1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Одеднаш навраќање на минатото?

Дискусија во 'Сингл' започната од AudreyHepburn, 9 септември 2011.

  1. AudreyHepburn

    AudreyHepburn Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    15
    на прв поглед, шарајќи низ неговите слики си помислив: Боже колку е убав, зашто не се познавам со него?
    После недела дена ми пишува. Пред точно една година ми пиша. Не можев да верувам. Беше како сон. Посакав да ми пише и ми пиша...толку брзо. А беше така совршен. Ги исполнуваше сите мои замисли за совршен дечко.
    А според пишувањето неколку вечери по ред се покажа и поинаков од другите. Скромен, приземјен...Имаше пари кои нормално никогаш не ме интересираа затоа што и самата ги имам и знам дека среќата не е во нив. Меѓутоа, сакам да кажам дека за некој кој е убав, згоден, богат, беше премногу паметен и имаше добар карактер. Им кажував на другарките не може да е волку совршен....

    Си пишувавме 3 месеци...можеби понекогаш замарав со лајкови затоа што сакав да ми пише он а не јас...но прв пат ми се случи тоа така некој да ме привлече. И после три месеци дојди најлошиот ден во мојот живот. Девојче со кое и не се поднесувам баш(!!!!!!!!) си пишувала со него за мене...како дознала дека ние двајца си пишуваме е предолга приказна не навлегувам во детали :) Можам само да замислам во какво светло ме има претставено...и тој и рекол: Ќе ја возам у кола........................
    мојата гордост, достоинство, паднаа во вода.ако до тогаш важев за некоја угледна и горда сега се се сруши. Не можев да верувам. Другарки ми викаа не може да е тоа такаа, те лаже она сигурно она му има речено лошо за тебе не он за тебе и слично меѓутоа знаев дека само ме тешат...
    Го избришав од фб и после месец дена ми прати покана за фриенд...Ништо го прифатив не ми пиша ни ништо веќе се знаеше дека немаме ништо. А дента пред да дознаам си пишувавме и беше мн ладен......
    После го избришав пак:) И сега си пишував со него од кај братучетка ми(Не се познаваат лично) и цело време пишувам со него ЈАС. Ми кажа дека му се свиѓало тоа што сум била поразлична од другите бла бла....значи јас пишувам не братучетка ми...да ме запознаеше мене подобро ќе сфатеше дека не сум како другите ама тоа е што е.
    Само сега поинтензивно си пишувам со него и ми фали....Ми фали пишувањето заебавањето..ми фали што го пропуштив:) Не знам што да правам,,уствари ништо не можам да правам:)
    Извинете ако е предолго...се препуштив :)*
     
  2. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    одеднаш навраќање на минатото?

    Ако препушти се,подобро на нас отколку на Панчо и Андреј од ДНК.

    Значи дефинитивно текстот ќе оди во мојата фиока. Имам еден посебен дел кој ми е инспирација за да си купам пиштол или да го искористам илегално оној на татко ми. Твојот ќе биде прв,најодозгоре. |(

    Абе арно шо е навраќање,да не е повраќање на минатото.


    Девојче,жал ми е за никот твој,иронично е што знаеш за Одри Хепберн,а пишуваш вакви :fubar: проблеми,кои немаат ни Т од проблеми. Друг пат не и прави ваков грев на Одри,ок?

    Копирај го текстов во Љубовни проблеми и совети. Таму има супер дадички,сигурно најубаво ќе ти одговорат на прашањево,кое колку и да се трудам,неможам да го пронајдам во тридекарниов текст.
    Топ си,кисс4е,позз4е,муа.
     
    На baby19, Emma.A, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    одеднаш навраќање на минатото?

    Сметам дека би било фер да разговараш со него лично ,како ТИ ,да преминеш преку трачевите на твојата не-толку-омилена-другарка (па нели би можела да те изманипулира во своја корист ,а ти - човек како човек ,со повредено его и свеста се поматува ,па не можеш да бидеш начисто дали се тоа нејзини измислици или негово мислење за тебе) ,биди отворена ,распрашај се каде се движи и "случајно" сретни го некаде ,онака фино и шармантно како и секоја изненадна средба.

    Можеби тоа ќе стави крај на твојата мачна недоумица...?

    Во секој случај ,ти посакувам многу среќа,Одри :*
     
  4. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    одеднаш навраќање на минатото?

    xaxa se zapali :rofl: mislam deka nema potreba cel referat ;) mua ahhahaha
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    одеднаш навраќање на минатото?

    Хитлер,врати се. Се ти простуваме.





    |(
     
    На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Macoola

    Macoola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    и ти ли одеднаш ќе му се враќаш на минатото???!! :lol:
     
  7. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    се гледа дека е некое мало девојче... |(
    Толку ли немате храброст(ако живеет во ист град) да излезете да се видите да си направите муабет? Преку фејсбук љубов не се почнува, не се одржува, и не бидува!
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ја нишо не разбрав :^)
    Ах лубов, што не го оставиш минатото кај што си е?! А кај е?
    Девојче, допрва ќе ти биде криво за мноогу работи, не терети се со ова ;)
     
  9. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Дали тоа озбилно? Не го ни познаваш лично, а знаеш колку пари има и каква личност е?
    Додека го читав текстов само чекав да прочитам "и се запознавме, и имавме врска и тако даље" за на крај да сфатам дека уствари не го ни познаваш типот. И тоа пред една година и уште жалиш што не се ДОПИШУВАШ веќе со него?!

    Незнам што да кажам.
     
  10. Emma.A

    Emma.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    И јас да кажам нешто.. Може има поминато 6-7 месеци и ја уште него го сакам -.-. пред 7 месеци ја него го адднав на фб. И он уше од одма почна да ми пишуба и да ми става лајкови на све . На крај на секој разговор на фб ставаше :l: . Aли детево само сакало да ме смува и толку. T.е на секоја така правел ... На ѕид секој ден ми пишуваше нешо ко демек Emmaaa.......~♥~.....;*
    Te cekam vo nedela.....xD♥ .
    Te sakam....♥!

    и добро ја цела радосна ми пишал леле -.- ! После извесно време ме прашува за мување ја ладно му одговарам НЕ . и он ко демек и да сакаш нема :P . Поминаа денови недели него го нема на фб да пише а и + знаеше дека го сакам ... глупа јас глупаа ! И после 1 месец детево на фб у врска мене не ми се верува х) . И ајде ништо ја уште го сакам. Он раскина ја славам -.-. И толку беше од пишувањето тек после некое време ете го него на фб
    Emma se izgubi....:)♥ и добро ајде ја пак ХЕПИ . Ајде ја ништо не ком само лајк , И после идам јас таму кај баба ми и со другарите надвор седам и он дојде и ајде ја пак пеперутки у стомак он се глупира ко и обично ја гревота смешно ми е. И сеа пред 1 недела он пак е у врска и ја пак нешо ко криво да ми е што ја испуштив шансата ,.,.,,,.,.,., некој совет како да го заборавам? :headbang: фала Ч)
     
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Тој ако ја слушал твојата непријателка ( да ја наречам) и не стигнал да се запознае со тебе во живо, а заради неа не сакал тој си губи. Никој не може да каже дека ти си ја изгубила честа и достоинтсвото. Да си бидеш горда и високо да си ја држиш главата за некој дечко кој вреди и кој нема да бара совет и мислење од другите за тебе :* :* :* :) :) :)
     
    На AudreyHepburn му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.242
    Пол:
    Женски
    Minato treba da se zaboravi ako ne bilo dobro