам позади сите мои постапки така да мислам дека немам направено животна грешка.

  Што милиш колку пати вистински се љуби ?
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  53.812
  Пол:
  Женски
  Само еднаш. Се после е само бледа копија...
  Да можеш да го вратиш времето дали би го живеела животот поинаку?
   
 15. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  116
  Па би се обидела барем нешто да сменам.
  Колку често се потпирате врз лагата?
   
 16. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  На лагата и се кратки нозете ;)  Каде ќе одиш вечер?
   
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  80.388
  Дома :D

  Најсреќен момент во животот?
   
 18. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  31
  Кога ми се роди внуче :)

  Со која славна личност би имале врска за една вечер?
   
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Врска за цел живот со Антонио Бандерас,ама стар е,ама па многу е убав а или пак со Надал.

  Со правите,како сте,со ке се пофалите?
   
  На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Епа супер сум, фала на прашање, малце исфрустрирана од глупави луѓе, па лечам фрустрации на форумов. :lol: :lol: :lol: А за фалење еве да си се пофалам дека конечно си се видов со мачката :mrgreen:

  Што би ви привлекло толку внимание, па да се завртите 360 само да не го изгубите од поглед? :D