1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде е форумџиката над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од LostInThePast, 1 јуни 2011.

 1. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Се е јасно.
  Само вие дадете 2 карактеристики како помош за вашиот град/село (пр.позната личност од вашиот град)
  Да почнеме.

  Атанас Вангелов,Гевгелиско-Валандовски крај
  :)
   
 2. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Богданци.
  Макстил, помеѓу Бутел и Авто-Команда *во скопје
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Железара.
  Песна од Владо Јаневски ******* романтика!
   
 4. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Чаир.
  Слаткар, Елена Ристеска.
   
 5. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Скопје. :?: Ново Лисиче? :wasntme:

  Бисер, езеро.. :inlove:
   
 6. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Велес? :?:
   
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Oхрид
  Kиро Глигоров, Исар
   
 8. ElenI777

  ElenI777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  125
  Штип?
  Вели Мумин, Голо Гузица :D
   
 9. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Ѓорче Петров?
  Ѓорѓе Иванов, Крстот, вили.
   
 10. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  водно ?
  Слаткар, Коце Трајановски..
   
 11. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Скопје

  Кале, камени мост
   
 12. annie.bt.97

  annie.bt.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  17
  БИТОЛА
  Кемал Ататурк,широк сокак
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  100 % од Битола :)
   
 14. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Виктор Апостоловски ;)
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 15. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Битола
  Нико Ѓоргиевски
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Битола.

  Градот на кулите и мостовите :wasntme:
   
 17. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  696
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Скопјенце :)
   
 18. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Спаркс а за твојот град карактеристики :!:
  Ај ќе погаѓам онака-Скопје :?:

  Коњот на воин... :lol:
   
 19. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  - Не.

  Лолита ----> Скопје :)
   
 20. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Охрид? :?: